گروه: اخبار استان خبر: 113393 / تاریخ انتشار : 1397/9/19 ساعت : 16:40
بسته ورزشی صبح زاگرس؛

حضور نونهال کهگیلویه وبویراحمدی در اردوی تیم ملی/نفت و گاز در مکان سوم دور رفت بسکتبال باشگاههای کشور//برگزاری کلاس مربیگری درجه cفوتبال در دهدشت

بسته ویژه خبری ورزشی صبح زاگرس به منظور اطلاع رسانی از اخبار و پروژه های ورزشی در سراسر استان منتشر شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بسته ویژه خبری ورزشی صبح زاگرس به منظور اطلاع رسانی از اخبار و پروژه های ورزشی در سراسر استان منتشر شد.
 

رئیس هیات رزمی استان کهگیلویه وبویراحمد خبر داد:

کسب مقام دومی رزمی کار استان در المپیاد استعداد های درخشان کشور

کسب مقام دومی رزمی کار استان در المپیاد استعداد های درخشان کشور

حسینیان رئیس هیات ورزش های رزمی کهگیلویه وبویراحمد از کسب مقام دوم و مدال نقره رزمی کار هم استانی در رقابتهای المپیاد پسران کشور خبر داد.

مسلم حسینیان رئیس هیات رزمی استان با بیان این خبر در گفتگو با پایگاه خبری ورزش استان گفت: رزمی کار موتای استان در المپیاد استعداد یابی پسران کشور موفق به کسب مقام دوم و مدال نقره این رقابتها شد.
 
حسینیان ادامه داد: در رقابتهای المپیاد استعد اد یابی پسران کشور که به میزبانی استان زنجان از 9 لغایت 13آذرماه برگزار شد ،علی درخوران موفق به کسب مقام دوم و مدال نقره وزن 63کیلو گرم این رقابتها شد.
رئیس هیات رزمی استان ضمن تبریک این موفقیت تصریح کرد :در المپیاد استعداد یابی دختران کشور نیز تیم موتای بانوان موفق به کسب 2 مدال طلا ،یک نقره و یک برنز این رقابتها شد.
 
وی در پایان از حمایت مدیر کل ورزش و جوانان استان از رشته رزمی تقدیر کرد .
 
*********************

رئیس هیات بولینگ و بیلیارد استان کهگیلویه بویراحمد خبر داد:

اعزام تیم شش نفره استان به مسابقات بزرگ جشنواره ورزشهای بیلیاردی کشور

ااعزام تیم شش نفره استان به مسابقات بزرگ جشنواره ورزشهای بیلیاردی کشور

عنبری رئیس هیات بولینگ و بیلیارد استان از اعزام تیم استان به رقابتهای جشنواره ورزشهای بیلیاردی کشور خبر داد.

 
شاپور عنبری رئیس هیات استان با بیان این خبر اظهار داشت :
جشنواره بزرگ ورزشهای بیلیاردی کشور از 13آذرماه به میزبانی استان گیلان در حال برگزاریست .
رئیس هیات بولینگ استان از اعزام تیم شش نفره به این رقابتها خبر داد و بیان داشت :
در این مسابقات رضا باقرپور،مصطفی راست بود،بهروز حسین قشقایی،ستار اسدی،سجاد پیشوا و علی رحیمی حضور دارند و در روز اول مسابقات نمایندگان استان سه پیروزی و یک باخت کسب کردند.
 
*********************

برگزاری کلاس مربیگری درجه cفوتبال در شهر دهدشت

برگزاری کلاس مربیگری درجه cفوتبال در شهر دهدشت
 
رضا نیکویی زاده رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کهگیلویه با بیان این خبر گفت: کلاس مربیگری درجه cفوبتال در شهر دهدشت برگزار شد.
 
با حضور جمال سیرت مدرس فدراسیون فوتبال کلاس مربیگری درجه c به میزبانی دهدشت در حال برگزاری است.
 
نیکویی زاده زمان این کلاس ها را یک هفته ذکر و بیان داشت : این کلاس ها از 10 لغایت 16 آذرماه در حال برگزاریست.
 
