گروه: اخبار استان خبر: 113339 / تاریخ انتشار : 1397/9/17 ساعت : 22:23
حاشیه های روز دانشجو در شهرستان لنده:

از مطالبه گری دانشجویان تا خشم عدل هاشمی از رئیس دانشگاه پیام نور استان/اگر عرضه کار ندارید ساختمان نیمه کاره دانشگاه را تخریب کنید/باتفکر خرچنگی نمی شود استان را به توسعه رساند+تصاویروفیلم

امروز و به مناسبت ۱۶آذر روز دانشجو، همایشی بزرگداشت با حضور نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه،بهمئی، چرام و لنده و سالن خدیجه کبری شهر لنده برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، امروز و به مناسبت روز دانشجو مراسم جشنی با حضور عدل هاشمی پور نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه،بهمئی، چرام و لنده، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان لنده به همراه دانشجویان و اساتید دانشگاه پیام نور در سالن اجتماعات خدیجه کبری(ع)این شهربرگزارشد.

 

 

 حمید دهقان اولین نفری بود که به پشت تریبون رفت و با قدردانی از حضور مسئولان به مشکلات دانشگاه پیام نرو شهرستان لنده اشاره کرد وگفت: دانشگاه پیام نور لنده در سال ۸۸ با دو رشته تحصیلی شروع به کار کرد که امروزبه  بیش از ۴۰۰ دانشجو در پنج رشته تحصیلی مشغول به تحصیل هستند.

 

وی افزود: وقتی از عدالت آموزشی حرف میزنیم خیلی از مطالب در راستای عدالت آموزشی نظر انسان را به خود جلب می‌کند در فضاهای حقیقی و فضای متاسفانه برخی انسان های تحصیل کرده در فضاهای مجازی خواهان جمع آوری دانشگاه پیام نور شهرستان لنده هستند که این دور از انصاف و عدالت اجتماعی است.

 

رئیس دانشگاه پیام نور لنده تصریح کرد: دانشگاه پیام نور لنده یک نعمت بزرگ برای شهروندان این شهرستان محسوب می‌شود که در امنیت و آرامش کامل به تحصیل می پردازند  و با پای پیاده به دانشگاه می آیند که نشان ازنداری و ناتوانی و بضاعت مالی آنان است که اگر این دانشجو از نظر مالی دارای بنیه قوی داشته باشد بدون شک با آژانس یا با خودرو شخصی خواهد آمد.

 

 

وی تاکیدکرد: امروز نباید دست در دست دشمن دهیم و این موهبت الهی که برای دانشجویان بی بضاعت فراهم شده است نباید آن را از دست بدهیم چرا که سرمایه ای بزرگ برای همه دانشجویان است .

 

دهقان اظهارکرد:در شهرستان لنده چند مشکل عمده داریم که قریب به ۱۰ سال است که با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم و متاسفانه کسی صدای ما را نمی شنود.

 

وی تاکیدکرد: از سال ۹۳ تاکنون یک ریال هزینه برای دانشگاه در نظر گرفته نشده است این درحالی است که در کنار هم شهرستان لنده، شهرستان ها و دانشگاه های هستند که از بالاترین اعتبار و نیروی انسانی مازاد برخوردار هستند ولی ما از حداقل ها هم بی نصیبیم. از چه کسی باید سوال کنیم؟ کدام مسئول به سراغ ما آمد؟

 

رئیس دانشگاه پیام نور لنده گفت: برج و باروت های که در اطراف شهرستان لنده برای سایر دانشگاه ساخته اند چرا سهم دانشگاه لنده آن هم از سال 93 تاکنون صفر است چرا ما را با مرگ تدریجی قورباغه پز می کنند.

 

 

وی تاکیدکرد:این در حالی است که بارها چه به صورت حضوری و چه مکاتبه ای برای مسئولان استانی در خصوص مشکلات دانشگاه پیام نور لنده صحبت شد ولی هیچ کدام از مطالبات ما اجرایی نشده است چرا که هیچ فریاد رسی در این استان نداریم.

 

دهقان اظهارکرد: کجای عدالت اجتماعی می گوید که دفتر دانشگاه پیام نور باید در اتاقی 30متری در مدرسه ای ابتدایی باید قرار بگیرد تا در این زورها که شاهد نزولات آسمانی هستیم پنج نفر از دانشجویان در داخل و مابقی باید زیر باران بمانند تا مشکلشان پیگیری شود.

 

رئیس دانشگاه پیام نور لنده گفت:چرا کسی در این خصوص صدای دانشجویان را نمی شنوند والله خجالت می‌کشیم وقتی دانشجویی در زمستان در دفتر کار ما حضور پیدا می‌کند و نمی توانیم مشکل آنان را پیگیری کنیم.

