گروه: اخبار استان خبر: 113594 / تاریخ انتشار : 1397/9/26 ساعت : 09:47

چرا خوانندگان کهگیلویه و بویراحمدی به شبکه pmc پناه می برند؟/ضعف نبود حمایت یا عطش شهرت!+مستندات

تبلیغات کاذب برخی خوانندگان هم استانی در صفحات مجازی خود باعث چنین رویکردی شده است، این خوانندگان که برای اجرای اثرشان در چنین شبکه هایی هزینه های هنگفتی را متحمل میشوند و تنها سعی می کنند آثار خود را با آرم این سری شبکه های خارج نشین منتشر کنند تا بلکه به خواننده برسانند که بن مایه فکری روشنفکری دارند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، گروه هنر - چندصباحی است که تولید انواع موسیقی لری به سبک های مختلف هنری نظیر پاپ، فولک و ... شدت گرفته است، دو دیدگاه در همین رابطه وجود دارد، اول اینکه این تنوع موسیقی لری باعث ارتباط گیری مناسب با برخی مخاطبان میشود که از برخی اجراهای موسیقی هنری لری دلزده شده اند.

 

دوم اینکه برخی نیز معتقدند چنین اجراهایی باعث نابودی موسیقی اصیل لری و ناب گذشته می شود، که افزودن برخی جاذبه های کاذب به آن اصلا به صلاح آینده این نوع موسیقی نیست.

 

حال که جمعی از جوانان خواننده هم استانی که اشتیاق زیادی به این رشته دارند، و فعالیت بسیار زیادی هم در تولید انواع آثار هنری دارند، تولیدات خود را در برخی شبکه های خارج از کشور به نمایش می گذارند، مورد تحقیق ما در این نوشتار هستند.

 

لذا این موضوع را از چند حیث می توان مورد بررسی قرار داد:

اول اینکه چرا مسئولین فرهنگی و هنری استان به چنین خوانندگانی بهای لازم را نمی دهند و اصولا چرا یک مسیر صحیح و مناسب جهت رشد چنین خوانندگانی در مسیر خود، همچون سایر خوانندگان نامی استان و کشور وجود ندارد؟

 

مگر افتخاری، اصفهانی، صادقی، کاظم کریمی و بازیار ها از چه مسیری به چنین موفقیت هایی دست یافتند!

وقتی جوانان خواننده می بینند جایی در استان حتی یک استریو برای چنین رویکردی پیش بینی نشده است مسلما راه شبکه های تلویزیونی خارج نشین را طی می کنند.

 

اصولا شبکه استانی دنا و شبکه های ملی دارای قواره های خاصی جهت حمایت از چنین آثاری هستند، متولی اتصال، آموزش، تایید محتوای مناسب و هدایت چنین نسلی چه ارگانی است؟

 

دوم، موضوع به این سری از خوانندگان بر می گردد، متاسفانه در استان ما بدلیل ظرفیت پذیرش انواع فرهنگ، یک موضوعی که باب می شود، بسیاری از جوانان که جمع شان نیز زیاد است فورا سعی می کنند در کسوت همان کار در بیایند که خوانندگی هم یکی از این قبیل امورات است، شاید به جرات گفت یکی از استانهایی هستیم که رشد فزاینده ای در این موضوع داریم.

 

عشق به خوانندگی در چشم این جوانان موج می زند و بسیاری از آنها جهت خروجی یک track موزیک، حاضرند هزینه هم بپردازند و تنها اسم و نشانی از خود به در کنند.

 

 

خوب این قبیل جوانان هم باید در نظر داشته باشند که گنجایش هنری استان و کشور تا به اندازه ایست و راه موفقیت های زیادی در سایر صنوف نیز برای آنها به شرط حمایت وجود دارد.

 

سوم، تبلیغات کاذب برخی خوانندگان هم استانی در صفحات مجازی خود باعث چنین رویکردی شده است، این خوانندگان که برای اجرای اثرشان در چنین شبکه هایی هزینه های هنگفتی را متحمل میشوند و تنها سعی می کنند آثار خود را با آرم این سری شبکه های خارج نشین منتشر کنند تا بلکه به خواننده برسانند که بن مایه فکری روشنفکری دارند.

 

در گزارش بعدی گروه هنر صبح زاگرس به شکل مصداقی تر به بیان این موضوع می پردازد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.