گروه: اخبار استان خبر: 113271 / تاریخ انتشار : 1397/9/15 ساعت : 19:13
در گفتگو با مدیر کل دامپزشکی کهگیلویه و بویر احمد مطرح شد؛

احتمال ابتلا به تب کریمه کنگو در مراکز ارائه گوشت غیر قانونی/ مردم گوشت مصرفی خود را از کشتارگاه های مجاز خریداری کنند

توجه به اصول بهداشتی و رعایت مسائل پزشکی از جمله مسائل مهم برای حفظ سلامت جامعه بوده، در همین رابطه خطراتی در مناطقی که گوشت گوسفند به صورت غیر قانونی ذبح و به فروش می رسد، وجود داشته زیرا نظارت کافی نبوده و احتمال ابتلا به بیماری ها وجود دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ فروش و عرضه گوشت قرمز با نظارت دامپزشکی باید صورت گرفته، تا عرضه گوشت و خرید برای مصرف کننده آسان باشد، از طرفی وقتی نظارت از طرف نهاد های مربوطه وجود داشته باشد، احتمال ابتلا به بیماری های دام کاهش پیدا می کند.

 

در برخی نقاط شهر یاسوج، عده ای به صورت غیر مجاز اقدام به فروش دام یا کشتار برای مصرف می کنند، این مسئله چند نکته دارد و ممکن است چون در روند عرضه گوشت قرمز نظارتی توسط دامپزشک صورت نگیرد،  احتمال ابتلا به بیماری وجود دارد، از طرفی افراد صاحب دام اعلام می کنند که منبع درآمد آنها از این طریق بوده و چاره ای ندارند.

 

در همین رابطه گفت و گویی با عبدالله بهمنش مدیر کل دامپزشکی استان صورت گرفت که در زیر آمده است:

 

مدیر کل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: افرادی که در مراکز مجاز اقدام به عرضه و فروش گوشت می کنند، نظارت روزانه بر کار آنها صورت می گیرد، اما کسانی که به صورت غیر مجاز فعالیت کرده، متخلف بوده وآنها را به قوه قضاییه معرفی کرده تا مورد پیگیرد قانونی قرار گیرند.

 

وی افزود: بر اساس ماده 688 قانون مجازات اسلامی، متخلف یعنی کسانی که به صورت غیر قانونی اقدام به کشتار یا فروش دام  کرده آنها را به قوه قضاییه معرفی کرده، و در همین رابطه دویست پرونده موجود بوده که با آنها برخورد شده اما در حد مناسب تاثیر نداشته است.

 

عبدالله بهمنش اشاره کرد:دامپزشکی استان کهگیلویه و بویر احمد در حد توان با متخلفان برخورد کرده و در این زمین کوتاهی صورت نگرفته است.

 

بهمنش اضافه کرد: کمیسیونی تحت عنوان کشتارهای غیر مجاز دام در حال تشکیل بوده که مسئولان دامپزشکی با ارگان ها و نهادهای مانند استانداری، قوه قضاییه، نیروی انتظامی، علوم پزشکی و محیط زیست قرار  بوده تشکیل شده و این مسائل به صورت جدی تر مورد بررسی قرار گیرد.

 

وی اظهار کرد: برخی از مشکلات اجتماعی مانند بیکاری وجود داشته  و این افراد به همین دلیل اقدام به فروش دام کرده، و همین موضوع سبب می شود برخی پیگیری ها به صورت جدی جواب ندهد.

 

عبدالله بهمنش در پایان گفت: توصیه اکید ما این است که به دلیل اینکه برخی از بیماری ها نظیر تب کریمه کنگو علائمی ندارند و باید دام ذبح شده در همان محیط  به مدت حداقل 24 ساعت باقی بوده تا آثار بیماری ها در لاشه از بین رود و خطری نباشد،  اما این مسئله ممکن است در مناطق غیر مجاز رعایت نشود و  با ابتلا انسان به این بیماری حتی به مرگ او منجر شود.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.