گروه: اخبار استان خبر: 113194 / تاریخ انتشار : 1397/9/13 ساعت : 14:11
مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری خبر داد:

ایمن شدن اطلاعات ادارات و دستگاه های استان با آغاز اجرای پدافند سایبری در ادرات کهگیلویه و بویراحمد

بهشتی روی: کار این قرارگاه این است که سامانه های دستگاه های اجرایی استان هم از نظر امنیت و هم از نظر درجه فعالیت شناسایی می شوند و به سمت مقاوم سازی در مقابل تهدیدات سایبری پیش می روند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، پدافند غیر عامل  با توجه به شرایط ایجاد شده از چند سال گذشته  مورد توجه ویژه قرار گرفته است چرا که پدافند غیر عامل موضوع بسیار مهم است  و اگر به آن توجه نشود ممکن است زندگی عادی مردم دچار اختلال شود.

 

در کنار پدافند غیر عامل سیستم دیگری از سال گذشته ایجاد شده است که زیر مجموعه همین پدافند  غیر عامل است و اسم پدافند سایبری را به خود اختصاص داده است این پدافند همواره مورد تاکید رهبر انقلاب نیز بوده است چرا که با توجه به اینکه فضای مجازی و اینترنت بخشی از زندگی مردم شده است پدافند سایبری می تواند یک موضوع مهم در کشور و استان باشد.

 

 از یک سال گذشته  دستگاه ها و ادرات استان ها و شهرها ملزم به اجرای پدافند سایبری هستند پدافند سایبری موضوع خیلی سختی نیست و یک نوع سیستم  نرم ازفزاری و سخت افزاری است که بر روی کامپیوترهای ادارات نصب می شود.

کهگیلویه و بویراحمد نیز به عنوان یکی از استان های کشور ملزم به اجرای  این قانون است در همین خصوص با مدیرعامل پدافند غیر عامل استان هم صحبت شده ایم که در ادامه می خوانید.

مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار صبح زاگرس، گفت: پدافند سایبری سامانه های تحت وب و سایبر را در مقابل حملات یعنی هک کردن ایمن می کند  به همین مناسبت قرارگاه  سایبری ذیل پدافند غیر عامل و دانشگاه یاسوج در استان تشکیل شده است.

 

عباس بهشتی روی بیان کرد: کار این قرارگاه این است که سامانه های دستگاه های اجرایی استان هم از نظر امنیت و هم از نظر درجه فعالیت شناسایی می شوند و به سمت مقاوم سازی در مقابل تهدیدات سایبری پیش می روند.

 

وی عنوان کرد: این کار از یک سال گذشته آغاز شده است و جامعیت هدف آن تمام دستگاه ها با رویکرد تصمیم گیری شورای مورد نظر است  می توان گفت همه دستگاه های استان از جمله دستگاه های اجرایی خدمات رسان و حمایتی شامل این سیستم می شوند.

 

مدیرکل  پدافند غیر عامل استانداری کهگیلویه و بویراحمد  ادامه داد: پدافند سایبری دستگاه ها و ادارات را مقاوم سازی می کند یعنی نرم افزارها و سخت افزارهایی برای حفاظت از اطلاعات بر روی سامانه ها نصب می شود که اطلاعات موجود در یک اداره ایمن می شوند.

 

وی به وضعیت اجرای  پدافند سایبری در استان اشاره کرد و گفت: در استانداری راه اندازی شده است که در ابتدا برای راه اندازی به دو سخت افزار نیاز داشت که خرید و اجرایی شد اجرای آن در دستگاه های استان هزینه زیادی نیاز دارد، این یک کار تخصصی است و بر اساس شرایط موجود انجام می شود.

 

بهشتی افزود: هزینه های آن نیز به صورت جاری و مستمر است یعنی ممکن است این کار انجام شود و چند ماه آینده سخت افزار و نرم افزار جدید تری جایگزین شود هم به صورت پشتیبانی و هم به صورت امور جاری است، هم اکنون برای امنیت بیشتر در استانداری سیستم اینترنت از سیستم کار در حال جدا شدن است، کارتابل کارمندی از کارتابل شبکه اینترنت جدا می شود این کار امنیت را نیز بیشتر می کند.

 

مدیرکل  پدافند غیر عامل استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: چیزی که مد نظر ما است این است که نرم افزارها و سخت افزارهایی که خدمات سایبری  به مردم ارائه می دهند هم مقاوم سازی و هم ایمن شوند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.