گروه: اخبار استان خبر: 113352 / تاریخ انتشار : 1397/9/18 ساعت : 10:12
بررسی بزرگترین پرونده بدهکار بانکی استان:

اتمام فرصت 20 روزه قاضی القضات به بانک ملی استان/آیا باید منتظر وقوع زلزله چند ریشتری در بانک ملی استان باشیم یا خیر؟

وقتی که جزییات بیشتر این پرونده بزرگ فساد اقتصادی در استان رونمایی شد، مشخص گردید تا ریشه های اصلی آن به برخی افراد و نهادهای مالی استان بر میگردد، از وزیر گرفته تا مدیر بانک در این قضیه مورد مواخذه قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، گروه اقتصادی - دستگاه قضایی استان چند مدتی است با ورود به پرونده دانه درشت های استان و مفسدان اقتصادی بارقه ای از امید را در دل هم استانی هایمان در اقصی نقاط کشور و استان روشن کرد.

 

مدیرکل دادگستری استان از همان ابتدا با جدیت و جسارت تمام با ورود به این پرونده، دادستان مرکز استان را پیگیر اجرای دقیق عدالت در این پرونده کرد و خود شخصا بر آن نظارت کرد.

 

وقتی که جزییات بیشتر این پرونده بزرگ فساد اقتصادی در استان رونمایی شد، مشخص گردید تا ریشه های اصلی آن به برخی افراد و نهادهای مالی استان بر میگردد، از وزیر گرفته تا مدیر بانک در این قضیه مورد مواخذه قرار گرفتند.

 

بهمین دلیل در جلسه ای که با حضور رئوسای بانک و مسئولان عالی رتبه قضایی استان برگزار شد، اظهارات مدیرکل محترم دادگستری استان در خصوص "التیماتوم 20 روزه به بانک ملی استان" که بیشترنن تسهیلات بانکی را به خانواده بدهکار باقری داده بود، ارایه گردید که در زیر مجددا آنرا بازخوانی کرده ایم:

 

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به اینکه خانواده باقری بزرگترین بدهکار بانکی استان هستند و 275 میلیارد تومان بدهکاری دارد گفت: آقای بانک ملی چرا اموال خارج از طرح را اعمال نمی کنید؟ چرا زمینی در مجاورت مجموعه آزادی که خارج از طرح است اقدام نمیکنید؟ جایی که علم و یقین دارید چرا مطالبات بانک را مزایده نمی کنید، چرا؟ اینها همه سوال است! در نجف آباد ملکی از این بدهکار وجود دارد، چرا مطالبه نمی کنید؟ کلیه اموال خارج از طرح را باید اقدام کنید، چرا انواع بیت المال را اقدام نمیکیند، اینها غیر از تعلل است؟ مخاطب بنده بانک ملی است و باید پاسخگو باشند.

مزارعی بیان کرد: در مورد شرکت بویر صنعت در دفتری که در تهران دارد چرا اقدام نمی کنید؟ کارخانه آبشار گستر تعطیل نیست، چرا اقدام نمی کنید ؟ در مورد مطالبات 155 میلیارد تومانی چرا اقدام نمیکنید؟

وی ضمن مهلتی که به بانک ملی داد اظهار کرد: بانک ملی باید مطالبات خود را ظرف بیست روز صفر کند، و اگر غیر از این باشد برخورد خواهیم کرد.

 

 

حال پس از اتمام این مهلت 20 روزه ، طی امروز می بایست منتظر نتیجه این قضایا باشیم؟

آیا بانک ملی با این خانواده بدهکار بزرگ بانکی تسویه حساب کرده است و اموال بیت المال را به مردم بازگردانده است؟

 

آیا باید منتظر غرش و وقوع یک زمین لرزه چند ریشتری در بانک ملی استان باشیم؟

 

بهرحال چشم بینا و مطالبه گر رسانه این روزها به سمت دادگستری کل کهگیلویه و بویراحمد است تا ببینند چه صدایی از آن بیرون می آید.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
مرتضي
1397/9/19 - 16:24
اقاي ب ب كه دستگيرشده چرا خبرش منعكس نميشه ازسوي شما مگه شما را هم ....
rateup 1
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.