گروه: اخبار استان خبر: 113168 / تاریخ انتشار : 1397/9/12 ساعت : 20:57
نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

عقب نشینی و سازش؛ نتیجه همیشگی مذاکرات تیم ظریف و روحانی/برجام محصول مجلس اشرافی است//خطای فاحش روحانی پس از خروج امریکا از برجام

حمید رسایی:این تیم در قرارداد الجزایر نیز بوده است، همیشه در مذاکراتی که حضور داشتند موضع عقب نشینی و سازش را در پیش می گرفتند و رهبری به دلیل که این تیم ایدئولوژی سازش را در پیش نگیرند، موضوع دیپلماسی مقاومت را عنوان کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس شامگاه امشب نشست بصیرتی به همت بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان و با حضور نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در سالن سینما انقلاب شهر یاسوج برگزار شد.


گفتنی است، این برنامه که قرار بود به صورت مناظره و پرسش و پاسخ در محل دانشگاه فرهنگیان برگزار شود به دلیل تغییراتی در برنامه، به صورت سخنرانی در سینما انقلاب برگزار شد.حجت الاسلام حمید رسایی در این برنامه گفت: روز 16آذر به نام روز دانشجو نامگذاری شده است و چون مصادف شده است با روز جمعه، دانشگاه های کشور جلسات پیرامون این موضوع را زودتر برگزار می کنند.
 


رسایی با اشاره به اینکه مناظره را بر سخنرانی یکطرفه ترجیح می دهم گفت: سخنرانی باید به صورت پرسش و پاسخ  باشد، با موضوع دیپلماسی مقاومت و دیپلماسی مذاکره.وی افزود: متاسفانه امروز صبح متوجه شدم که جلسه مناظره به سخنرانی تبدیل شده است، به دلیل این که گفته اند میهمان طرف مقابل در لحظه آخر از حضور در مناظره خودداری کرده است، در صورتی که من با خیلی از صاحب سخنان جبهه های مختلف مناظره کرده ام.

رسایی در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: آن چیزی که در مقابل مذاکره قرار می گیرد مقاومت نیست بلکه سازش است، رهبر انقلاب به دیپلمات ها گفته بود نرمش قهرمانانه یک تاکتیک است، اما آنها این موضوع را به سازش مبدل کردند، سازش در برابر دشمن موضوع خوبی نیست، قبح آن عقلی و دینی است، چرا که در قرآن گفته است با دشمن سازش نکنید بلکه شیوه نرمش را که یک تاکتیک است را عنوان کرده است.

 

حمید رسایی افزود: آقای ظریف و روحانی در توافق سعدآباد در سال 84 حضور داشتند و نتیجه مذاکراتشان معلوم است.
 

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) میگفت من جام زهر نوشیدم نه داروی تلخ، چرا که قطعنامه 598در اوج اقتدار ما تصویب شد، گفت: این تیم در قرارداد الجزایر نیز بوده است، همیشه در مذاکراتی که حضور داشتند موضع عقب نشینی و سازش را در پیش می گرفتند و رهبری به دلیل که این تیم ایدئولوژی سازش را در پیش نگیرند، موضوع دیپلماسی مقاومت را عنوان کرد.رسایی با بیان اینکه مذاکرات هسته ای از سال 82شروع شد گفت: کسی مخالف مذاکره نبوده و نیست، همانطور که مذاکره از زمان های قبل هم وجود داشت، اما در برجام استقلال ما زیر سوال رفته بود.

 

رسایی افزود: مذاکره ای با درونمایه مقاومت همراه نباشد نه تنها دستاورد آن هیچ است بلکه بدتر از هیچ خواهد بود‌ به گونه ای که حتی کارشناسان وزارت خارجه نمی دانستند که تحریم ها برداشته نشده است و مشخص شد که وزارت خارجه در بخش هایی ترجمه غلط را به مقامات ارائه داده اند.


وی گفت: کسی با نفس مذاکره مخالف نیست، سال گذشته مقام معظم رهبری در یک سخنرانی بیان کرد که مقاومت و مقابله با استکبار هزینه دارد و همچنین گفتند سازش هم هزینه دارد، امروز ناوشکن ها و پیشرفت های نظامی و پزشکی نتیجه فشارهایی است که به واسطه تحریم ها به ما وارد آورده اند.رسایی عنوان کرد: وقتی مردم کسی را عنوان رئیس دولت انتخاب می کنند که قیمت خانه اش بالای صد میلیارد است، و خوی اشراقی دارد، وزیر اشرافی انتخاب می کند، مشخص است که درد مردمی که نون و ماست می خورد را درک نمی کند، همانگونه که امام گفت تا کسی که طعم گرسنگی و فقر را نچشیده باشد نمی تواند به فکر تهیدستان و فقرا باشد.