نیکویی زاده افزود: 21 نفر از مربیان استان در این کلاس ها حضور دارند و بصورت تئوری و عملی با آخرین اصول مربیگری رشته فوتبال آشنا می شوند و در صورت موفقیت مدرک درجه c به این مربیان اعطا خواهد شد.
 
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کهگیلویه ضمن تشکر از حمایت فدراسیون ،هیات فوتبال استان در برگزاری این دوره اظهار داشت: این کلاس در مجموعه ورزشی آزادی دهدشت در حال برگزاریست .
 
*********************
 

با برگزاری چهار دیدار:

تیم راه یافته به مرحله نیمه نهایی رقابتهای فوتسال جام بسیج ادارات مشخص شدند

تیم راه یافته به مرحله نیمه نهایی رقابتهای فوتسال جام بسیج ادارات مشخص شدند

با برگزار ی چهار دیدار ،تیم های صعود کننده به مرحله نیمه نهایی رقابتهای فوتسال جام بسیج ادارات مشخص شدند.

با برگزار ی چهار دیدار ،تیم های صعود کننده به مرحله نیمه نهایی رقابتهای فوتسال جام بسیج ادارات مشخص شدند.
در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات فوتسال ادارات جام هفته ی بسیج چهار دیدار درسالن ورزشی اداره برق برگزار شد و تیم های فوریت های پزشکی ،اداره زندان ،آب و فاضلاب و حراست کل با برتری برابر تیمهای امور مالیاتی ،تامین اجتماعی ،امور عشایر و شهرداری راهی مرحله نیمه نهایی این مسابقات شدند.
د ر بازیهای برگزار شده شب گذشته ،دیدار دو تیم فوریت پزشکی با امورمالیاتی با برتری سه بر صفر تیم فوریت پزشکی به پایان رسید.اداره زندان در ضربات پنالتی از سد تیم تامین اجتماعی استان گذشت .آب و فاضلاب در یک بازی پرگل با نتیجه 5بر 3 بر تیم امور عشایر پیروز شد و تیم حراست با دو گل تیم شهرداری را شکست و راهی دیدار نیمه نهایی این مسابقات شد.
در این مرحله تیم های فوریت پزشکی با آب و فاصلاب و اداره زندان با حراست کل به مصاف هم میروند.
بازیهای این مرحله روز شنبه 17 آذرماه و دیدار فینال و اختتامیه این مسابقات روز یکشنبه 18آذرماه برگزار خواهد شد .

رقابتهای فوتسال گرامیداشت هفته ی بسیج با همکاری بسیج ادارات ،هیات ورزش های همگانی استان و شهرستان بویراحمد در حال برگزاریست .

*********************

مدیر کل ورزش وجوانان کهگیلویه وبویراحمد :

سنتی فکر کردن و احساسی تصمیم گرفتن در حوزه جوانان غلط است

بزرگترین سرمایه یک مدیر در اختیار داشتن نیروی انسانی جوان با انگیزه خلاق و پر انرژی است
 
علوی مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد گفت :بزرگترین سرمایه یک مدیر در اختیار داشتن نیروی انسانی جوان با انگیزه خلاق و پر انرژی است.
 

سید محمد تقی علوی بر لزوم برنامه‌ریزی برای جوانان بر اساس واقعیت ها و معیارهای عینی در جامعه تأکید کرد و افزود:باید قبول کنیم که نیاز جوان امروز با نیازهای روزهای جوانی های قبل متفاوت است.
 
وی نیروی انسانی را زیربنای توسعه دانست و با بیان اینکه بزرگترین سرمایه یک مدیر در اختیار داشتن نیروی انسانی جوان با انگیزه خلاق و پر انرژی است، گفت: اگر در زمان مسئولیت خود لحظه ای از خدمت به نسل جوان جامعه غافل شویم خیانتی جبران‌ناپذیر به نسل کنونی و نسل های آتی کرده‌ایم.
 
 
مدیرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به فرصت‌ها و تهدیداتی که در شرایط کنونی نسل جوان جامعه را در معرض خود قرار داده اند، این نسل را محور حرکت در جامعه دانست و افزود: تغییر شیوه زندگی و شناخت دشمنان نظام از توانایی های این نسل باعث شده تا برنامه‌ریزی ها جهت مقابله با توسعه اهداف نظام جمهوری اسلامی در حوزه نرم افزاری نسل جوان متمرکز شود.
 
