گروه: اخبار استان خبر: 113199 / تاریخ انتشار : 1397/9/13 ساعت : 17:50

نتیجه عدم توجه به هشدار صبح زاگرس؛سوء استفاده رسانه های بیگانه از پهن کردن سفره مشکلات استان جلوی دوربین ها+تصاویر

پس از هشدار صبح زاگرس به رسانه های استان در خصوص پهن کردن سفره توسط کسبه جمعه بازار جلوی استانداری، به نظر می رسد عده ای آن را نادیده گرفتند و در روزهای گذشته تعدای از رسانه های بیگانه اقدام به انتشار آن کرده بودند و مورد سوءاستفاده آن ها قرار گرفت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پهن کردن سفره خالی جمعی از کسبه جمعه بازار جلوی درب استانداری کهگیلویه و بویراحمد در اعتراض به بلاتکلیفی وضعیت معیشت این کاسبان ماه گذشته سوژه داغ بسیاری از کاربران فضای مجازی استان شد.

 

آتش سوزی جمعه بازار در آخرین ساعات روز سه‌شنبه 10 مهرماه در جمعه بازار یاسوج اتفاق افتاد که در این آتش سوزی خسارت زیادی به غرفه‌های جمعه بازار وارد شد.

 

برخی از رسانه ها و شبکه های اجتماعی کلیپ های پهن شدن سفره خالی در جلوی درب استانداری در فضای مجازی را به اشتراک گذاشتند که به سرعت چرخید و دست به دست شد اما برخی ها که زیاد درک زیادی از سواد رسانه ای نداشته و دردسری برای این ندارند که مفهوم و محتوایی که منتشر می کنند با چه هدفی و با چه جریانی انتشار داده می شوند و فقط به دنبال بالا رفتن بازدید خبر خود در سایت و یا بالا رفتن تعداد بازدید در صفحه اینستاگرام خود هستند و خبر از این ندارند که دشمنان این انقلاب در کمین نشسته و با این لقمه ها، آماده است قلب مردم یک کشور را هدف قرار داده و نسبت به نظام خودشان دلسرد کرده و به تشویش اذهان عمومی یک کشور بپردازد.

 

درست است که باید به مشکلات کسانی که غرفه های خود را در جمعه بازار یاسوج از دست داده اند رسیدگی شود اما نباید به رسانه های ضد انقلاب گرای باطل داده تا کانالی برای نفوذ و اجرایی کردن نقشه های شوم و توطئه های خود داشته باشند.

 

پس از این هشدار صبح زاگرس به رسانه های استان به نظر می رسد عده ای آن را نادیده گرفتند و در روزهای گذشته تعدای از رسانه های بیگانه اقدام به انتشار آن کرده بودند و همچنین این تصاویر در فضای مجازی نیز به شدت چرخید و توسط صفحات مجازی رسانه های معاند منتشر شد.

 

اگر چه رسیدگی به مشکلات کسبه این بازار باید در دستور کار مسئولین قرار گیرد و موافق نقد هستیم اما نه با حالت سیاه نمایی که در این وضعیت سوء استفاده شود، ای کاش این فرهنگ در بین رسانه ها و افرادی که در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند جا بیفتد که هر اتفاقی که در استان و کشورمان می افتد کسی جز خودمان این را نبیند تا برای حل آن چاره اندیشی کنیم.

---

اما گویا این موضوع مورد توجه رسانه های استان قرار نگرفت و به جای این که حلال مشکلات این قشر باشند، خوراک خبری رسانه هایی همانند BBC را فراهم کردند و این کار را نارضایتی مردم از نظام نشان دادند.

 

به هر حال به نظر می رسد داشتن دید و افق رسانه ای مناسب می تواند در جلوگیری از بروز اتفاقاتی که ممکن است تبعات ناخواسته زیادی داشته باشد، موثر واقع می شود اما متاسفانه این دید در برخی رسانه های استان رعایت نشد و موضوعی که می توانست در خانواده ای به نام کهگیلویه و بویراحمد حل شود، مورد سوءاستفاده رسانه های بیگانه قرار گرفت.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.