گروه: اخبار استان خبر: 113794 / تاریخ انتشار : 1397/10/3 ساعت : 16:39

سقوط شاخص گردشگری خارجی در کهگیلویه وبویراحمد پس از سقوط هواپیما/وقتی قطار گردشگری استان از ریل خارج می شود+تصاویر

کهگیلویه و بویراحمد با داشتن طبیعتی بکر و بی نظیر و بیش از 320 منطقه گردشگری، و 300 تفرجگاه تفریحی، وجود بقاع متبرکه و بیش از دوهزار آثار تاریخی نامی زیبنده تر از " سرزمین زیبائی‌های ناشناخته" ندارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر؛ دستگاه هایی که در خواب غفلت بسره برده، و انگار رشد و توسعه گردشگری کهگیلویه و بویر احمد برای آنها اهمیتی ندارد، باید پاسخگو باشند.

 

 

میراث فرهنگی، و صنایع دستی و گردشگری از جمله دستگاه های نظارتی  مهم بوده که باید بیشترین، نقش را برای اثر گذاری بر رشد و توسعه گردشگری استان داشته، اما به نظر می رسد کوتاهی های زیادی صورت گرفته است.

 

 

معرفی، شناخت، و توجه به ظرفیت های طبیعی و اهمیت به حراست آنها از جمله وظایف میراث فرهنگی، و صنایع دستی و گردشگری بوده که نه تنها در این زمینه غفلت صورت گرفته، بلکه ممکن است رغبت چندانی برای توجه به این ظرفیت ها نشان ندهد.

 

 

باید گفت اقدامات کوتاه مدت و کم ارزش، بدون توجه به اثر گذاری طولانی نمی تواند از طرف میراث فرهنگی و گردشگری راهگشا برای توسعه صنعت توریسم در استان کهگیلویه و بویر احمد محسوب شود.

 

 

در همین ارتباط شواهد نشان می دهد به دلیل عملکرد ضعیف مسئولان گردشگری کهگیلو یه و بویر احمد، نرخ ورود گردشگر در طول سالیان گذشته افزایش نه تنها افزایش نیافته، بلکه شاهد کاهش 12 درصدی آمار توریست های که ایران را برای مقصد گردشگری خود انتخاب کرده، وجود دارد.

 

 

با توجه به موضوعات مذکور باید گفت کسانی که شعار اشتغال زایی و توسعه و پایتخت طبیعت سر داده اما عملا اقدام مناسبی برای توجه به ظرفیت طبیعی ازخود نشان نمی دهند، فقط در حال تکرار مکررات و حرف های عامه پسند بوده که البته به دلیل گسترش عظیم ابزارهای رسانه امروزی عملکرد هیچ مسئولی دور از نظر نخواهد ماند.

 

 

 

کهگیلویه و بویراحمد با داشتن طبیعتی بکر و بی نظیر و بیش از 320 منطقه گردشگری، 300 تفرجگاه تفریحی، وجود بقاع متبرکه و بیش از دوهزار آثار تاریخی نامی زیبنده تر از " سرزمین زیبائی‌های ناشناخته" ندارد.

 

 

استانی که با وجود وسعت کم، داشتن آبشارهای خروشان و جنگل های وسیع، پیست اسکی کاکان، منطقه حفاظت شده دنا ،باغ های سیب و انگور و تقسیم آن به دو بخش سردسیری و گرمسیری باعث شده که در تمام فصول سال پذیرای گردشگرانی از تمام نقاط کشور و حتی خارج از کشور باشد. 

 

 

متاسفانه در استان کهگیلویه وبویراحمد بی توجهی زیادیپ به ظرفیت گردشگری استان باعث شده است که علاوه بر عدم کسب درآمد تا حدودی هم این مناطق تخریب شوند.

 

---

 

داشتن راهکارهای مناسب، ارائه خدمات رفاهی و اطلاع رسانی از ارکان مهم جذب گردشگر است که متاسفانه تا کنون اقدام جدی در این زمینه صورت نگرفته است.

 

 

کهگیلویه وبویراحمد با داشتن مناطق بکر و دیدنی و همچنین آب وهوای مناسب می تواند به یک قطب گردشگری در جنوب کشور تبدیل شود و بزرگترین معضل جوانان استان یعنی بیکاری را از همین طریق حل کرد، به عنوان مثال از هشت هزار شیء تاریخی به دلیل کمبود موزه تنها 300 مورد در معرض نمایش قرار گرفته است.

 

 

ضعف مدیریتی، نبود زیر ساخت های ارتباطی و رفاهی از جمله سرویس بهداشتی مناسب، رستوران های مناسب در مکان های تفریحی، نبود هتل مناسب، نبود خط ریلی و غیره از جمله مواردی هستند که مانع جذب گردشگر در این استان می شود.

 

 

استفاده از ظرفیت‌های فراوان گردشگری استان نیازمند نیروهای آموزش‌دیده، متخصص و برخوردار از دانش روز در این حوزه است تا بتوانیم در رقابت نفس‌گیر توریسم جهانی از غافله عقب نمانیم، در واقع در عصری که همه چیز با دانش و اطلاعات پیوند خورده،  تنها در سایه توان علمی و ایده‌پردازی و با بهره‌گیری درست از دانش و اطلاعات روز می‌توان ظرفیت‌ها را بالفعل کرد، وگرنه حضور میلیون‌ها جوان جویای کار اما فاقد دانش و مهارت هیچ گرهی از مشکلات کشور باز نمی‌کند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.