علوی هویت زدایی از نسل جوان را یکی از اهداف دشمنان نظام در برنامه‌ریزی‌های خود دانست و گفت: غفلت از نیازهای این نسل صدمات جبران ناپذیری را متوجه کشور و نظام خواهد کرد.
 
مدیر ارشد ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد بخش عمده ای از مخاطبان دستگاه ورزش کشور را جوانان دانست و ادامه داد: سرمایه گذاری روی این نسل، توجه به خواسته ها و نیازهای آنها و شناخت واقعی از ظرفیت‌های آنها می‌تواند زمینه ایجاد ترقی و پیشرفت در جامعه را فراهم سازد.
 
وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به اهمیت نقش خیرین ورزشی در جامعه اشاره کرد و گفت: اداره کل ورزش و جوانان در دو سال گذشته تلاش کرده است تا با حمایت و همراهی خیرین ورزشی زمینه نقش آفرینی و مسیر دهی به حضور این نیک اندیشان را در راستای اعتلای ورزش کشور فراهم سازد.
 
مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ، بر جذب خیرین حوزه ورزش تاکید و با اشاره به شخصیت منحصر به فرد مردم استان به لحاظ ویژگی های عاطفی و مشارکت پذیری گفت: این که خیرین استان لزوم حضور در یک حوزه فرهنگی اجتماعی نظیر ورزش را درک کردند یک فرصت مغتنم برای دولت در راستای برنامه ریزی برای نسل جوان را فراهم ساخته است.
 
وی با اشاره به اینکه نقش خیرین در حوزه ورزش پررنگ و تاثیرگذار است افزود: مشارکت هدفدار، ارادی و اختیاری این نیک اندیشان باعث شده تا فعالیت ها در این بخش با موفقیت بیشتری همراه باشد.
 
مدیرکل ورزش و جوانان استان با تاکید بر این موضوع که قانون، حمایت دولت از ورزش حرفه‌ای و تیم‌داری را به صراحت منع کرده است، خواستار رنسانس در شیوه تیمداری حرفه ای توسط مدیران باشگاه‌ها شد و افزود: باید قبول کنیم که تیم داری با باشگاه داری متفاوت است.
 
علوی ماموریت اداره کل ورزش و جوانان را بر اساس قانون توسعه ورزش همگانی عنوان کرد و گفت: برای داشتن ورزش حرفه ای ابتدا باید در چارچوب تفکر حرفه ای ساختار باشگاه ها را اصلاح کنیم.
 
مدیر کل ورزش و جوانان استان حرفه ای شدن تفکرات را به معنای نفی اخلاق‌گرایی در ورزش ندانست و با بیان اینکه در مسیر حرفه ای شدن نباید اخلاق را قربانی رسیدن به اهداف کرد افزود: امروز باشگاه داری یک تخصص است که رسیدن به اهداف متعالی آن با اقدامات احساسی مغایرت دارد.
 
*********************

تیم نفت و گاز گچساران قهرمان اولین دوره رقابتهای والیبال جام خلیج فارس شد

تیم نفت و گاز گچساران قهرمان اولین دوره رقابتهای والیبال جام خلیج فارس شد

رقابتهای والیبال جام خلیج فارس در یاسوج با قهرمانی تیم نفت و گاز گچساران به پایان رسید.

 
در این دوره از رقابتهای 12 تیم حضور داشتند و در دو گروه شش تیمی با هم رقابت کردند که از هر گروه دو تیم برتر راهی مرحله نیمه نهایی این مسابقات شدند.
 
در مرحله نیمه نهایی این مسابقات دو تیم شریف بتن نورآباد ممسنی و نفت و گاز گچساران با برتری برابر حریفان خود راهی دیدار فینال این رقابتها شدند.
 
در شب پایانی این مسابقات دو دیدار برگزار شد که در دیدار رده بندی تیم طلای سالاری با برتری برابر حریف خو به مقام سوم این دوره از مسابقات دست یافت.
 
