گروه: اخبار استان خبر: 113238 / تاریخ انتشار : 1397/9/16 ساعت : 10:23
در گفتگو با دانشجویان یاسوج مطرح شد؛

آینده شغلی دانشجویان فارغ التحصیل در هاله ای از ابهام/مسئولان دستگاه های دولتی پاسخگوی مطالبات قشر دانشجو باشند+فیلم

28 آبان سال 1332 قشر آگاه دانشجو برای مبارزه با اهداف استکبار و دشمنان دندان تیز کرده های کشور ایران اقدام به راهپیمایی و تظاهرات می کنند، که رژیم پهلوی و سرسپرده آمریکا اقدام به شهادت رساندن تعدادی از دانشجویان میکند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛کشور ایران در سیر تاریخی مختلف، تحولات گوناگونی داشته که نقطه آغاز هر تغییری به وسیله مردم صورت گرفته و این کشور با دارا بودن سرمایه های فراوان طبیعی و غیرطبیعی، به وسیله منفعت طلبان و دشمنان، همیشه مورد تهدید واقع شده است.

 

در این رابطه در 28 آبان سال 1332، پهلوی دوم که به وسیله کودتا روی کار آمده بود، برای تثبیت قدرت و نشان دادن سرسپردگی خود به آمریکا، از رئیس جمهور وقت این کشور  یعنی ریچارد نیکسون برای حضور در ایران و سخنرانی در یکی از دانشگاه های کشور دعوت می کند، اما قشر پرورش یافته دانشجو با تعالیم ضد ستم اسلام نسبت به این موضوع اعلام انزجار کرده و دست به تظاهرات می زنند که نتیجه آن به شهادت رساندن تعدادی از دانشجویان در 16 آذر و نام گذاری این روز به نام روز دانشجو میشود.

 

در این راستا با تعدادی از دانشجویان یاسوجی گفت و گویی صورت گرفت که در زیر آمده است:

 

یکی از دانشجویان به نام یعوقب زاده در رابطه با روز دانشجو گفت: قشر دانشجو با انگیزه کسب علم و دانش و بهره بردن از مهارت و توان خود در آینده به وسیله داشتن شغل وقت و زمان را سپری می کنند.

 

 

وی بیان کرد: استاید مجرب و امکانات باید در شان دانشجو بوده، که سبب بالا بردن سطح سواد دانشجویان شده که تقاضا داریم مسئولین دانشگاه به این مسئله توجه بیشتری داشته باشند.

 

یکی ازجوانان دانشجو به نام مجیدی اشاره کرد: فرا رسیدن روز دانشجو را به همه اقشار دانشجو تبریک گفت و افزود: اگر  مهمترین خواسته های دانشجویان را بخواهم یادآوری کنیم، باید اشاره کرد که دانشگاه با فراهم کردن شرایط علم و مهارت دانشجو را برای داشتن شغل مناسب در آینده تربیت کند، از طرفی مسائلی نظیر کرسی های آزاد اندیشی به دانشگاه شور و نشاط می دهد.

 

 

وی افزود: در شرایط حاضر باید دستگاه های اجرایی در مسئله به کارگیری نیروهای فارغ التحصیل دانشگاهی دقت کافی را صورت دهند.

 

نظافت اظهار کرد: در این روز باید به قشر دانشجو توجه ای ویژه صورت گیرد و صرفا کار آنها با برگزاری جشن روز دانشجو تمام نمی شود بلکه باید تدابیری اندیشیده شده تا دانشجویان متخصص متناسب با مهارت و جایگاه خود در جامعه به کار گرفته شوند.

 

 

مومنی به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو گفت: در شرایط حاضر دانشگاه های مختلفی تاسیس و در حال فعالیت هستند و اقشار مختلفی متناسب با توان و وقت خود به این دانشگاه ها جهت کسب علم و دانش وارد می شوند، و مهمترین دغدغه آنها داشتن شغل مناسب است.

 

 

وی افزود: نگرانی قشر دانشجو از نداشتن آینده شغلی مناسب بوده، و اگر این مسئله برطرف شود، این قشر با خیال آسوده به کسب علم و دانش می پردازند.

 

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.