گروه: اخبار استان خبر: 113239 / تاریخ انتشار : 1397/9/14 ساعت : 20:02
در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مطرح شد؛

پیمانکاری را سراغ دارم که حسابهایش میلیاردیست/احمدی برای راه اندازی فرودگاه یاسوج دست به دامان پیمانکاران شد!/قبلا اگر وزیری وارد استان می شد با عجله نمی رفت که به پرواز شیراز برسد/رتبه 26 استان در بحث هتل آپارتمانها+تصویر

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این استان نزدیک به ۱۸۰۰ پیمانکار وجود دارد و پیمانکاری می شناسم که میلیاردی پول دارد پیمانکاران دست به دست هم دهند می توانند برای هواپیمای یاسوج کاری انجام دهند بخش خصوصی می تواند وارد این کار شود .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،استاندار کهگیلویه  و بویراحمد در نشست گفت و گو دولت و بخش خصوصی در ارتباط با بحث گردشگری  و ظرفیت هایی که در استان وجود دارد گفت:  این صحبت ها سال هاست گفته می شود این استان ظرفیت های گردشگری  دارد  که اگر  یک توریست به این استان ورود کند ۴۸ ساعت فضا داریم که گردشگر استان  لذت ببرد .

وی بیان کرد: هزینه ورود گرشگر به استان سخت است یعنی برای گردشگر هزینه بر است  موقعیت یاسوج موقعیت ویژه است ارتفاع استان  از سطح دریا بسیار بالاست فرودگاه یاسوج و شهر یاسوج یک شهر کاسه ای است که شرایط ویژه ای را ایجاد کرده است.

احمدی تصریح کرد:  در این استان نزدیک به ۱۸۰۰ پیمانکار وجود  دارد و پیمانکاری می شناسم که میلیاردی پول دارد پیمانکاران دست به دست هم دهند می توانند برای هواپیمای یاسوج کاری انجام دهند بخش خصوصی می تواند وارد این کار شود .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: درست است ما  ما فلان چیز را داریم و فلان استان هستیم مشکل این است که نه  راه دریایی  نه ریلی  نه هوایی داریم تنها  یک اتوبوس است که مسیر نیز نا هموار و سخت است.

وی به فرودگاه یاسوج اشاره کرد و گفت: کیفیت آسفالت و باند فرودگاه یاسوج یکی با کیفیت ترین های کشور است مشکل این است که هواپیما ندارد هواپیمایی که پایه اش یاسوج باشد اجاره این هم کار سنگینی نیست  اتاق بازرگانی روی این موضوع کار کند  نیاییم اینجا بشینیم و بگوئیم چه شد چه نشد این یعنی حلوا حلوا کردن.

احمدی ادامه داد: گردشگری یعنی اینکه ما  فضا را درست کنیم قبلا هواپیما بود و اگر وزیری وارد استان می شد با عجله نمی رفت که به پرواز شیراز برسد و در استان چرخی می زد و بعد به تهران باز می گشت.

وی بیان کرد: همه اعتقاد داریم  تا جامعه ای سالم نباشد نمی توان پیشرفتی داشته باشیم مبارزه با فساد باید در دستور کار همه ما باشد با توجه به اینکه استان ما استانی است که از فقر تولید و انباست ثروت رنج می برد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: استان هایی هستند از سال های گذشته انباشت ثروت داشتند وضعیت آنها اکنون متفاوت است در استان ما انباشت ثروت صورت نگرفت چون که اینجا نتوانستیم این اعتماد را برای دیگران به ارمغان نحوه مواجهه ما با فساد نباید یه گنه ای باشد که جرات و جسارت مدیریتی را از مدیران بگیریم طوری نباشد که مدام اطلاعات سپاه بازرسی بسیج پشت سر مدیر ما باشد.

احمدی گفت: از همه بانک ها و مدیران می خواهیم ضمن تاکید با مبارزه با فساد دچار افراط و تفریط نشوند دین ما دین عدالت و اعتدال  است در این شرایطی که رهبر انقلاب بر روی تولید و اشغال تولید و جذب سرمایه گذار  تاکید دارند مسیری را دنبال نکنیم که به سرمایه گذار در بیرون این را برسانیم که این محیط محیطی برای سرمایه گذاری نیست محیط ما باید سالم و دور از فسادباشد.

 

باقری  مدیرکل میراث فرهنگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد:  ۵ هتل در استان داریم دلیل اینکه چرا نسبت به کل کشور آمار پایین است این است  که بخش خصوصی باید وارد عمل شود به درخواست بخش خصوصی باید اجرا شود و ما حامی هستیم  و مجوز می دهیم.

محمود باقری عنوان کرد: در یک سال  سال گذشته دو نفر را در سی سخت حمایت کردیم که آماده افتتاح هستند در خصوص هتل آپارتمان رتبه ۲۶ را در کشور داریم در بحث بوم گردی  رتبه استان 18 است  که نسبت به سال های گذشته وضعیت بهتری مشاهده می شود.

وی بیان کرد: بحث بوم گردی از سال ۹۵ شروع شد قبلا برخی استان های شمالی بحث بوم گردی را داشتند  و از سال ۹۵ در سایر استان ها کلید زده شد  در گذشته در استان  تور گردان نداشتیم بلد محلی بودند در بخش  تور مسافرتی و راهنمایان گردشگری اکنون ۲۶ نفر در استان فعالیت می کنند   سفره خانه سنتی زمانی اصلا در استان وجود نداشت اکنون رتبه ۳۸ کشوری را داریم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
معصوم
1397/9/15 - 08:41
مثل او سر ساقه طلایی خشم اومه
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.