فینال این رقابتها که با حضور جمع کثیری از علاقمندان به ورزش والیبال برگزار شد و دو تیم شریف بتن نورآباد ممسنی و نفت و گاز گچساران به مصاف هم رفتند که در پایان این رقابت، تیم والیبال نفت و گاز گچساران در سه ست تیم شریف بتن نورآباد ممسنی را شکست داد و به مقام قهرمانی اولین دوره رقابتهای والیبال جام خلیج فارس دست یافت.
 
در ائین اختتامیه و پایانی این مسابقات به تیمهای اول تا سوم این رقابتها کاپ قهرمانی ،لوح قهرمانی و هدایایی از طرف هیات والیبال استان اهدا شد.
 
همچنین کاپ اخلاق این مسابقات به تیم باشگاه مجید اهدا شد. از دو پیشکسوت هیات والیبال استان ،حسن حسینی و بهرامی با اهدا لوح و هدایایی تجلیل شد و امیر رضا رستمی بعنوان پدیده این مسابقات معرفی شد.
 
رقابتهای والیبال جام خلیج فارس با حضور 12 تیم برگزار شد . در برگزاری این رقابتها ،هیات های دوچرخه سواری ،همگانی استان و شهرستان بویراحمد ،تربیت بدنی بنیاد جانبازان استان با هیات والیبال استان همکاری داشتند.
 
عزیزی دبیر هیات والیبال استان درمراسم اختتامیه این مسابقات ،ضمن تشکر از حضور تیم های شرکت کننده ،از برگزاری رقابتهای والیبال جام خلیج فارس ویژه بانوان خبر دادو اظهار داشت: یکی از اولویت های هیات والیبال استان برگزاری رقابتهای لیگ استانی است و امیدواریم با حمایت همه هیات های شهرستانی و پیشکسوتان شاهد ظهور دوباره والیبال استان کهگیلویه وبویراحمد در کشور باشیم.
 

*********************

مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد خبرداد:

افتتاح پروژه ورزشی مجموعه چهار دهدشت در سال آینده

پروژه ورزشی مجموعه چهار دهدشت ،سال 1398 افتتاح خواهد شد

علوی در بازدید از پروژه مجموعه چهار دهدشت گفت :این پروژه با 65 درصد پیشرفت فیزیکی در سال 1398 افتتاح می شود.

 
مدیر کل ورزش و جوانان استان از پروژه مجموعه ورزشی شماره چهار دهدشت بازدید کرد.
 
در این بازدید علوی مدیر کل ورزش و جوانان، نیکویی زاده رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کهگیلویه، ایموری مسئول دفتر فنی و مهندسی و جهانبخش دفتر حقوقی اداره کل نیز حضور داشتند، مدیر کل و همراهان از مراحل مختلف عملیات احداث این پروژه بازدید و در خصوص مسایل و مشکلات موجود دستورات لازم را صادر کرد.
 
مدیر کل ورزش و جوانان استان در این بازدید گفت : پروژه احداث مجموعه شماره چهار دهدشت شامل محوطه سازی ،دیوار کشی ،چمن مصنوعی دهدشت ،احداث خانه جوان ،سرویس های بهداشتی ،رختکن است.
 
وی افزود:کار احداث این پروژه در سال 1397 با اعتبار 870 میلیون تومان از محل 27صدم ارزش افزوده استانی در خرداد سال جاری شروع شده و در صورت تامین اعتبار لازم در سال 1398 مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
 
*********************

پروژه چمن مصنوعی دهدشت 65درصد پیشرفت فیزیکی دارد

پروژه چمن مصنوعی دهدشت 65درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیر کل ورزش و جوانان استان در بازدید از روند احداث پروژه مصنوعی شهر دهدشت گفت :این پروژه از محل اعتبارات استانی در دست ساخت و 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 
مدیر کل ورزش و جوانان استان از روند احداث و ساخت پروژه چمن مصنوعی شهر دهدشت بازدید کرد.
 
