گروه: اخبار استان خبر: 113200 / تاریخ انتشار : 1397/9/15 ساعت : 15:15
معاونت نظارت وبازرسی اداره صمت خبرداد؛

لوازم آرایشی تقلبی و قاچاق درکمین بانوان یاسوجی/تشکیل گروه های گشت مشترک برای نظارت بربازار

معاون بازرسی صنعت و معدن:گشت های مشترک با دانشگاه علوم پزشکی ترتیب داده ایم، بسیاری از لوازم آرایشی و بهداشتی را که تقلب، قاچاق، و تاریخ مصرف گذشته بود را جمع آوری کردیم و به تعزیرات حکومتی ارسال کردیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ دریاسوج ازهر9 مغازه که درسطح شهر وجود دارد، حداقل یکی از آن ها به فروش لوازم آرایشی و بهداشتی می پردازد.

گاهی به قیمت های بالایی برمی خوریم که درجاهای دیگراین قیمت ها سیر صعودی و نزولی پیدا می کند، با توجه به اینکه هم استفاده ازلوازم آرایشی روز به روز در سطح شهر بالامی رود، وبانوان بسیاری از این لوازم آرایشی استفاده می کنند که بسیاری از آن ها آرم استاندارد ندارند.

رئیس انجمن وارد کنندگان فرآورده های آرایشی و بهداشتی ایران در روز13 آذر گفت: 99 درصد لوازم آرایشی که به صورت قاچاق وارد می شوند، تقلبی است که در بازارهای داخلی سلامت مردم را تهدید می کند.

با توجه به اینکه بسیاری از لوازم آرایشی در سطح شهر وجود دارد که دست فروشان آن ها را با قیمت پایین تری عرضه می کنند، و مردم نیز بخاطر مشکلات اقتصادی به سراغ محصولات ارزان می روند، که قیمت پایین تری دارند.

 

فرآورده های آرایشی و بهداشتی به منظور تمیز کردن، معطر کردن، تغییر ظاهر، اصلاح بوی بدن یا محافظت و نگهداری اعضای خارجی بدن( مو، ناخن، لب) و یا دندان و اعضای دهانی در شرایط مناسب استفاده می شود.

 

استفاده از لوازم آرایشی و مواد محافظت کننده پوست، از عادت های روزانه بسیاری از افراد است، و در برخی ازاین افراد پس از استفاده در طی چند سال یا چندبار مشکلات و عوارضی بروز می کندکه شدت و احتمال بروز عوامل خطرناک در مواد آرایشی تقلبی بیشتر است.

 

طبق آمارهای موجود ایران سومین مصرف کننده، لوازم آرایشی درجهان است که در اکثر مواقع استفاده کننده گان دختران کم سن و سال هستند که اطلاعات کافی در مورداین فراورده ها ندارند.

 

در بازار انواع مختلفی از لوازم آرایشی وجود دارد که دارای کیفیت های متفاوتی هستند، اما اینکه کدام بهتر یا بدتر هستندتنها براساس مسائل ظاهری قابل قضاوت نیست و نیازمنداطلاعات ویژه ای است.

 

 معاون بازرسی صنعت و معدن،درخصوص نظارت بر وضعییت بازار لوازم آرایشی و بهداشتی در شهر یاسوج در گفت و گو با خبرنگارصبح زاگرس گفت: گشت های مشترک با دانشگاه علوم پزشکی ترتیب داده ایم، که طی این گشت مشترک که به وسیله تعزیرات حکومتی و دانشگاه علوم پزشکی است، برلوازم آرایشی و بهداشتی نظارت می شود.

 

روح الله باقری بیان کرد: متولی اصلی سلامت معاونت غذا و دارو علوم پزشکی است، که با گشت های مشترکی که تشکیل دادیم، چندین پرونده تخلف تشکیل دادیم، و بسیاری از لوازم آرایشی و بهداشتی را که تقلب، قاچاق، و تاریخ مصرف گذشته بود را جمع آوری کردیم و به تعزیرات حکومتی ارسال کردیم.

 

باقری اظهار کرد: در طی دوهفته گذشته یک گشت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی انجام داده ایم، که در هفته پیش رو نیز یک گشت مشترک دیگربا نیروهای دانشگاه علوم پزشکی داریم.

 

وی افزود: بازرسان به صورت نامحسوس بازار را رصد می کنند، اما بیشترین عملکرد ما باگشت های مشترکی است، که با کمک دانشگاه علوم پزشکی یاسوج انجام می شود.

 

باقری در پایان گفت: بسیاری از فروشندگان لوازم آرایشی و بهداشتی بامجوز اتحادیه و اصناف شهرستان ها فعالیت می کنند، معاونت غذا و دارو پلیس آگاهی واردات کالاهای قاچاق را بررسی کرده، همچنین دراستان کمیسیون مبارزه با قاچاق استان وجود دارد که از عرضه این کالاها جلوگیری می کند.

 

انتهای پیام/

 

 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.