وی گفت: برجام محصول مجلس اشرافی است، نتیجه دیپلماسی سازش فشار بیشتر است و این خوی استکبار است.آقای روحانی ایدئولوژی سازی کرد و هزینه چالش و سازشی که امروز مردم با دیپلماسی سازش تحمل می کنند بالاتر و بیشتر از به کرسی نشستن دیپلماسی مقاومت بوده است.

رسایی گفت: روحانی در کتاب خود به قضیه صلح امام حسن(ع) و جمع کردن مردم مدائن و بیان موضوع به آنها و گرفتن نظرات و پیشنهادات آنها در خصوص پذیزش صلح و قطعنامه اشاره کره است، اکنون باید گفت آیا خود شما اینگونه عمل کردید؟این در گونه ای است که روحانی بارها به صراحت گفته است بس است انقلابی گری.

وی خطاب به روحانی و تیم مذاکره کننده گفت: وقتی فیلم تونل های موشکی ایران رو دیدم به خودم بالیدم ولی شما در مذاکرات خود آن را سرکوب کردید!

رسایی همچنین گفت: تیم مذاکره کننده با طرف های مقابل چنان خودمانی شده بودند که حتی همدیگر را به اسم کوچک صدا میکردند، اکنون باید به آنها گفت شما حق مردم را از جیبوتی هم نمی توانید بگیرید چه برسد به ابرقدرت ها، بیان این این موضوع نیز با تشویق و هیاهوی حاضرین همراه بود.


رسایی در ادامه به کاهش بودجه نظامی از سال 92 تا کنون اشاره کرد و گفت: روحانی گفته است هزینه ساخت موشک ها را دولت داده است، باید گفت اگر اینگونه است پس هزینه مجلس نیز از دولت تامین میشود، موضوع این است که چرا حمایت نکردید از پیشرفت موشکی ایران.استدلال روحانی در حال حاضر این است که مذاکره با آمریکا چون بر روی حرف خود پایبند نیست ولی باید پرسید چرا از سال 92می گفتید باید با کدخدا مذاکره کنیم، همانگونه که می گفتند با برجام مشکل آب و بهداشت و خورد و خوراک مردم حل می شود.


وی در ادامه به قانون سی اف تی و کنوانسیون مبارزه با تروریست اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب موضع خود را عنوان کرده است و هشدار های در این خصوص داده است ولی باز عده ای در مجلس بخصوص آقای لاریجانی در جلسه علنی و غیر علنی گفته است رهبری در نامه ای گفته است به این موضوع ورود نمی کنم، و بیان این موضوع توسط لاریجانی و مجلس به گونه است که وهجه رهبری در رسانه های خارجی مخالف این طرح نشان داده می شود ولی رئیس جمهور و رئیس مجلس موافق پیوستن به این کنوانسیون ها نشان داده می شود.

 

وی در ادامه  در پاسخ یکی از حاضرین مبنی بر اینکه اگر برجام بد است چرا رهبری دستور خروج از آن را نداده است، گفت: اول اینکه رهبر انقلاب مذاکره کننده ها را انتخاب کرده است و دوم اینکه این روش تربیتی رهبر بود که گفت اینها متدین آند و خائن نیستند و قابل اعتماد هستند، همانگونه که این روش را در مقابل احمدی نژاد در روز های خانه نشینی اش بکار برد‌، اگر رهبری جلوی برجام را میگرفت، ضد انقلاب و معاندین این موضوع را در بوق و کرنا می گذاشتند که رهبری مخالف مردم است، رهبر انقلاب برخی از مخالفت های خود را به صورت علنی اعلام می کند که مردم متوجه شوند.این نماینده سابق مجلس گفت: روحانی خطای فاحش کرد، اینکه در شبی که آمریکا برام را پاره کرد در تلوزیون و رسانه ها گفت یک مزاحم کمتر، اگر اروپا پای مذاکره بماند ما هم می مانیم که این کار اعتراض چین و روسیه را برانگیخت، برای رهبری مردم سالاری مهم است، رهبری می گوید شما انتخاب کرده اید ما هم حمایت می کنیم.

 

رسایی در پاسخ به یکی دیگر از حضار که پرسیده بود  آیا برجام سایه جنگ را از ایران درو کرده است، گفت: با عقاید من برجام امکان تهاجم نظامی را بیشتر کره است چون برخی موضوعاتی که دیپلمات های ما گفته اند در متن برجام نیامده است.

 

در حال تکمیل ...

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.