در این بازدید که ایموری مسئول دفتر فنی و مهندسی ،جهانبخش مسئول دفتر حقوقی اداره کل و نیکویی زاده رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کهگیلویه نیز حضور داشتند ،علوی بر تسریع و نظارت بیشتر بر این پروژه و دیگر پروژه های شهرستان تاکید و بیان داشت : پروژه ساخت چمن مصنوعی شهر دهدشت در زمینی به مساحت 1000 متر مربع و اعتبار 500میلیون تومان در دست احداث است.
 
مدیر ارشد ورزش استان ادامه داد: کار احداث این پروژه از خرداد سال جاری شروع شده و با پیشرفت فیزیکی 65 درصد در صورت تامین اعتبارات لازم در دهه فجر امسال افتتاح و تحویل جامعه ورزش این شهرستان خواهد شد.
 
*********************

بازدید مدیر کل ورزش وجوانان کهگیلویه وبویراحمد از دفتر مرکزی موسسه قرب مهرایثار

بازدید مدیر کل ورزش وجوانان کهگیلویه وبویراحمد از دفتر مرکزی موسسه قرب مهرایثار

علوی مدیر کل ورزش وجوانان استان بهمراه جهانبخش رئیس دفتر حقوقی ، ایموری مسول دفتر فنی اداره کل و نیکویی زاده رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کهگیلویه از دفتر مرکزی موسسه قرب مهرایثار دهدشت بازدید کرد .

 
 
دراین بازدید محسن رحیمی گزارش کاملی از حوزه ازدواج عملکرد صندوق قرض الحسنه جوانان وفعالیتهای انجام شده وتعامل با ادارات وبانک مرکزی وفرمانداری ارایه داد واز خرید ۵۰۰ البسه وساک ولوازم تحریر برای افراد بی سرپرست وجوانان نیازمند استان خبر داد.
 
رحیمی مدیر موسسه قرب مهر ایثار ضمن تقدیر وتشکر از حمایت ها و تلاش های علوی مدیر کل ورزش وحوانان در جذب اعتبارات وساخت خانه جوان ورشد اعتبارات ،به تشریح مشکلات موسسه قرب مهرایثار پرداخت و کمبود اعتبارات حوزه ازدواج وجوانان ،نبود سرمایه گذار ،مشکلات مردم و زوج های جوان دربانک ها ، عدم همکاری بعضی بانک ها در اعطای تسهیلات ، عدم توجه بعضی ادارات درهمکاری درطرح هاواعطای تسهیلات را مهمترین مشکلات این حوزه ذکر کرد وخواستار حمایت مادی و معنوی به موسسه قرب مهر ایثار از محل فصل ۵و مالیات ارزش افزوده و حوزه امور اجتماعی استانداری وشورای مبارزه با مواد مخدر استان در واگذاری طرح ها وبرنامه ها شد.
 
علوی مدیر کل ورزش وحوانان هم ضمن ابراز خرسندی از رشد بی سابقه استان درسال جاری در وزارتخانه در حوزه جوانان وحمایت از موسسه قرب ایثار در واگذاری طرح ملی وطرح حاشیه نشینی و آسیب های اجتماعی اظهار داشت : حوزه جوانان نیازمند ایجاد نشاط و توسعه زیرساخت حوزه فرهنگی با مشارکت حداکثری جوانان استان می باشد واین امر از اولویت های اداره کل استان است و پایش منطقه ای اجتماعی جوانان استان باعث اولویت بندی فعالیت ها میشود.
 
مدیر کل ورزش و جوانان استان از حمایت دستگاه ورزش استان از حوزه جوانان و فرهنگی در کنار حوزه ورزش خبر داد و بیان داشت : حوزه جوانان را نیز رصد واز هرگونه تلاش برای انجام طرح ها وبرنامه ها دریغ نخواهیم کرد.
 
در این نشست مدیر کل ورزش وجوانان استان ،رحیمی مدیر و مسئول قرب ایثار را مسئول و پیگیر ‌ ارایه گزارشات حوزه فرهنگی و جوانان استان کرد.
 
*********************
 

علوی خبر داد:

شرایط مشارکتهای اجتماعی جوانان در استان بسیار خوب و نوید بخش است

شرایط مشارکتهای اجتماعی جوانان در استان بسیار خوب و نوید بخش است

مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد گفت : شرایط مشارکتهای اجتماعی جوانان در استان بسیار خوب و نوید بخش است.

