گروه: اخبار استان خبر: 113109 / تاریخ انتشار : 1397/9/10 ساعت : 10:31
مطالبه ای که در پشت وعده های مسئولان گم شده است:

عاصی شدن ساکنین روستای دم تنگ لنده از بوی تعفن فاضلاب کشتارگاه شهرداری +تصاویر

امروزه مسئله بهداشت عمومی یکی از مهمترین مسائلی است که باید ادارات و نهادهای دولتی و خصوص به آن توجه ویژه ای داشته باشند که این مسئله متاسفانه از از سوی برخی از ادارات نادیده گرفته می شوند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده،یکی از مهمترین مسائلی که همواره باید مورد توجه عامه مردم به خصوص ادارات و نهادها قرار گیرد بحث توجه به زیر ساخت بهداشت عمومی در سطح شهرها و روستاها است که متاسفانه در بسیاری از موارد این مهم از سوی برخی از ادارات و نهادها نادیده گرفته می شود و همین امر باعث شیوه برخی بیماری ها در مناطق شهری و روستایی خواهدشد.

از این رو مشکلات روستاها با توجه به عدم دسترسی مناسب به بهداشت عمومی به تبع نسبت به شهرها کمتر هستند که همین مسئله نیز باعث برخی مشکلات در روستاها می شود.

روستاهای دم تنگ لنده یکی از روستاهای مهاجرت پذیر در بخش موگرمون از توابع شهرستان لنده است که متاسفانه در پائین دست کشتارگاه شهرداری لنده قرار گرفته است که روزانه به دلیل حجم زیاد کشتار دام و جاری شدن خون آبه و احماء و احشام دام ها در حوضچه پائین دستی این کشتارگاه باعث دمیدن بوی تعفن در اطراف این کشتارگاه و ایجاد مزاحمت های بهداشتی برای شهروندان در روستای دم تنگ شده است.

از طرف دیگر تجمع سگ های ولگرد در اطراف این کشتارگاه به دلیل عدم حصار کشی کشتارگاه یکی دیگر از مهمترین چالش های است که به خودی خود در انتقال بیماری ها نیز می تواند نقش بسزایی داشته باشد.

 

 

گلایه مردم به خصوص شهروندان روستای دم تنگ لنده در رابطه ی با مشکلات بهداشتی این کشتارگاه کاملاً مورد تائید مسئولان حوزه بهداشت و درمان و شبکه دامپزشکی است که در این رابطه نیز تا کنون چندین اخطاریه جدی مبنی بر نصب دستگاه مخصوص انتقال فضولات حیوانی و خون آبه های صادر شده است .

متاسفانه در بازدیدی که مسئولان استانی و شهرستانی از کشتارگاه شهرداری لنده نیز داشتند مقرر گردید که در یک بازده زمانی مشکلات بهداشتی آن رفع شود که تا کنون این امر محقق نشده است.

 

 

تابستان فصل عذاب شهروندان روستای دم تنگ است چرا که بوی تعفن این کشتارگاه همزمان با دمیدن باد این مشکل بیشتر هویدا می شود.

به هرحال شهروندان روستای دم تنگ لنده به عنوان بخشی از جامعه روستایی حق دارند که نسبت به رفع مشکلات بهداشتی کشتارگاه هرچه سریعتر چاره جویی صورت گیرد تا بیش از این در معرض بیماری ها قرار نگیرند.

.انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.