گروه: اخبار استان خبر: 113188 / تاریخ انتشار : 1397/9/14 ساعت : 18:57
عدم توجه به حقوق شهروندی:

آذین بندی شهر با نخاله های ساختمانی در یاسوج/رهاکردن نخاله های ساختمانی در خیابان توسط صاحبان منازل نوساز+تصاویر

گاهی بی تدبیری یک فرد در انتقال نخاله های ساختمانی به بیرون از منزا و رهاسازی در خیابان زیبایی شهر را چنان تحت تاثیر قرار می دهد که علاوه بر ایجاد مزاحمت و سد معبر برای شهروندان، سلامت آنان را نیز تهدید خواهند کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد است با وجود اینکه مرکز یک استان است اما از داشتن بسیاری از امکانات محروم است  یاسوج سینما ندارد یاسوج پل مکانیزه ندارد یاسوج نماد خاصی ندارد یاسوج در کنار این همه نداشتن  زیبایی هایش نیز در حال از بین رفتن است.

در چند سال گذشته پارک های عمومی زیادی در این شهر ایجاد شد اما با این وجود این پارک ها هم به امکانات زیاد تری نیاز دارند که بتوان اسمشان را پارک گذاشت باید دارای امکاناتی باشد که جوانان هنگام مراجعه به آنجا به جای رفتن سراغ اجاره کردن قلیان سراغ بازی و سرگرمی بروند.

از پارک که بگذریم نمای شهری موضوع بسیار مهمی برای مردم است وقتی می گویند یاسوج مرکز استان است در حقیقت باید به معنای واقعی شبیه یک شهر باشد اما متاسفانه گاهی در این شهر منظره هایی دیده می شود که نمایی بسیار زشت به شهر می دهند و بیشتر شبیه به روستا است.

 

 

در برخی از نقاط شهر یاسوج زمین های خالی زیادی وجود دارد که متعلق به مردم است اما طبق قانون به دلیل اینکه این زمین ها در مرکز شهر هستند باید دور آنها دیوار  کشیده شود که به محل زباله دان تبدیل نشود اما گاهی می بینیم بسیاری از این زمین های خالی پر است از پلاستیک ها و کاغذ ها و سایر زباله هایی که صحنه ای نا زیبا را به نمایش گذاشته اند.

در کنار این زمین های خالی نیز گاهی ساختمان هایی در حال ساخت است که  باز هم بی نظمی هایی را ایجاد می کنند و می بینیم در آن خیابان وضعیت نامناسبی ایجاد شده است  و باز هم در کنار این ساختمان ها پر است از مصالح ساختمانی و سایر مواد که  باعث نارضایتی هایی در بین مردم می شود.

 

 

گاهی ساختمانی نیز به حالت نیمه ساخته شده رها می شود و مصالح آن چند ماه در کنار آن  رها می شوند چرا هیچ نظارتی بر آنها نمی شود انتظار می رود مسئولان شهرداری در این خصوص نظارت بیشتری داشته باشند چرا که هر فردی وارد شهر یاسوج شود با دیدن چنین منظره هایی خاطره ای بد از استان در ذهنش ایجاد می شود.

ساختمان ساختن جرم نیست و خوب است اما برا ساخت بهتر است اصول ان نیز رعایت شود به گونه ای نباشد که نارضایتی برای مردم ایجاد شود.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.