 
سید محمد تقی علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان با بیان این موضوع در گفتگو با پایگاه خبری ورزش استان بیان داشت : وضعیت و شرایط مشارکتهای اجتماعی جوانان در سازمانهای مردم نهاد در استان بسیار خوب و نوید بخش است.
 
علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه جلسات سازمانده مردم نهاد استان بایستی بصورت منظم و هر ماه برگزار شود افزود : وضعیت مشارکتهای اجتماعی جوانان از جمله سازمانهای مردم نهاد دراستان بسیار خوب و نوید بخش می باشد .
 
وی تصریح کرد : امروزه می توان با اطمینان و آسوده خاطر کارهای بزرگ را به جوانان سپرد و در برنامه های مهم فرهنگی و اجتماعی هم می بایست از توانمندی جوانان استفاده بهینه کرد .
 
مدیرکل ورزش و جوانان در ادامه تشریح برنامه های امور جوانان استان گفت: خوشبختانه شهرستانها هم در این زمینه فعالیت خوبی دارند و تاکنون چندین سمن ثبت شده از شهرهای مختلف استان در حال انجام کارهای اجرایی متفاوتی هستند و این موضوع موجب گردیده در دو سال گذشته چندین خانه جوان در شهرستانها در دست احداث و ساخت می باشد و در سال 98 انشالله بتوانیم برای اکثریت شهرستانها ساخت خانه های جوان را ارتقا دهیم .
 
مدیر ارشد ورزش و جوانان استان ،ساخت پنج خانه جوان در شهرهای یاسوج ،سی سخت ،دهدشت ،دنا و بهمئی را از مهمترین اقدامات این حوزه ذکر کرد و بیان داشت :بی شک حضور و مشارکت سمن ها و تشکل های مردم نهاد در کنار ورزش استان زمینه ساز ارتقای این حوزه خواهد شد و در این راستا نیازمند حمایت همه جانبه مسئولین استانی و شهرستانی هستیم .
 
*********************

رئیس هیات تنیس روی میز استان خبر داد:

حضور نونهال کهگیلویه وبویراحمدی در اردوی تیم ملی

حضور نونهال کهگیلویه وبویراحمدی در اردوی تیم ملی

خضوعی رئیس هیات تنیس روی میز استان گفت :میعاد خضوعی تنیس باز نونهال استان به اردوی بین المللی مستعدین منتخب 1396 رده سنی 8 و 9 سال کشور دعوت شد.

 
پیمان خضوعی با بیان این خبر گفت: اولین اردوی بین المللی مستعدین منتخب ایران با حضور کشورهای قطر و آذربایجان برگزار می شود.
 
 
خضوعی افزود:این اردو مشترک از 30آذرماه لغایت 11دیماه برگزار خواهد شد و در این اردو 6نفر از برترینهای رده سنی 8 و 9 سال و مستعدین منتخب سال 1396 حضور دارند.
 
 
رئیس هیات تنیس روی میز استان ضمن تبریک این انتخاب ادامه داد:میعاد خضوعی بعنوان نماینده استان از طرف فدراسیون تنیس روی میز کشور به این اردو دعوت شده است.
 
 
خضوعی تصریح کرد:ورود به این اردو 29آذرماه و خروج روز 12دیماه است.
 
 
برای این نونهال تنیس روی میز استان در این اردو آرزوی موفقیت داریم.
 
*********************
 

مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد :

دستگاه های اجرایی پاسخگوی مسائل ستاد ساماندهی امور جوانان استان باشند

دستگاه های اجرایی پاسخگوی مسائل ستاد ساماندهی امور جوانان استان  باشند

علوی مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد گفت: دستگاه های اجرایی موظف به پاسخگویی درخصوص مسائل ستاد ساماندهی امور جوانان استان می باشند.

 
سید محمد تقی علوی مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد با بیان این خبر گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی استان موظف به پاسخگویی در خصوص مسائل مرتبط با جوانان به دبیرخانه ستاد ساماندهی جوانان استان می باشند.
 