 

وی گفت: تنها کسی که در این سال ها صدای ما را شنید تنها نماینده مردم سردار هاشمی بود که با تحقق وعده خود بیش از 100میلیون تومان برای این دانشگاه اعتبار جذب کرد و این در حالی بود که مسئولان دانشگاه استان به خصوص حوزه عمرانی می گفتند اگر 100میلیون جذب شود ما باقی هزینه ها را تامین خواهیم کرد ولی کو؟ کدام اعتبار؟چرا کسی صدای این دانشجویان و مردم را نمی شوند؟

 

دهقان در ادامه خاطر نشان کرد: در بحث نیروی انسانی دارای مشکلات زیادی هستیم که متاسفانه تا سال گذشته بیش از پنج نفر نیروی انسانی داشتیم که دو نفر رسمی و باقی شرکتی بودند که متاسفانه آنان را بیرون کردند و یکسال است با یک نفر و نصفی این دانشگاه را اداره می کنیم چرا که سنایی عضو شورای شهر است و به این جهت گفتم یک نفر و نصفی.

 

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: این در حالی است که کسانی که بیش از پنج سال برای این دانشگاه زحمت کشیده اند را اخراج کردند ولی در برخی از همین شهرستان های استان متاسفانه علی رغم مازاد نیروی انسانی کسانی که شش ماه سابقه کار داشتند جذب شده اند که نیز خیانتی بزرگ در حق این نیروها است.

 

این استاد دانشگاه گفت: این شرایط برای ما واقعاً دشوار است و از آنجایی که باید کمتر از یک هفته فرآیند فارغ تحصیلی یک دانشجو طول بکشد به بیش از ۶ ماه تا ۸ ماه طول می‌کشد و این ظلمی بزرگ در حق دانشجویان شهرستانی است که با اخلاق سازگار نیست و متاسفانه همه ناراضی هستند از وضع موجود است برای من و مسئولان دانشگاه استان با شرایطی نیز به مسئولان دانشگاه اعلام کردیم که بیشتر یک نیروی دو روز در رفتن به ما دادند ولی از این هم مضایقه کردند.

 

وی گفت: با این شرایط و با این رفتارها در حال قورباغه پز کردن ما و دانشگاه هستند که این رفتارها واقعا برای مسئولین و ما خجالت‌آور است متاسفانه کسی فریاد رس ما نیست و انتظار داریم نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی از هیچ تلاش و کوششی برای رفع این مشکلات که مطالبه ما و دانشجویان است کوتاهی نکند.

 

 

در ادامه نیز سید کامیاب هاشمی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور به پشت تریبون حاضر شد واز نقش بسیج دانشجویی در بصیرت افزایی در دانشگاه سخن گفت.

 

 

 

 

بعد از وی سید مجتبی بنی هاشمی یکی دیگر از دانشجویان مطالبه کرد با حضور در پشت تریبون از خواسته ها و مطالبات به حق دانشجویان در خصوص جا و مکان دانشگاه و آوارگی 10ساله دانشجویان گفت.

 

 

غفار فتحی یکی دیگر از دانشجویان نخبه شهرستان لنده با حضور در پشت تریبون مطالبه گری را مهمترین وظیفه دانشجو دانست و گفت: مهمترین وظیفه دانشجو مطالبه گری است و امروز نیز که روز روز مطالبه گری است باید انتظارات مردم و دانشجویان را از نماینده مردم در مجلس و مسئولان مطالبه کنیم.

 

وی به مشکلات حوزه های راهسازی، عمرانی، توسعه ای و معادن شهرستان لنده اشاره کرد و از مسئولان خواست تا پاسخی در خورشان این مردم را ارائه کنند.

 

وی در ادامه از نماینده مردم در مجلس خواست تا درباره مسائل مختلف به خصوص مباحث تخصص حوزه کاری و گازرسانی، جاده لنده به تشان و سایر وعده های که داده است  برای مردم توضیحاتی ارائه نماید.

 

گفتنی است تعدادی از دانشجویان با حمل کاغذ نوشته های مطالبات قانونی خود را از مسئولان خواستار شدند.

 

 

 

 

 عدل هاشمی پور با حضور در پشت تریبون با تبریک روز دانشجو گفت: اعتقاد داریم که استان و شهرستان ما با شعار هرگز درست نخواهد شد بلکه باید در عمل وارد گود شد تلاش کرد.

 

وی افزود: با مشکلات پشت سر هم ردیف کردن دست نخواهد شد باید مشکلات را دسته بندی و اولویت بندی کرد تا بتوایم مشکلات را یکی پس از دیگری رفع کنیم.

