گروه: اخبار استان خبر: 113204 / تاریخ انتشار : 1397/9/13 ساعت : 17:55

جانی دوباره در کالبد بیمار فضای مجازی/جوانان کهگیلویه و بویراحمدی آماده برپایی موجی خروشان در فضای مجازی

نبود آموزش و مهارت در فضای مجازی، سبب انحراف و ناهنجاری قشر ناآگاه در این فضا می شود، در این میان نهاد های آموزشی برای آگاهی بخشی در این فضا مسئولیت سنگینی بر عهده دارند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ دیرگاهی است که انواع حرکت ها در فضای مجازی کشور، انفعالی است و ما همیشه در موضع دفاع و یا اصطلاحا پدافندی هستیم.

 

فضایی که بفرموده رهبر انقلاب می بایست آماج تولید محتوای موثر درون کشور باشد، الان بیشتر به بیقوله ای شبیه می ماند.

 

تربیت و آموزش کاربران در حوزه های مختلف سواد فضای مجازی یکی از موانعی است که بسیار مشهود است و خصوصا آموزش و پرورش به خوبی در اجرای مناسب آن وظیفه نکرده است، اگر چه تلاشهایی صورت پذیرفته است اما کافی نیست.

 

فردی که در فضای مجازی هنوز نمی داند ابزارکارهای مختلفش چگونه است و طی یکسال با مشکل بلاک کردن لیست مزاحمش مواجه است، چگونه می تواند در قبال درخواست های مخرب و وسوسه انگیز مقاومت کند؟

بهرحال چنین فردی تا مدتی میتواند مقاومت کند و بالطبع بعد مدتی همراهی برای او پیش می آید.

 

از طرفی فضای مجازی به گونه ای بر افکار مستولی می شود که فرد حاضر در این فضا اگر نگرش بهتری حتی نسبت به رویدادهای مورد بحث در آن داشته باشد، سعی می کند منزوی و کناره گیر بایستند تا هدف آماج حملات مخرب قرار نگیرد.

 

در سویی دیگر چه بسیار کشورها و استانهایی در ایران عزیز، به دنبال جنبش ها و نهضت های تولید محتوا و اقتصاد دیجیتال هستند، اما در کهگیلویه و بویراحمد هنوز ما در خواب هستیم!

 

عده ای افراد در این فضا در حال الگو شدن در کهگیلویه و بویراحمد هستند، که حتی ابایی از برخی رفتارهای بی شرمانه خود ندارند و قبح زدایی را به حداکثر موجود رسانده اند.

 

فضایی که میتواند ایجاد کننده یک ساحل امن باشد، با نوعی تبلیغات کاذب و مسموم در حال تبدیل شدن از یک کبوتر زیبا به کرکسی زشت و قبیح است.

 

اکنون دیگر زمان حرکت پیش رونده در این فضاست و همه باید دست به دست هم دهیم و چنان گرد و خاک کنیم که دیگر فرصتی برای مجیزه گویی عده ای بدصفت نباشد!

 

کافه های سطح شهر یاسوج مملو شده است از لایوهای زنده ای که نامی نیک را برای کهگیلویه و بویراحمد و یاسوج به یدک نمی کشند!

 

 

قلیل خوانندگان هم استانی که خود طریقه استفاده از این فضا را بلد نیستند، از مراسمات افتضاح خود حتی در شب شهادت فیلم می گیرند و برای جوانان ما به اشتراک میگذارند و اینگونه است که فضا رنگی دیگر به خود می گیرد.

 

 

آیا فرصت آن نیست که از طریق همین فضا به فکر اشتغال جوانان استان و معرفی ظرفیت های بومی و تبادل موثر اطلاعات با جامعه جهانی باشیم؟

 

 

الگوهای مفید استفاده از این فضا در کشورهای دیگر چقدر مورد تاکید مسئولین امر است؟

 

 

بهره برداری انتخاباتی از فضای مجازی دیگر برای جوانان خسته کننده شده است؟

 

 

چقدر بازرگانان ما در سفرهای خارجه به فکر انتقال تکنولوژی و تجربه موثر به استان هستند تا اینکه عموما به فکر کارهای دیگر باشند؟

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.