مدیر کل ورزش و جوانان استان با اشاره به هدف گذاری اداره کل ورزش و جوانان جهت فعال کردن سازمان های مردم نهاد جوان در استان گفت: محور راه اندازی این سازمان های مردم نهاد اشتغال و کارآفرینی، فعالیت های اجتماعی و برنامه ریزی جهت مقابله با آسیب های اجتماعی و...است.
 
علوی نتیجه فرصت دادن به جوانان را ایجاد پویایی و نشاط در جامعه عنوان کرد و افزود: به دلیل اثر بخشی نشاط و شادی، با نشاط بودن نسل جوان می تواند عامل موثری برای بیشتر شدن پیوندهای این نسل با محیط و جامعه پیرامون خود باشد.
 
مدیر ارشد ورزش کهگیلویه وبویراحمد ، رسیدن به چنین نقطه ای را پیش نیاز گرایش و آمادگی نسل جوان برای بروز استعداد و خلاقیت و همچنین خدمت و تلاش بیشتر در راستای دستیابی به رفاه و توسعه همه جانبه در امور مختلف ارزیابی کرد و گفت: هر کدام از سازمان های مردم نهاد جوان می‌توانند منادی شادی و نشاط در جامعه و امید به فردایی بهتر برای نسل جوان جامعه ما باشد.
 
وی شادی و نشاط را نوعی سرمایه اجتماعی در جامعه دانست و بروز آن را در نسل جوان عامل مهم بالندگی کشور در حوزه های مختلف عنوان کرد.
 
وی با بیان اینکه بایدقبول کنیم که جوانان به شادی و نشاط گرایش بیشتری دارند افزود: تنها با تخلیه درست انرژی این نسل است که می‌توان به حضور جوانانی سرزنده، پویا، خلاق و فعال در جامعه امیدوار بود.
 
این مقام مسئول در ورزش کهگیلویه، میزان امید به دستیابی به هدف را یکی از دلایل اصلی ایجاد نشاط و شادی در نسل جوان دانست و گفت: اگر ما بتوانیم امید به کامیابی در جوانان را افزایش دهیم و زمینه مرتفع سازی دغدغه‌های آنها را در حوزه‌های مختلف از جمله اشتغال فراهم سازیم آنگاه ضمن برخورداری از جامعه ای با نشاط و پویا این جامعه را در در مسیر توسعه فراگیر قرار داده ایم.
 
علوی نشاط و امید به زندگی را عاملی برای بروز استعداد و بالندگی در میان جوانان دانست و گفت: استفاده از راهکارهایی نظیر حذف مطلق گرایی ، آموختن مهارتهای همدلی و ارتباط با دیگران، تقویت اعتماد به نفس، نترسیدن از انتقاد و... می‌تواند نسل جوان را به نسلی شاد و پر نشاط و امیدوار به آینده تبدیل کند.
 
مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد در ادامه با اشاره به نگاه ویژه اداره کل ورزش و جوانان استان به مسائل مربوط به جوانان و توسعه سازمان های مردم نهاد جوان افزود: علی رغم تمام نقدهایی که به ادغام دو حوزه جوانان و ورزش وارد است، اداره کل ورزش و جوانان استان در چند سال اخیر نگاه عدالت محوری را به این دو مقوله داشته است.
 

*********************

در لیگ دسته دوم بسکتبال باشگاههای کشور بدست آمد:

نفت و گاز در مکان سوم دور رفت بسکتبال باشگاههای کشور

نفت و گاز در مکان سوم دور رفت بسکتبال باشگاههای کشور

تیم بسکتبال نفت و گاز گچساران در مکان سوم دور رفت رقابتهای لیگ دسته دوم باشگاههای کشور قرار گرفت .

 
 
دور رفت گروه cرقابتهای لیگ دسته دوم بسکتبال کشور به میزبانی دزفول برگزار شد که در این مسابقات که از 13لغایت 19آذرماه و با حضور تیم های بسکتبال پدافند دزفول، پدافند فسا، آینده سازان یزد، هیات بسکتبال نی ریز و نفت و گاز گچساران برگزار شد، تیم بسکتبال نفت و گاز گچساران بعد از تیم های پدافند فسا و پدافند دزفول در مکان سوم این رقابتها قرار گرفت.
 
