گروه: اخبار استان خبر: 113967 / تاریخ انتشار : 1397/10/7 ساعت : 15:10
کلنگی که همچنان در زمین مانده است؛

کلنگ زنی همزمان بیمارستان باشت و چرام و قیچی وزیر در باشت/بیمارستان چرام دیوار هم ندارد!

در سفر وزیر بهداشت به استان بیمارستان ۳۲ تختخوابی باشت افتتاح می شود و به فاصله چند کیلومتر آن ، در شهرستان چرام بیمارستانی وجود دارد که حتی دیوار هم ندارد!

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  کمبود بیمارستان و درمانگاه از جمله مشکلاتی است که در برخی شهرستانهای استان کهگیلویه وبویراحمد وجود دارد و نیاز است که در چرام نظیرسایر شهرستانها برای مراجعه مردم  بیمارستانی احداث شود تا اقشار کم درآمدی که قادر به مراجعه به بخش خصوصی نیستند، خدمات درمانی از این طریق دریافت کنند.

 

از طرفی طرح تحول نظام سلامت باید به مراکز دانشگاهی اهمیت بیشتری دهد و پزشکان دانشگاهی باید بیشتر مورد حمایت قرار دهد تا مردم به چنین مراکزی راحت تر مراجعه داشته باشند.

 

عمده مردم ما خدمات بیمه ای خصوصی ندارند، بلکه بیشتر بیمه ها دولتی است،  بنابراین بهتر است دولت هم از نظر فضاهای فیزیکی، تجهیزات پزشکی و نیروی انسانی چنین مراکزی را تقویت کند تا مردم با خیال راحت و اطمینان خاطر زندگی با نشاطی داشته باشند.

نتیجه تصویری برای بیمارستان چرام

حال باید بدانیم در سفر وزیر بهداشت به استان بیمارستان ۳۲ تختخوابی باشت افتتاح می شود و به فاصله چند کیلومتری آن ، در شهرستان چرام بیمارستانی وجود دارد که حتی دیوار هم ندارد!

 

شهرستان باشت و چرام به غیر از همجواری به لحاظ وسعت و جمعیت تقریبا وضعیت مشابهی دارند و حال شاهد افتتاح یکی از بیمارستان هایی هستیم که با هم کلنگ زنی شدند اما اکنون بیمارستان شهرستان باشت افتتاح میشود و بیمارستان چرام حداقل ترین ساختار را نداشته و وضعیت خوبی ندارد.

 

در گفتگویی با یکی از مسئولان آگاه از این پروژه،باخبر شدیم که قرار بود تیرماه سال جاری چنین پروژه ای اعتبار دریافت کرده و همچنین شروع بکار کند اما 6ماه از وعده نماینده شهرستان گذشته اما خبری از آن نشده است.

از سویی دیگر گفته می شود مجری هر سه بیمارستان جلیل یاسوج، بی بی حکیمه گچساران و باشت ، راه و شهرسازی بوده و دانشگاه علوم پزشکی فقط بهره بردار این پروژه ها است.

 

احداث بیمارستان چرام مستقیما از سوی دانشگاه علوم پزشکی تعریف شده و اگر ردیف اعتباری برای این طرح نبود اساسا چرا شروع شد؟ اگر اعتبار داشته چرا هزینه نشده است؟

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
علی
1397/10/7 - 17:01
بی لیاقتی نماینده بی عرضه هست باشت نماینده داره چرام هم نماینده وای بر مردم چرام
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.