گروه: اخبار استان خبر: 113095 / تاریخ انتشار : 1397/9/10 ساعت : 11:35

موج حمایت مشکوک برخی رسانه ها و سیاسیون از بزرگترین خانواده بدهکار بانکی در کهگیلویه و بویراحمد

موج حمایت مشکوک از بزرگترین بدهکار بانکی استان در فضای مجازی توسط برخی سیاسیون و برخی رسانه ها در فضای مجازی راه اندازی شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،یک ماه قبل بود که موضوعی تیتر یک رسانه های کهگیلویه و بویراحمد شد موضوعی که برای خیلی ها جالب به نظر می رسید و به قولی  می توان گفت دل خیلی ها را خنک کرد بعد از گذشت سال ها فردی پیدا شد که با تمام توان از حق و حقوق این مردم دفاع کند.

رئیس کل دادگستری در جلسه ای اعلام کرده بود که فردی در استان وجود دارد که نام کار آفرین برتر را یدک می کشد و بیش از 220 میلیارد تومان به بانک های استان بدهکار است همچنین در یکی از شهرستان ها زمینی را در اختیار گرفته است که میلیارد ها تومان ارزش ان زمین است.

بعد از این ماجرا این فرد سخنان رئیس کل دادگستری واکنش نشان داد و می توان گفت برای تلافی کردن در مطلبی که در اختیار یکی از سایت ها گذاشته بود  زندگی شخصی رئیس کل دادگستری را وسط کشید و مطالبی را منتشر کرد اما این موضوع باز هم نتوانست حجت الاسلام مزارعی را از اعمال قانون باز دارد.

 
 

کهگیلویه و بویراحمد استان کوچکی است اینکه فردی بتواند در این استان سرمایه گذاری کند برای مردم این استان یک فرصت است و همه از این موضوع استقبال می کنند اما اگر فردی بخواهد از اسم سرمایه گذاری سوء استفاده کند و در استان های دیگر این سرمایه اش را هزینه کند نارضایتی هایی را ایجاد می کند.

سرمایه گذاری یکی از راه های کمک به اشتغال در استان است اما اینکه فردی میلیارد ها تومان از بانک های استان وام بگیرد و در باز پرداخت آن   تعلل کند سرمایه گذاری نیست  این موضوع یعنی دلیل عدم بازپرداخت وام ها دلیل کوتاه امدن بانک ها و دلیل دادن این همه تسهیلات به یک نفر خود هزاران سوال را برای مردم استان ایجاد کرده است.

با وجود چنین موضوعاتی اما این روزها در فضای مجازی شاهد موضوعی هستیم که جای تامل دارد گویا برخی رسانه ها و برخی سیاسیون استان  به دلیلی منافع شخصی یا هر دلیل دیگری   موج حمایت از این فرد و خانواده شان را در فضای مجازی راه اندازی کردند.

این افراد که شناسایی آنها کار سختی هم نیست و با مراجعه به صفحه های آنها می توان این کمپین را مشاهده کرد قصد دارند از فردی که به عنوان بزرگترین بدهکار بانکی استان است حمایت کنند در حالی که مردم از چنین افرادی دل خوشی ندارند اما برخی ها به دنبال بزرگ کردن این خانواده هستند.

 

هیچکس مخالف راه اندازی صنعت در استان نیست اما وقتی مردم عادی برای گرفتن 5 میلیون تومان وام  باید هفت خان را بگذارند و اگر یک قسط  200 هزار تومانی انها عقب افتاد فوری  پیامک هشدار برای خود فرد و افراد ضامن ارسال می شود و این افراد بدون هیچ خانی تسهیلات میلیاردی دریافت می کند و 220 میلیارد تومان بدهکار بانکی هستند و یک بار هم نه پیامکی دریافت کردند و نه ضامنی ناراحت می شود  می توان اسمش را پدر صنعت گذاشت.

 

اگر یک فرد عادی نیز 2 میلیارد تومان تسهیلات بگیرد بدون شک می تواند صنعتی را در استان راه اندازی کند  کار سختی نیست چرا با وجود اینکه مردم از چنین افرادی برائت می جویند اما برخی سیاسیون استان در حال حمایت از آنها هستند ایا منافع شان در خطر است؟

برخی ها می خواهند بگویند که استان کهگیلویه و بویراحمد توسط چنین افرادی آباد شده است اما اینگونه نیست کارخانه های مختلفی که در این استان راه اندازی شده اند و فعالیت می کنند و تولیدات انها حتی توسط گمرک دیگر استان ها به خارج از کشور ارسال می شود و سرمایه اش در دیگر استان ها به بار می نشیند چه سودی برای استان داشته است؟

با وجود چنین بدهکاری هایی راه اندازی  این کمپین حمایت جای تامل دارد شاید هدف از راه اندازی چنین کمپینی فشار وارد کردن به رئیس کل دادگستری است که از قانون بگذرد اما بدون شک حجت الاسلام مزارعی از حق مردم نمی گذرد.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.