گروه: اخبار استان خبر: 113236 / تاریخ انتشار : 1397/9/14 ساعت : 17:01
گزارش:

کیسه دوزی رمال ها برای افراد ساده لوح در کهگیلویه وبویراحمد+تصاویر

گاهی برخی انسان ها با فراموش کردن یاد و نام خداوند دست به دامن کسانی می شوند که با حقه های دورغین خود این انسان های ساده لوح را فریب داده و از آنان میلیون ها تومان به راحتی اخاذی می کنند بدون اینکه حاجت روا شوند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، امروزه مشکلات روحی و روانی مردم جامعه به دلیل فشار های اقتصادی چنان بر گرده مردم سنگینی می کند که برخی از کسبه بازار و افراد عادی جامعه برای رفع این گرفتاری ها بعد از فراموشی خداوند به سراغ رمال ها یا همان ملا نماهایی می روند که کار و ذاتشان سرکیسه کردن مردم و بازی با اعتقاداتشان است.

 

---
 

اگر بعد از دعا کردن این رمال ها حاجت روا شدند بهترین سفیر می شوند برای گیسل کردن دیگران نزد این رمال ها و اگر حاجت روا نشدند به دیگران نیز توصیه ای نمی کنند و حرفشان این است که ما بختمان بسته است.

 

---

 

در برخی شهرهای استان این رمال ها یا همان دعا نویس ها برای خود بازاری تشکیل داده و حسابی مشغول کار و کاسبی هستند که اگرگذری کوتاه به جنب آزمایشگاه مرکزی شبکه بهداشت و درمان دهدشت بزنیم شاهد هستیم که این افراد با استفاده از این موقعیت مکانی و شلوغ شهر اقدام به پهن کردن بساط خود کرده و افراد زیادی نیز در طول روز به آنان مراجعه می کند.

 

---

 

زنان و مردانی که بعضاً برای بخت گشایی، رفع مشکلات خانوادگی، افزایش مال و رزق و روزی و هزاران مطالبه دیگر که هر کدام نرخی جداگانه دارد.

 در مواردی نیز متاسفانه ایجاد شک و بد بینی در همسران از سوی همین رمال ها باعث شده است تا اختلافات گسترده ای در بین زوجین حادث شود و نهایتاً به طلاق منتهی شود.

 

---

 

جالب است که این افرادی که مراجعه می کنند به شدت تحت تاثیر حرف های این کاسب کاران قرارگرفته و تمام صحبت های آنان را 100درصد تائید می کنند ولی غافل از اینکه در ابتدا بخشی از شرح حال زندگی خود را تعریف می کنند و این رمال ها با هنرمندی و روانشناسی خود ادامه جریانات را برابر تعارف آنان حدس می زند و همه نیز تائید می کند.

البته هستند کسانی که با استناد به مفتایح الجنان، قرآن و سایر کتاب های معصومین(ع) دعا می نویسند ولی برخی ها از این فرصت ها سوء استفاده کرده و هزینه های هنگفتی از مراجعه کنندگان می گیرند.

 

---

 

نظر آیت الله مکارم شیرازی یکی از مراجع تقلید کشور در باب سرکتابی یا همان دعا نویسی :

پرسش :گاهی برخی افراد نزد اشخاص دعا گیر یا غیر آن میروند و از آنها می خواهند سر کتاب باز کند . حال بفرمایید باز کردن کتاب یا همان سر کتاب گرفتن چه حکمی دارد ؟

پاسخ :جایز نیست.

با این حال لازم است افراد فریب این رمال ها را نخورند و به کسانی مراجعه کنند که بر دعا نویسی آنان اطمینان داشته و هزینه های ناچیزی می گیرند و برای جیب شما برنامه ای ندارند مراجعه کرد وگرنه خواندن نمازهای مستحبی و قرآن و مفاتیج الجنان بعد نماز صبح در برآورده شدن حوائج نیازمندان مثمر ثمر است.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.