گروه: اخبار استان خبر: 113401 / تاریخ انتشار : 1397/9/20 ساعت : 09:58
یک مقام آگاه:

آخرین جزییات از دستگیری بدهکار بزرگ بانکی کهگیلویه و بویراحمد/احتمال افزایش مدت حبس آقای سرمایه گذار؟

یک مقام آگاه گفت: جاعل و بدهکار بزرگ بانکی کهگیلویه و بویراحمد دستگیر شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس یک مقام آگاه از دستگیری بدهکار بانکی استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.


وی گفت: جرم این فرد بدهکاری سنگین بانکی و جعل اسناد بوده است که اکنون دستگیر شد.


یکی از رسانه های استان هم در این باره نوشت: سرمایه گذار یاسوجی که بعد از صدور حکم متواری شده بود، در استانی دیگر دستگیر و روانه زندان شده است.


وی افزود: این فرد باید مجازات 3 سال حبس را تحمل کند و البته پرونده های دیگری نیز دارد که به موقع اطلاع رسانی می شود.


این مسئول در پاسخ به سووالی که این فرد باید حبس خود را در استان دستگیر شده بگذراند یا به یاسوج منتقل شود، گفت: با توجه به اینکه بخش عمده ای از کارهایش در یاسوج است به استان منتقل می شود.


 مدتی است که سرمایه گذار معروف یاسوجی به دلیل جعل یک سند 100 میلیاردی در روند ایجاد پتروشیمی سقاوه به خبر اول رسانه ها تبدیل شده است.


این فرد بیش از 270 میلیارد تومان بدهی بانکی دارد.


بدهکاران بانکی کهگیلویه و بویراحمد یکی پس از دیگری در صف پرداخت بدهی‌های سنگین خود!


بنا به گفته رئیس‌کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد بدهکاران بانکی کهگیلویه و بویراحمد یکی پس از دیگری در نوبت پرداخت بدهی‌های سنگین خود هستند.


موضوع عدم پرداخت بدهی‌های میلیاردی توسط عده‌ای خاص در استان کهگیلویه و بویراحمد در حال حاضر اصلی‌ترین بحث محافل مختلف از دانشجویی گرفته تا فرهنگی و حتی دانش‌آموزی در سراسر استان است.


این روزها که مصادف با ایام مربوط به روز دانشجوست و دانشگاه‌های مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد برنامه‌های مناظره و سخنرانی دارند در کمتر جلسه دانشجویی است که از این موضوع حرفی زده نشود.


مطالبه‌گری برای پرداخت بدهی‌های بانکی اکنون در صدر مطالبه‌گری‌های دانشجویی در استان قرار گرفته و از سوی دیگر دستگاه قضایی استان و شخص رئیس‌کل دادگستری هم به جد پی‌گیر این قضیه هستند و بانک‌ها و بدهکاران بانکی را به جد تحت فشار گذاشته‌اند تا تسهیلاتی که گاه چندین سال از عمر پرداخت آن می‌گذرد وصول و به حساب خزانه برود.


این سیر مطالبه‌گری موجب شده که حتی شرکت‌های خدمات‌رسانی که به این استان خدمات می‌دهند و خود در استانی دیگر مستقر هستند پی‌گیر مطالبات 7 میلیارد تومانی خود از بدهکاران کهگیلویه و بویراحمدی باشند که خدمات را گرفته‌اند اما تاکنون نسبت به پرداخت بدهی خود اقدامی نکرده‌اند.


کار به جایی رسیده که بنا به گفته رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد فردی که 4 میلیارد تومان بدهی مالیاتی داشته و زیر بار پرداخت مالیات نمی‌رفته همین چند روز پیش با پای خود به اداره مالیات رفته و 700 میلیون تومان از بدهی خود را پرداخت کرده است.

 

اما جزییات جدید از این دستگیری که توسط کاربران فضای مجازی در حال گردش است به شرح زیر است:

 

شنیده می شود این بدهکار بزرگ بانکی علی رغم هشدار جدی مسئولان دادگستری و یکی از بانک های عامل استان اقدام به بازگرداندن وام های بانکی خود در مهلت مقرر نکرد و موضوع به شدت در دست اقدام و بررسی قرار گرفته است.

 

از طرفی گویا این بدهکار بزرگ بانکی بدلیل چندین فقره پرونده خود، نیز با اتهامات دیگری روبروست که یکی از آنها کارگرانی بوده اند که در یک حادثه، دچار آسیب دیدگی و فوت می شوند و مشکلاتی برای آنها بوجود می آید.

 

بهمین دلیل برحسب تشخیص قضات رسیدگی کننده سایر پرونده ها، شاید اعمال مجازات های دیگری هم در دستور کار باشد که باید منتظر ماند.

 

گفتنی است که این بدهکار بزرگ بانکی که وضعیت پرونده های نامبرده در دست بررسی است، پیش بینی میکرده است که با برخی تغییرات در دادگستری استان، بسیاری از فلش ها دیگر از سمت وی خارج می شود و در مضان اتهامات جدید قرار نمی گیرد.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
علویان
1397/9/21 - 11:32
برادربزرگوار علیرغم اینکه ارتباطی با این خانواده ندارم اما انتشار ای مطالب باعث میشود سرمایه گذاری به استان نیایید ضمن اینکه این شخص دراستان حداقل اشتغال ایجاد کرده فرارنکرده یا پول دولت بدون پشتوانه کرفته باشد ای کاش ازسایرمناطق کشورووامهایی که بدون ضمانت گرفتن یا .......وهچ کاری هم برای کشورنکردن امروزجامعه ومنطقه نیازبه ارامش وامنیت وهمدلی دارد
rateup 6
 ratedown 7
فقط خدا
1397/9/21 - 14:56
خدا ازتون نگذره ..... چراباابروی مردم بازی میکنی
rateup 2
 ratedown 8
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.