گروه: اخبار استان خبر: 113208 / تاریخ انتشار : 1397/9/15 ساعت : 10:12
مدیرکل بیمه سلامت استان در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد:

پرداخت بیش از 150 میلیارد ریال به مراکز درمانی/بیش از 40 هزار نفر در کهگیلویه و بویراحمد بیش از یک جلد دفترچه درمانی دارند

حسینی:ازجمله مزایای بیمه سلامت می توان به پرداخت 90 درصد هزینه درمانی اشاره کرد، در بخش نارسایی نیز بیمه سلامت 70 درصد هزینه بیمه شده را پرداخت می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ توسعه نظام بیمه سلامت یکی ازمهم ترین فرامین مورد تاکید مقام معظم رهبری، قانون برنامه پنجم توسعه و یکی از اهداف اصلی سازمان بیمه سلامت ایران است.

تشکیل این سازمان، یکی از بزرگترین اصلاحات نظام رفاه اجتماعی کشور به عهده آن نهاده شده و زمینه تحقق اهداف بلندی چون عدالت محوری، ارتقاء سطح کیفیت درارائه خدمات سلامت، کاهش پرداخت از جیب بیمه شدگان، رفع همپوشانی بیمه ای و بسط و گسترش برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در سراسر کشور فراهم شد.

مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با صبح زاگرس در خصوص وضعیت پوشش بیمه در این استان بیان کرد:  515هزار نفر در استان تحت پوشش بیمه هستند، که جمعیت بیمه ای در صندوق های مختلف متفاوت است، مانند صندوق های روستایی، صندوق بیمه همگانی سلامت و بقیه صندوق های بیمه که وجود دارند.

 

سید یدالله حسینی اظهار کرد: 344 هزار نفر در صندوق روستایی بیمه شده اند و در بیمه همگانی سلامت 40 هزار نفر بیمه شده داریم، همچنین در زمینه بیمه کارمندی حدود 94 هزار نفر و اندکی نیز بیمه ایرانیان داریم که تفاوت آن با بیمه همگانی سلامت، این است که بیمه سلامت کاملا رایگان است و بیمه ایرانیان هم مربوط به بخش دولتی وخصوصی است و باید پرداخت شود.

 

وی افزود: بیمه سلامت استان تقریبا با 715 مرکز درمانی و موسسه مستقل و غیر مستقل ارتباط دارد، به جز بیمارستان شرکت نفت و تعدادی از موسسات دندان پزشکی، بیمه سلامت با همه مراکز درمانی استان  قرارداد دارد.

 

حسینی ادامه داد: ازجمله مزایای بیمه سلامت می توان به پرداخت 90 درصد هزینه درمانی اشاره کرد، در بخش نارسایی نیز بیمه سلامت 70 درصد هزینه بیمه شده را پرداخت می کند، همچنین بیمه شدگان بیمه سلامت روستایی برای ویزیت تنها 500 تومان پرداخت می کنند، در خصوص بیماران خاص نیز جمعیت 820 نفری که وجود دارد خدماتی که به آن ها ارائه می شود تقریبا رایگان است و هیچ گونه وجهی بابت آن پرداخت نمی شود، در بخش سرپایی نیز بیشتر داروهای بیماران رایگان است، و به ندرت پیش می آید، که هزینه 10 درصدی را بپردازند.

 

مدیر کل بیمه سلامت گفت: بالغ بر40 هزار نفر در کهگیلویه و بویراحمد بیش از یک جلد دفترچه دارند.

 

وی در پایان گفت: با احتساب بخش نظام خانواده، در هر ماه نزدیک به 15میلیارد تومان در بخش درمان به مراکز درمانی پرداخت می شود.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.