گروه: اخبار استان خبر: 113804 / تاریخ انتشار : 1397/10/2 ساعت : 22:21

هشدار جدی رئیس اداره صمت کهگیلویه در خصوص افزایش قیمت نان/جزای نقدی، کسر سهمیه و تعطیلی در انتظار خبازان متخلف

در ادامه روند بازرسی های اداره صمت کهگیلویه از واحدهای صنفی این بار تخلفات صنفی بازار بخش سرفاریاب توسط بازرسان کشف و اقدام قانونی نسبت به آن صورت گرفت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  به نقل از کهگیلویه؛ در ادامه روند بازرسی های اداره صمت کهگیلویه از واحدهای صنفی این بار تخلفات صنفی بازار بخش سرفاریاب توسط بازرسان کشف و اقدام قانونی نسبت به آن  صورت گرفت.

 

رئیس اداره صمت کهگیلویه گفت: تعداد 25 واحد صنفی متخلف مربوط به بخش سرفاریاب در رسته های مختلف صنفی در بازرسی امروز جهت سیر مراحل قانونی و جزای نقدی تشکیل پرونده و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند،واحدهای صنفی خبازی این بخش هر لحظه آماده حضور بازرس در محل کسب آنها باشند.

 

یاسین علویان سوق افزود: باوجود اینکه نان کالای اصلی سبد مصرفی خانوارها را به خصوص در مناطق سنتی تشکیل می دهد، بدیهی است در چنین شرایطی قیمت،کیفیت و کمیت آن به جد قابلیت آن را دارد که به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های مسوولان وکارگزاران ذهن هر مدیر ومتصدی را به خود مشغول کند.

 

 وی با اشاره به اینکه استاندار با صراحت افزایش قیمت نان را منوط به ارتقاء سطح کمی و کیفی نان دانست گفت: به دنبال دستور استاندار و تصمیمات متخذه، شاهد افزایش حداقل پنجاه درصدی قیمت نان بودیم، و از سوی دیگر افزایش شصت گرمی وزن چانه،اولین عارضه و آسیب در این بالا رفتن چانه جرح و معیوب نمودن جدی کیفیت نان البته نسبت به دستگاههای موجود است.

 

علویان سوق گفت: در قیمت گذاری نان و گرفتن وجه از مردم چه آسان اقدام می شود ولی ارتقاء کمیت و کیفیت توام با هم امکان ناپذیر است و دومین آسیب و عارضه فوق، بستر سازی و مناسب نمودن زمینه ها برای تکثیر عفونت کم فروشی و جری شدن متخلفان به بهانه ی کیفی گرایی است.

 

 

وی عنوان کرد: به کلیه ی واحدهای صنفی خبازان شهرستانهای کهگیلویه، چرام و لنده اعلام می شود، که ضمن تمکین و رعایت قیمت مصوب جدید باید وزن چانه را تا مرز پایین آمدن سطح کیفیت افزایش دهند، به عبارتی دیگر وزن چانه تا آخرین حد که منجر به غیرقابل مصرفی نان بشود، افزایش یابد و به یقین سو استفاده از این موضوع واکنش جزای نقدی، کسر سهمیه و تعطیلی را پیامد خواهد داشت.

 

انتهای پیام /

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.