 

نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی گفت: در یک بخشی وارد می شویم که تمام مشکلات  40سال گذشته را بیان می کنند و انتظار دارند عدل هاشمی در کمتر از دو سال همه این مشکلات را مرتفع سازد ولی غافل از آشنایی به مشکلات اقتصادی کشور. باید زمانبندی و نقشه راهی جهت این امر تهیه و تنظیم کنیم که مشکلات را یکی یکی پیگیری کنیم.

 

وی گفت: خیلی از عقب ماندگی ها و عدم توسعه استان و شهرستان از خود ما است چرا که با همین ریز کردن مشکلات جلوی رفع سایر مشکلات را گرفته ایم.

 

 

عدل هاشمی پور گفت: با تفکر نامه نگاری و زیرپا خالی کردن هرگز نه لنده نه استان هیچ گاه توسعه پیدا نمی کند برای اینکه من شعار دادم کارخانه را راه اندازی می کنیم این را بدانید که مگر کارخانه دو روزه راه اندازی می شود؟ پتروشیمی دهدشت بیش از 12 سال در کما بود و تنها یک حصار خالی بود  و حداقل 2سال گذشته بیش از 400نفر در آن مشغول کار هستند که این حرکت به لطف الهی در حال رشد است و کسانی که درس و رشته تخصصی خوانند خوب می دانند که ساخت این پتروشیمی و فضای مهندسی آن هنزو یک قدم داشته نشده است و امروز در حال ساخت سایت های غیر اداری است و باید این پتروشیمی باید به اصول اصلی آن باید ساخته شود که نظیر چنین کاری حداقل چهار هزار نفر را مشغول خواهد کرد.

 

نماینده مردم شهرستان کهگیلویه و لنده گفت: گازرسانی به روستاهای قیام و شیتاب با جدیت در حال کار است که این روند نیز با هماهنگی صورت گرفته با وزیر نفت قرار است که کنتور گاز آنان نیز رایگان نصب شود.

 

وی بااشاره به مشکلات خط انتقال آب دهدشت گفت: دیروز در یکی از دانشگاه های حوزه انتخابیه به من گفتند که آب انتقالی از سد کوثر همراه با فاضلاب است که این سم پاسی برای تخریب بنده است وگرنه همین آب را در زمانی که قرارگاه در حال انتقال آب سد به بههان، دیلم و بنادر استان بوشهر بود و بهترین و مجهزترین تصفیه خانه ها را دارد منتقل نمی شد چرا این گونه تخریب می کنند و نمی گذارند کارها سیکل خود را طی کند.

 

عدل هاشمی پور در خصوص پیگیری بیمارستان 32تختخوابی لنده گفت: پیگیری های زیادی برای تحقق ساخت بیمارستان لنده صورت گرفته که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در دهه فجر کلنگ اجرایی آن به زمین زده خواهدشد.

 

وی در خصوص وضعیت آب لنده و رودخانه مارون گفت: رودخانه مارون ما را به یغما بردند و کارگاران ما بیکار کردند و زمین ها ما را بلااستفاده کردند و آیا ما می گذاریم از این حرکت استفاده کنند و اسنادی را در دست دارم که اگر انان را رو کنم شما انان را به اتش می کشید. فسفات قیام را نوشتند که نمی شود د راین مناطق سرمایه گذاری کرد ؟ آیا می شود استان را با این وضعیت اداره کرد.

 

 

نماینده مردم در مجلس گفت: باتفکر خرچنگی نمی توان این استان را اداره و به پیشرفت و توسعه فراگیر رساند.

 

عدل هاشمی پور گفت: صفا و صمیمیت و وحدت و همدلی است که می تواند پیشرفت استان را به همراه داشته باشد.

 

وی در ادامه از مسئولان دانشگاه پیام نور استان خواست که اگر نمی توانید و نمی خواهید کاری برای دانشگاه پیام نرو لنده کنید حداقل با یک دستگاه بلدوزر آن را تخریب کنید که خیال همه راحت شود.

 

نماینده مردم در مجلس گفت: چرا نباید مسئولان دانشگاه پیام نور استان در جمع دانشجویان حضور پیدا کنند که از فرماندار لنده می خواهیم به جد پیگیر حضور رئیس دانشگاه پیام نوراستان در لنده وتعیین تکلیف ساختمان پیام نور شوید.

 

در پایان این مراسم به دلیل حضور مردم در اطراف عدل هاشمی دقایقی برنامه با چالش های مواجه شد که با دخالت نیروی انتظامی و جمعی از مسئولان برگزار کنند کنترل شد و در پایان نیز به تعدادی از دانشجویان موفق این دانشگاه جوایزی اهدا شد.

 

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 

تصاویر تکمیلی: 
 

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.