گروه: اخبار استان خبر: 113250 / تاریخ انتشار : 1397/9/15 ساعت : 09:28
بسته ورزشی صبح زاگرس؛

محرابی سکاندار شطرنج استان شد/درخشش موتای کاران کهگیلویه وبویراحمد در مسابقات کشوری/رتبه جهانی شطرنج ایران 26 پله ارتقا یافت

بسته ویژه خبری ورزشی صبح زاگرس به منظور اطلاع رسانی از اخبار و پروژه های ورزشی در سراسر استان منتشر شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ بسته ویژه خبری ورزشی صبح زاگرس به منظور اطلاع رسانی از اخبار و پروژه های ورزشی در سراسر استان منتشر شد.

 

در مجمع انتخابات هیات شطرنج کهگیلویه وبویراحمد مطرح شد:

محرابی برای چهار سال سکاندار شطرنج استان شد

محرابی برای چهار سال سکاندار شطرنج استان شد

مجمع انتخابات هیات شطرنج استان با حضور علوی مدیر کل ،پهلوان زاده رئیس فدراسیون ،کاشانی نماینده وزارت ورزش و جوانان استان و اعضای مجمع انتخابات این هیات برگزار و جعفر محرابی با کسب 12 رای برای مدت چهار سال سکاندار هیات شطرنج کهگیلویه وبویراحمد شد.

 

مجمع انتخابات هیات شطرنج استان با حضور علوی مدیر کل ،پهلوان زاده رئیس فدراسیون ،کاشانی نماینده وزارت ورزش و جوانان استان و اعضای مجمع انتخابات این هیات برگزار و جعفر محرابی با کسب 12 رای برای مدت چهار سال سکاندار هیات شطرنج کهگیلویه وبویراحمد شد.
 
مجمع انتخابات هیأت شطرنج کهگیلویه و بویراحمد 2 کاندیدا به نام های علی جعفری اصل و جعفر محرابی داشت و تعداد اعضای آن نیز 19 نفر بود.

از مجموع 17 رأی مأخوذه ، جعفر محرابی با کسب 12 رأی به مدت چهار سال به عنوان رئیس جدید هیأت شطرنج کهگیلویه و بویراحمد انتخاب و از خدمات سید امرالله مرشدی رئیس پیشین تجلیل شد.

ورزش و جوانان استان کهگیلویه بویراحمد 46 هیات فعال استانی ،220 هیات شهرستانی و افزون بر 50 هزار ورزشکار ساماندهی شده مرد و زن در رشته های مختلف در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می کنند.

************************

علوی در مجمع هیات شطرنج استان گفت:

راه اندازی لیگ شطرنج و جذب حامی مالی در صدر برنامه کاری

علوی در مجمع هیات شطرنج استان  خواستار راه اندازی لیگ شطرنج ،جذب حامی مالی  و توجه به اصل اموزش شد

مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد در نشست مجمع انتخابات هیات شطرنج استان خواستار خواستار راه اندازی لیگ شطرنج ،جذب حامی مالی و توجه به اصل آموزش شد.

 

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتلای روزافزون تمامی رشته های ورزشی از جمله شطرنج در این استان مستعد و پرظرفیت مستلزم توجه جدی تر مسئولان استانی و کشوری است.


سید محمدتقی علوی اظهار داشت: رئیس جدید هیأت شطرنج کهگیلویه و بویراحمد با بهره گیری از ظرفیت های متعدد استان برای رشد و تعالی روزافزون این رشته ورزشی گام بردارد.


وی افزود: روند فعالیت هیأت های ورزشی کهگیلویه و بویراحمد نسبت به گذشته بهبود یافته است.


مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: میزان تحقق اهداف و برنامه های رئیس جدید هیأت شطرنج این استان به دقت از سوی مسئولان اداره کل ورزش و جوانان استان رصد می شود و هیچ تعارفی نیز وجود ندارد.


علوی عنوان کرد: انتظار می رود که مسئولان کشوری حمایت ویژه ای از رشته ورزشی شطرنج استان در راستای کمک به پویایی هر چه بیشتر آن کنند.


وی ابراز داشت: راه اندازی لیگ جزو اولویت های مهم کاری رئیس جدید هیأت شطرنج کهگیلویه و بویراحمد باشد.


علوی گفت: ورزشکاران و پیشکسوتان کهگیلویه و بویراحمد نیز همکاری و تعامل لازم را با رئیس جدید هیأت شطرنج استان داشته باشند.


راه اندازی لیگ، جذب حامی مالی، تدوین تقویم سالانه، ارائه آموزش به علاقمندان رده های مختلف سنی و برگزاری دوره های مربیگری و داوری جزو مهمترین برنامه های یکی از 2 کاندیدای تصدی پست ریاست هیأت شطرنج کهگیلویه و بویراحمد بود.

