گروه: اخبار استان خبر: 113604 / تاریخ انتشار : 1397/10/5 ساعت : 09:29

کارنامه ناموفق شهرداری یاسوج در نصب تابلوهای شهری/ گل و گیاه در زمستان می کاریم، اما تابلو نمی زنیم!+تصاویر

تابلوهای شهری مانند یک چراغ راهنما برای برخی از شهروندان و یا حتی گردشگرانی عمل می کند که در یک تاریکی مطلق فرو رفته و بتوانند راه را از چاه تشخیص دهند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، شهر یاسوج با وجود پیشرفت هایی که در چند دهه اخیر بعد از انقلاب داشته است اما برخی از پارامتر های یک شهر استاندارد را هنوز ندارد و همچنان با توسعه نویسن شهری فاصله دارد. در این بین نیز وجود مغازه های تجاری در مرکز شهر یاسوج و حومه آن، باعث سرازیر شدن روزانه هزاران نفر از مردم بسمت بازارها و مجتمع‌های تجاری آن می شوند.

 

در همین راستا مشکلات زیرساختی مرکز استان مانند نبود تابلوهای مناسب برای راهنمایی عابران در شب و یا عدم نصب تابلو برای نامگذاری برخی از خیابان ها و کوچه ها باعث سردرگمی شهروندانی می شود که گاها برای رسیدگی به امورات مختلف خود وارد مرکز شهر و خیابانهای مجاور آن می شوند.

 

 

 

 

 

 
 
 
خرداد ماه امسال رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر یاسوج در مراسم نامگذاری بیش از 300 کوچه و خیابان گفته بود: در دوره پنجم بیش از چهل جلسه کاربردی و میدانی در بحث کمیسیون نامگذاری تشکیل شد که از مجموعه کارشناسان شورای اسلامی ، شهرداری، بنیاد شهید ، فرهیختگان و دستگاه های فرهنگی در راستای بحث وضعیت نامگذاری معابر ، خیابان و میادین شهر یاسوج استفاده شد که پس از بحث و بررسی و پیگیری های متعدد منجر به خرید سامانه الکترونیکی نامگذاری شهر یاسوج گردید.

 

 

 

 

 

برای نمونه همانطور که در تصویر زیر آمده است، این آدرس یعنی منطقه دولت آباد یاسوج، دوراهی پایین مسجد قبا، خیابان شهید دلداریان، کوچه هایی که منتهی به این خیابان است هیچ گونه تابلویی برای معرفی وجود نداشته و به گفته ساکنین زمانی که می خواهند به تاکسی تلفنی و یا به مهمانی که از شهرستان می آیند آدرس دهند، نمی دانند و سردرگم هستند که چگونه آدرس دهی کنند.

 

طبق مشاهدات خبرنگار این پایگاه خبری همان گونه که در تصاویر درج شده مشاهده می شود، هیچ یک از این کوچه تابلو ندارند و این معضلی بزرگ برای ساکنین این محله محسوب می شود.

 

 

 

 

 

 

 

اما شنیده ها می گوید شهرداری نه تنها این سامانه را راه اندازی نکرد، بلکه به فراموشی سپرد، البته برخی از کوچه های سطح شهر یاسوج نامگذاری شدند. اما بعد از مدتی این نامگذاری رها و شهرداری رویه ای جدید و عجیب را پیش رو گرفت، همانند رنگ آمیزی نیمکت ها، گلدان ها و گل کاری های بولوارها برای میزبانی مسافران نوروزی به شیوه ای متفاوت!

 

تابلوهای شهری مانند یک چراغ راهنما برای برخی از شهروندان و یا حتی گردشگرانی عمل می کند که در یک تاریکی مطلق فرو رفته و بتوانند راه را از چاه تشخیص دهند.

 

باید دید شهرداری یاسوج برای حل این معضل چه راهکار عجیب دیگری را پیشنهاد می دهد! ممکن است برای برون رفت از این مشکل اقدام به آسفالت کردن خیابان ها در این فصل سرما کند.

 

در زیر سایر تصاویر از وجود این معضل عمده آمده است:

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
فرهاد
1397/10/5 - 20:08
شهردار ضعیف تمام مدیرانش هم ناتوان و سفارشی
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.