گروه: اخبار استان خبر: 113228 / تاریخ انتشار : 1397/9/14 ساعت : 17:19
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد؛

ظلمی بزرگ به مردم با الحاق مناطق روستایی به شهر یاسوج /افزایش تعرفه های برق به صورت سالانه و سراسری است / محاسبه آب بهاء در حاشیه شهر یاسوج تفاوتی با مناطق شهری ندارد

شهر یاسوج به دلیل ظرفیت ها و امکانات توسعه سبب جذب جمعیت در دیگر نقاط استان شده، این افزایش جمعیت در حاشیه شهر، بیشتر مشاهده می شود و نوبه خود افزایش برخی هزینه ها را به همراه دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ شهر یاسوج به دلیل دارا بودن امکانات و زیرساخت ها، شهری مهاجرپذیر بوده، که از دیگر نقاط استان به این شهر یا مناطق حاشیه نقل مکان می کنند.

در مناطق حاشیه شهریاسوج، روستاهایی مانند بلهزار، سروک وجود دارند، که به شهر ملحق شده و این امر موجب افزایش برخی از هزینه ها نظیر افزایش تعرفه آب و برق آنها شده است.

به همین منظور با دو نفر ا مسئولان مصاحبه ای گرفتیم که مشروح ان را در زیر می توانید بخوانید:

 

 نادر جانی پور گفت: در سال 97-96 تعرفه برق مصرفی به صورت سراسری افزایش سالانه داشته، و افزایش تعرفه ها در فیش های صادره ناشی از این مسئله است.

 

قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:هزینه دریافت اشتراک در شهرو یاسوج تفاوتی نداشته، که اشتراک خانگی پانصد و پنجاه هزار تومان بوده و اشتراک غیر خانگی یک میلیون و پانصدهزار تومان بوده که تفاوت قیمتی در افزایش تعرفه وجود ندارد و اگر افزایشی صورت گرفته به صورت سراسری در فروردین ماه با در 8 درصد بوده است.

 

قاسم قلندری مدیر آب و فاضلاب شهری گفت: در حوزه سررود جنوبی مانند سروک، شهرک ولایت، الغدیرو کلیه روستاهایی که حدفاصل این روستاها هستند، حق امتیاز آب آنها شهری محسوب شده بنابراین آب بهاء آنها به صورت شهری محاسبه می شود.

 

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.