گروه: اخبار استان خبر: 113285 / تاریخ انتشار : 1397/9/16 ساعت : 13:30
امام جمعه لنده:

دانشجویان 65سال پیش به بی اعتمادی امریکا پی بردند ولی امروز عده ای دل به نجات امریکا بستند

امام جمعه لنده گفت: جالب اینکه این موضوع رو ضرورت بی اعتمادی به آمریکا را دانشجویان ۶۵ سال پیش فهمیدم اما هنوز که چهار دهه از عمر انقلاب گذشته هستند کسانی که بین ما هنوز به نجات آمریکا دل خوش کرده اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  به نقل از خبرلنده، حجت الاسلام سیدهدایت محمودی اصل در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده با آرزوی قبولی طاعات و عبادات و با اشاره روز دانشجو گفت: شانزدهم آذرماه که در تقویم کشور ما به نام روز دانشجو نامگذاری شده به یاد ۳ شهیدی که معترض بودند در سال ۳۲ به سفر معاون رئیس جمهور آمریکا به ایران و معترض بودند به برقراری ارتباط مجدد بین ایران و بریتانیا که در دانشگاه تهران اتفاق افتاد و وقتی که دیدند پلیس داره بدون مجوز حمله میکنه به دانشکده و تعدادی را شهید و زخمی به آنها فرصت خوبی برای مقابله با این تعرض پیداکرده و مقابله کردند.

 

وی افزود: پاسداشت یاد دانشجویان و شهدای دیگری که در سال‌های بعد به خاطر دفاع از ارزش‌های دینی و انقلابی به شهادت رسیدند یک وظیفه است.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: توجه بیشتری به مطالبات این قشر تأثیرگذار در جامعه اسلامی تعالی و پیشرفت کشور و حرکت در راستای تحقق اهداف نظام برنامه‌ریزی باید بیشتر شود و اقدام‌های مناسب صورت بگیرد.

وی تاکیدکرد:  اما اینکه چرا دانشجویان سال ۳۲ به سفر معاون رئیس جمهور آمریکا معترض بودن باید اشاره به کنند ورود آمریکا به ایران در زمان مصدق و با یک احساس حسن نیت به خاطر اینکه مردم ایران از شهریور ۱۳۲۰ تنفس زیادی پیدا کرده بودند از انگلیس و شوروی همین دولت مصدق احساس می‌کرد آمریکا میتواند کمک کند و لذا از طرف آمریکایی‌ها که همه ما میدانیم که هیچ اعتمادی به امریکا نیست از در دوستی وارد شد.

وی گفت: نگاه به نیروهای خارجی و امید داشتن برای پیشرفت کشور و تامین نیاز کشور بیانگر چیست؟ تجربه شده که نگرش خارجی آمریکا بیش از۶۵ سال گذشته که ملت ایران به خوبی به بد عهدی آن پی برده اند.

خطیب جمعه لنده گفت: جالب اینکه این موضوع رو ضرورت بی اعتمادی به آمریکا را دانشجویان ۶۵ سال پیش فهمیدم اما هنوز که چهار دهه از عمر انقلاب گذشته هستند کسانی که بین ما هنوز به نجات  آمریکا دل خوش کرده اند.

محمودی اصل تاکیدکرد: در حالی که همه میدانیم چالش اساسی حوزه کشور ضعف مدیریت و نظارت است که ربطی به بیرون ندارد و  آمریکا هم که دشمن ماست نه تنها به ما کمک نمی کند بلکه خیلی هم از اینکه مردم ایران به سختی بیفتد خوشحال می شود و استقبال می کند.

وی تاکیدکرد: امریکا د راین سال ها نه تنها به ما کمک نکرد بلکه به دنبال رویایی نظامی و تبلیغاتی و فرهنگی همیشه این ملت ایران و نظام ایران بودند که اقتدار و عزت ملت ایران در طول چهل سال گذشته باعث شد علی‌رغم اینکه می‌خواستند ما را عقب نگه دارند امروز اقتدار نظامی و دفاعی و منطقه ای ما در ابعاد مختلف با ۴۰ سال گذشته اصلا قابل قیاس نیست این جریانات گذشته تاریخی رو همیشه ما بایستی تحلیل کنیم تا یک راهبرد شفاف از آنها داشته باشیم.

محمودی اصل گفت: مشکلی که هم اکنون با بعضی افراد داریم مشکل بینشی است که گروهی نگاه به خارج دارند ولی ما نگاه ما به درون کشور است چرا  که مقام معظم رهبری سال‌هاست بر این نگاه پافشاری می‌کنید استفاده از ظرفیت‌های عظیم داخلی بهبود وضعیت اقتصادی است.

امام جمعه لنده گفت: برخی نگاهشان به پیروزی ما روز به روز به لطف خدا با وجود همه کشورها در حال پیشرفت هستیم  اما در مقابل، آمریکا در حال افول است.

وی گفت: آمریکا هرگز اقتدار سال‌های گذشته خود را در دنیا ندارد حتی در دیپلماسی عمومی شکست خورده، مصاحبه ها رو با مردم کشورهای مختلف در خصوص آمریکا بشنوید چنان ضعیف شده است  که یاران و هم‌پیمانان او نیز چندان از وی اطاعت  نمی کنند .

خطیب نماز جمعه این هفته لنده گفت: امروز ایران در منطقه در دنیا حرف برای گفتن دارد که همی مسئله خودش نشان دهنده پیروزی است.

 محمودی اصل گفت: در محیط دانشگاه های ما بایستی دانشجویان متخصص و متعهد و زمینه‌ساز تحقق پیشرفت کشور تربیت شوند تا به مطالبه گری بپردازند و این روز را به همه آنان تبریک عرض می کنیم و امیدواریم که دانشجویانی که وظیفه خودشان باید بدون کسب توانمندی‌های لازم را در حوزه علمی و مدیریتی که ان شاءالله بتوانند برای پیشرفت کشور و تداوم حیات انقلاب موثر باشد.

وی در ادامه با محکوم کردن حادثه تروریستی چابهار گفت: حادثه تروریستی را شنیدیم در چابهار متاثر شدیم که البته تجربه اول ماست چون مردم ما قربانی تروریسم هستیم و دشمنان هرگز دست از دشمنی با ما بر نخواهد داشت ولی لازم است مراقبت بیشتری صورت گیرد.

خطیب جمعه لنده گفتک هدف دشمن ضربه زدن به توجه ویژه سرمایه گذاری در منطقه چابهار است که میلیارد ها تومان توسط سرمایه گذاران در این منطقه صورت  گرفته است که لازم است مسئولان در این زمینیه بیشتر مراقبت نمایند.

وی گفت: امیدواریم این بار هم نیروهای مسلح ما به موقع و با تمام توان پاسخ این جسارت حیوانات مقدس نما را بدهد و در ادامه با مراقبت بیشتر اجازه وقوع چنین حوادثی رو به تروریست هادر منطقه ندهند.

امام جمعه لنده گفت: امسال نیز اجلاسیه کشوری نماز برگزار شد و مطابق سنوات گذشته رهبر بزرگوار انقلاب امام المسلمین پیام می دهند که پیام ایشان کارشناسی شده است که بخش مهمی از گرفتاری ها و آلودگی ها بر اثر عدم توجه به نماز در جامعه است.

انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.