************************

تیم های صعود کننده به مرحله حذفی رقابتهای فوتسال جام بسیج ادارات مشخص شدند

تیم های صعود کننده به مرحله حذفی رقابتهای فوتسال جام بسیج ادارات مشخص شدند

مرحله گروهی رقابتهای فوتسال کارکنان ادارات جام بسیج با شناخت تیم های صعود کننده به مرحله دوم و حذفی این رقابتها به پایان رسید .

 

در شب پایانی مرحله گروهی این مسابقات چهار دیدار در سالن ورزشی اداره برق برگزارشد و تیم های فوریت پزشکی ،امور مالیاتی ،آب و فاضلاب ،امور عشایر ،اداره زندان ،تامین اجتماعی ،شهرداری و حراست کل با برتری حریفان راهی مرحله دوم و حذفی این رقابتها شدند.
در ادامه این رقابتها امشب چهارشنبه 14 آذرماه و از ساعت 18 تیم های فوریت پزشکی با امور مالیاتی ،اب و فاضلاب استان با امور عشایر استان ،اداره زندان با تامین اجتماعی استان و شهرداری با حراست کل به مصاف هم میروند.
تیم های برتررقابتهای امشب راهی مرحله نیمه نهایی می شوند .
رقابتهای فوتسال جام بسیج ادارات با حضور 16 تیم در چهار گروه با همکاری بسیج ادارات ،هیات ورزش های همگانی استان و شهرستان بویراحمد در حال برگزاریست .
 

************************

رئیس فدراسیون شطرنج کشور در یاسوج خبر داد:

رتبه جهانی شطرنج ایران 26 پله ارتقا یافت

رئیس فدراسیون شطرنج گفت: رتبه جهانی شطرنج ایران در سه سال اخیر با ارتقای 26 پله ای از 51 به 25 رسید.

 

مهرداد پهلوان زاده در نشست مجمع انتخابات هیأت شطرنج کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: شطرنج کشور در چند سال گذشته رشد سریع و فزاینده ای داشته و تعدادی از شطرنج بازان مرد و زن ایران نیز در سطح بین المللی مطرح هستند.


وی با اشاره به اینکه افق درخشانی پیش روی شطرنج کشور است، افزود: عمده ترین دلایل پیشرفت روزافزون این رشته ورزشی در ایران شامل توجه مطلوب مسئولان و استقبال چشمگیر مردم از آن است.


رئیس فدراسیون شطرنج بیان کرد: هم اینک مشخصات و سوابق ورزشی 30 هزار شطرنج باز ایران در فدراسیون جهانی ثبت شده و دارای شناسه هستند.


پهلوان زاده عنوان کرد: حدود سه هزار داور و افزون بر سه هزار مربی شطرنج هم اینک در کشور فعالیت می کنند.


وی ابراز داشت: شطرنج کهگیلویه و بویراحمد از دیگر استان های کشور عقب است و نیاز به همدلی بیشتر و کار فشرده تر دارد.


رئیس فدراسیون شطرنج گفت: لیگ شطرنج کهگیلویه و بویراحمد هر چه زودتر راه اندازی شود زیرا در ارتقای جایگاه این رشته ورزشی در استان مؤثر خواهد بود.


پهلوان زاده اظهار داشت: علاوه بر این باید رقابت های سالانه شطرنج با حضور استان های مختلف کشور و به منظور تبادل تجربیات نیز در کهگیلویه و بویراحمد برگزار شود.


وی افزود: مسئولان فدراسیون شطرنج برای تأمین امکانات و زیرساخت های مورد نیاز این رشته ورزشی در کهگیلویه و بویراحمد آمادگی دارند.

************************

درخشش موتای کاران کهگیلویه وبویراحمد در مسابقات کشوری

تیم موتای پسران استان کهگیلویه و بویراحمد در مسابقت استعدادهای درخشان کشور در زنجان با درخشش علی درخوران با کسب مدال نقره ی به کار خود پایان داد.


رئیس هیت های رزمی استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: تیم موتای پسران استان کهگیلویه و بویراحمد در مسابقت استعدادهای درخشان کشور در زنجان با درخشش علی درخوران با کسب مدال نقره ی به کار خود پایان داد.

 

مسلم حسینیان گفت: بعد از حضور تیم موتای هییت رزمی استان کهگیلویه و بویراحمد در رقابت های استعدادهای درخشان کشوری که در زنجان برگزار شد.

 

وی افزود: بعد از چند روز رقابت سنگین بین رزمی کاران کشور و حضور تیم ۴ نفره استان و همراهی مربیان پرتلاش، تیم موی تای استان با کسب یک مدال نقره به استان بازگشتند.

************************

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.