گروه: اخبار استان خبر: 113158 / تاریخ انتشار : 1397/9/12 ساعت : 22:28
جانشین سپاه فتح:

امروز رسالت بانوان برای تربیت نسلی پویا و انقلابی بسیار مهم و اثرگذار است/امروز باور داریم که دانشگاه جبهه است

انصاری با اشاره به نقش زنان د رجامعه گفت:امروز رسالت بانوان برای تربیت نسلی پویا و انقلابی بسیار مهم و اثرگذار است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛  سرهنگ پاسدار جهانگیر انصاری با اشاره به نقش زنان در جامعه گفت: همه ما باور داریم که نقش زنان در جامعه کمتر اززنان نبوده، و در خط انقلاب نیز حضور بانوان در به ثمر رسیدن انقلاب کمتر ازمردان نبوده است.

وی افزود: فرماندهی و تنظیم امور خانه، تربیت و تعلیم فرزندان، در عرصه های مختلفی که لازم بود، مادران، همسران، و خواهران ما نقش آفرینی کردند.

جانشین سپاه فتح تصریح کرد: در بحث نقش زنان در جامعه دانشگاهی، امام خمینی(ره) فرمودند: جبهه دانشگاه است، جنگ 8 ساله دفاع مقدس که بنده به عنوان یک سرباز کوچک افتخار داشتم از سال 62 وارد آن شوم، از هر قشری از جامعه وارد این دانشگاه می شد، متحول می شد.

وی تاکیدکرد: کوچک ترین و کم سن و سال ترین قشری که وارد این دانشگاه می شد، دانش آموزان بودند، بنده نیز در سال 62 که به جبهه رفتم دانش آموز بودم.

انصاری خاطرنشان کرد: این دانش آموزان مدافع دین خداوند 500 هزار نفر بودند، که ازاین تعداد 36 هزار نفر از آن ها شهید شدند.

وی گفت: اگربنیان گذار انقلاب اسلامی در آن روزها فرمودند: که دانشگاه جبهه است، امروز باور داریم که دانشگاه جبهه است، و همه مدارس جبهه هستند، ایمان داریم که حتی مهدکودک ها نیز جبهه هستند.

جانشین سپاه فتح گفت: رسالت یکایک ما بسیار مهم است، رسالت بانوان که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و برخی ازبانوان که در عرصه های مختلف برنامه را مدیریت می کنندرسالتی بسیار مهم و سنگین است.

وی در ادامه بیان کرد: اگر وصیت نامه شهدا را مطالعه کنید، به دو توصیه مهم شهدا می رسیدکه می گویند: خواهرم، مادرم حفظ حجاب شما ازخون سرخ من کوبنده تر است، و دوم اینکه ولایت و امام حاضر را تنها نگذارید.

انصاری گفت: نقش همه بانوان در جامعه تأثیر گذار است، و انتظار است که از بانوان پیشکسوت در عرصه جنگ 8 ساله دفاع مقدس، همه بانوان معاصر الگو بگیرند، چرا که همه این بانوان سرمشق شان حضرت زهرا و حضرت زینب(س) بوده است، که با این الگو توانستند جوانان رشیدی را بپرورند، که امروز که چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران را درپیش داریم این بانوان بودند، که نقش آفرینی کردند.

وی گفت: در اینجا یادآوری می کنم یک خاطره را: بنده 3/1/63درقصر شیرین در کمین بودم با دوشگاه و باتیر مستقیم مجروح شدم، که به پشت جبهه ما را انتقال دادند.در آنجا یک خواهر پرستار آمد برای مداوای ما، که تا آن موقع باورم نمی شد و اصلا فکرش را هم نمی کردم در جبهه ما بانویی باشد، در آنجا با سن بسیار پایینم جسورانه پرسیدم شما چرا آمدید جبهه؟ مگر خانم ها هم به جبهه می آیند، مگر ما مرده ایم؟

انصاری در ادامه تاکیدکرد: این خواهر پرستار گفت ما 6 خواهریم و یک برادر، برادرم در جنگ شهید شد، و من آمدم تا سنگری که متعلق به برادرم است را خالی نگذارم و در آن سنگر از دین خدا دفاع کنم.

جانشین سپاه فتح گفت: بانوان در پشت جنگ  و در خود جنگ نقش آفرینی می کردند، در تربیت در علم در اقتصاد و عرصه سیاسی، فرهنگی، نقش داشتند، که این باعث افتخار جامعه بانوان در جمهوری اسلامی مقدس ایران است.

وی خاطر نشان کرد: وقتی انقلاب پیروز شد جمعی از زنان به نمایندگی از جامعه زنان خدمت امام خمینی(ره) شرفیاب شدند، و گفتند: ما انقلاب و شهدا را دوست داریم اما بگذارید، حجاب ما به همین شکل باشد زیرا اگر چادر بپوشیم به ما به چشم قرون وسطایی نگاه می کنند و می گویند: این ها غیرمتمدن هستند.

انصاری در پایان سخنان خود به جمله از امام خمینی(ره) اشاره کرد که فرمودند: اگربی حجابی تمدن می آورد حیوانات از همه متمدن تر بودند.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.