گروه: اخبار استان خبر: 113232 / تاریخ انتشار : 1397/9/14 ساعت : 13:37
به دنبال استعفای 18 نماینده مجلس؛

درس عبرت انگیز نمایندگان اصفهان به بهارستانی های کهگیلویه وبویراحمد/بحران آبی که گذشت و نمایندگانی که خواب ماندند

از جمله خبرهای منتشرشده و داغ که بازدید بسیاری در رسانه ها و فضای مجازی داشته است، استعفای 18 نماینده مردم اصفهان بوده که به سرعت در این فضا چرخیده به نحوی که درس خوبی به برخی از نمایندگان دیگر داده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  به نقل از سفیردنا؛ طبق شواهد و قراین و اظهارات نماینده مردم فریدون شهر اصفهان، نامه استعفای نمایندگان این استان امروز (چهارشنبه ۱۴ آذر) تقدیم هیئت رئیسه قوه مقننه شد.

 

 

از جمله خبرهای منتشرشده و داغ که بازدید بسیاری در رسانه ها و فضای مجازی داشته است، استعفای 18 نماینده مردم اصفهان بوده که به سرعت در این فضا چرخیده به نحوی که درس خوبی به برخی از نمایندگان دیگر داده است.

 

 

استان اصفهان در مجلس ۱۸ نماینده دارد که همه آنها به دلیل حذف پروژه‌های آب رسانی استان اصفهان از ردیف‌های بودجه سال آینده، نامه‌ای را تدوین و در آن استعفای خود را اعلام کردند و اکنون در انتظار سپری شدن مراحل قانونی استعفای خود هستند.

 

 

استعفای گروهی نمایندگان اصفهان هرچند امر پسندیده ای نیست ولی حاکی از اتحاد و دغدغه آنها در پیشرفت و آبادانی استان خود است، موضوعی که نمایندگان استان کهگیلویه وبویراحمد بخصوص نماینده شهرستان های بویراحمد و دنا باید الگوی خود قرار دهد.

 

 

مردم بویراحمد و دنا فراموش نکرده اند که در زمان سقوط هواپیمای تهران یاسوج در سال گذشته که پای وزیر وقت راه و شهرسازی به آن باز شد و چند مرتبه تا مرحله استیضاح پیش رفت، نماینده آنها از امضای طرح استیضاح ویز مربوطه امتناع می کند به گونه ای که نماینده دیگر استان های همجوار به رگ غیرتشان بر می خورد و تنها به دلیل قرابت مکانی و حس نوع دوستی با استان ما پیش قدم استیضاح وزیر راه و شهرسازی می شود.

 

 

همچنین می توان گفت، پس از سقوط هواپیمای مسافربری خیلی از مسئولان از جمله عباس آخوندی وزیر وقت راه و شهرسازی وعده دادند که فرودگاه یاسوج دوباره صاحب پرواز می شود اما پس از حضور کوتاه مدت یک شرکت هواپیمایی در یاسوج، این شرکت عطای حضور در یاسوج را به لقایش بخشید و فرودگاه یاسوج عملا تعطیل شد.

 

 

در همان ایام نماینده شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با حمایت از آخوندی و مخالفت با استیضاح وی، قول داد زمینه های توسعه استان از جمله در بحث فرودگاه یاسوج انجام خواهد شد اما اکنون شواهد چیز دیگری را نشان می دهد.

 

 

اکنون این اقدام نمایندگان استان اصفهان درس خوبی به نمایندگان استان کهگیلویه وبویراحمد داده است چرا که این استان در تابستان گذشته با بحران کم آبی مواجه بود ولی شاهد هیچ گونه اقدام مشابهی از سوی نمایندگان خود نبوده و حتی اتحاد کلامی در این خصوص وجود نداشته اند.

 

 

با وجود محرومیت های فراوان و کم آبی شدید در استان کهگیلویه وبویراحمد، می طلبید که نمایندگان استان نیز حرکت های انفجاری انجام داده و حداقل تلاش خود را برای تصویت طرح های خروج از محرومیت، بی آبی واجرای پروژه های آبرسانی و همچنین اختصاص بودجه به کار گیرند.

انتهای پیام/د

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.