گفتنی است، تیم های بسکتبال نی ریز و آینده سازان یزد چهارم و پنجم شدند.
 
رقابتهای دسته دوم بسکتبال کشور در چهار گروه بصورت رفت و برگشت برگزار و از هر گروه دو تیم برتر راهی مرحله بعدی این مسابقات می شوند.
 
دور برگشت گروه cاین مسابقات به میزبانی یکی از تیم ها از 27آذرماه لغایت 2 دیماه برگزار می شود.
 
*********************
 

تیم فوریت های پزشکی استان، قهرمان رقابتهای فوتسال جام بسیج شد

تیم فوریت های پزشکی استان ، قهرمان رقابتهای فوتسال جام بسیج شد
 
رقابتهای فوتسال هفته ی بسیج در یاسوج با قهرمانی تیم فوریت های پزشکی اسان به پایان رسید.
 
در این دوره از رقابتها 16 تیم حضور داشتند و در چهار گروه با هم رقابت کردند.
 
در شب پایانی این مسابقات دو دیدار در سالن ورزشی اداره برق برگزار شد  که در دیدار رده بندی این مسابقات تیم اداره زندان با برتری برابر تیم آب و فاضلاب به مقام سوم این رقابتها دست یافت.
 
دیدار فینال و پایانی که با حضور جمعی از مدیران کل دستگاههای اجرایی برگزار شد، تیم فوتسال فوریت پزشکی استان با برتری دو بر یک برابر تیم حراست به مقام قهرمانی اولین دوره رقابتهای فوتسال جام بسیج دست یافت.
 
در مراسم اختتامیه که با حضور علوی مدیر کل، رهامی رئیس هیات ورزش های همگانی استان، رحیمی زاده رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بویراحمد و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد به تیم های اول تا سوم این دوره ،کاپ و لوح قهرمانی و هدایایی از طرف کمیته برگزاری اهدا شد.
 
کاپ بازیکن برتر به هاشم اعظمی از آب و فاضلاب، بازیکن اخلاق به فرشید آریایی از تیم فوریتهای پزشکی و تیم تامین اجتماعی استان به عنوان تیم اخلاق معرفی شد.
 
رقابتهای فوتسال هفته ی بسیج ادارات در شهر یاسوج با همکاری تربیت بدنی حوزه بسیج ادارات و هیات ورزش های همگانی استان وشهرستان بویراحمد اهدا شد.
 
*********************

روی خط ورزش سوق

برگزای مسابقه دو اسقامت درشهر سوق با شعار ورزش آری اعتیاد هرگز

 

برگزای مسابقه دو اسقامت  درشهر سوق با شعار ورزش آری اعتیاد هرگز

به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر و هفته بسبج ، مسابقه دو استقامت به مسافت ۳ کیلومتر درشهر سوق برگزار که در پایان احمدرضا اخلاقی ، ایلیا خسروی جو، بهنام قاضی کیش وعبدالحمید محمودی زودتر ازبقیه ازخط پایان گذشتند.

 
به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر وهفته بسبج ، مسابقه دو استقامت به مسافت ۳ کیلومتر درشهر سوق برگزار که در پایان احمدرضا اخلاقی ، ایلیا خسروی جو، بهنام قاضی کیش وعبدالحمید محمودی زودتر ازبقیه ازخط پایان گذشتند.
 
در پایان طرف اداره ورزش وجوانان وهیات ورزشهای همگانی به نفرات برتر مدال ، حکم وجوایزی اهدا شد.
 
صعود پائیزی کوهنوردان سوق به کوه پوشیده از برف پهن در گرامیداشت هفته ی بسیج گروه کوهنوردی طبیعت دوستان هیات کوهنوردی شهر سوق موفق شدند بعدازگذراندن دوره آموزشی کوهنوردی با آموزش های فرا گرفته برای اولین بار صعود دربرف را به قلعه پوشیده ازبرف کوه پهن را با موفقیت تجربه کنند.
 
*********************
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.