گروه: اخبار استان خبر: 113881 / تاریخ انتشار : 1397/10/4 ساعت : 19:47
رئیس‌جمهوری که فکر می‌کند درباره کوچکترین مسائل باید اظهارنظر کند

درخواست عجیب رئیس‌جمهور مصر از مردم کشورش!

عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر در نطقی تلویزیونی از مردم کشورش درخواست عجیبی کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛  به نقل از آسوشیتدپرس، عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر اوایل این ماه در نطقی تلویزیونی از برخی شهروندان این کشور که دارای اضافه وزن هستند انتقاد کرد و از مصری‌ها خواست بیشتر مراقب خود باشند.

وی گفت: ورزش و فعالیت بدنی باید به برنامه اصلی مدارس و دانشگاه‌ها تبدیل شود و در برنامه‌های تلویزیون نباید مجریان یا مهمانانی حضور پیدا کنند که دارای اضافه وزن هستند.

رئیس‌جمهور مصر در نطق تلویزیونی خود گفت برخی مواقع که افراد چاق را می‌بیند از خودش می‌پرسد چگونه آنها می‌توانند با این وزن زیاد راه بروند و چرا وزن خود را کاهش نمی‌دهند.

السیسی در ادامه از نخست‌وزیر مصر که در کنارش نشسته بود نیز خواست که مراقب چاق شدن خودش باشد!

این سبک و سیاق بارز عبدالفتاح السیسی است که احساس می‌کند حتی در کوچکترین جزئیات باید اظهارنظر کند و در همه مسائل از جاده‌سازی گرفته تا فیلمسازی نیاز به نظر وی است. وی اغلب، مصری‌ها را ملامت می‌کند و از آنها می‌خواهد رفتار خود را تصحیح کنند.

درخواست عبدالفتاح السیسی از مردم مصر برای لاغر شدن از روز گذشته به سوژه طنز کاربران مصری در شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است.

منتقدان السیسی می‌گویند وی از افراد چاق انتقاد می‌کند و در مقابل مشکلاتی که تا حد زیادی ریشه در فقر دارند رویکردی نخبه‌گرایانه دارد.

گفتنی است مردم مصر جزو چاق‌ترین انسان‌های روی کره زمین به شمار می‌روند. طبق یک مطالعه که در سال 2017 انجام شد، از هر سه مصری یک نفر دچار اضافه وزن است.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.