گروه: اخبار استان خبر: 113075 / تاریخ انتشار : 1397/9/8 ساعت : 11:58
بسته ورزشی صبح زاگرس؛

صعود خردسالان هندبال فرازبام به جمع 4تیم برتر/قضاوت داوران فوتبال و فوتسال استان در لیگ های برتر و یک کشور/دروازه بان تیم باشگاه ستارگان آریا یاسوج در اردوی تیم ملی

بسته ویژه خبری ورزشی صبح زاگرس به منظور اطلاع رسانی از اخبار و پروژه های ورزشی در سراسر استان منتشر شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از سفیردنا؛ بسته ویژه خبری ورزشی صبح زاگرس به منظور اطلاع رسانی از اخبار و پروژه های ورزشی سراسر استان کهگیلویه وبویراحمد منتشر شد.

 

نایب رئیس هیات فوتبال کهگیلویه وبویراحمد خبر داد:

دروازه بان تیم باشگاه ستارگان آریا در اردوی تیم ملی

 

آشتیانی نایب رئیس هیات فوتبال استان از دعوت دروازه بان تیم باشگاه ستارگان آریا به اردوی تیم ملی بانوان زیر 16 سال کشور خبر داد.

 

مهناز آشتیانی نایب رئیس هیات فوتبال استان با بیان این خبر در گفتگو با پایگاه خبری ورزش استان گفت: اردوی انتخابی دروازه بان تیم ملی زیر 16 سال بانوان کشور در تهران برگزار می شود.
 
 
آشتیانی از دعوت ندا باشتی دروازه بان تیم باشگاه ستارگان آریا یاسوج در این اردو خبر داد و ادامه داد: این اردو به منظور انتخاب بهترین دروازه بان تیم ملی زیر 16 سال بانوان برگزار خواهد شد و امیدوارم با تجربیات و درخشی که از این بانوی ملی پوش سراغ داریم بتواند به ترکیب اصلی تیم ملی فوتبال زیر 16 سال کشور راه پیدا کند.
 
 
نایب رئیس هیات فوتبال استان ضمن تشکر از حمایت های علوی مدیر کل در توسعه و شکوفایی ورزش فوتبال و فوتسال بانوان ،هیات فوتبال استان و شهرستان بویراحمد و رحیمی زاده رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان تصریح کرد: این اردو از 13 لغایت 15 آذرماه در تهران مجموعه آزادی کمپ تیم های ملی کشور برگزار می شود.
 
 
آشتیانی از علاقمند ی و استقبال بانوان از رشته فوتبال و فوتسال خبر داد و ضمن تاکید بر وجود استعداد و پتانسیل در ورزش فوتبال استان از حضور 6 ملی فوتبال و فوتسال بانوان کهگیلویه وبویراحمد در تیم های ملی خبر داد و اظهار امیدواری کرد با حمایت همه مسئولین استانی شاهد حضور تعداد بیشتری از بانوان این خطه از کشور در تیم های ملی باشیم .

*********************************

علوی خبر داد:

با تلاش مضاعف و حمایت مسئولین استانی و کشور ی به افتخارات بیشتری در حوزه ورزش دست خواهیم یافت

 

 

مدیر کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد گفت : با تلاش و جدیت بیشتر در رقابتهای آینده کشور ی به افتخارات بیشتری دست خواهیم یافت.

 

سید محمد تقی علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان ضمن تشکر از زحمات و تلاشهای کارکنان ورزش و جوانان استان و شهرستانها ،روسا و نایب رئیسان هیات های استانی با بیان این مطلب اظهار داشت : خط مقدم اداره کل حوزه ورزش می باشد زیرا همه همکاران در این بخش و شهرستانها باید تلاش کنند تا یک ورزشکار بتواند صاحب مدال شود.
 
 
مدیرکل ورزش و جوانان با بیان اینکه در ورزش نیروی انسانی ماهر و پشتیبانی مالی دو بازوی توانمند در جهت پیشرفت می باشند گفت : نیروی توانمند با مهارت و تخصص لازم به مراتب میتواند با کمبود مسائل مالی هم کارهای بزرگی انجام دهد و این افتخاراتی که اخیرا در مسابقات کشوری ،بین المللی برای استان کهگیلویه وبویراحمد حاصل شد بدون تیم تخصصی امکان پذیر نبود و این روند قهرمان پروری باید با انگیزه وافر شما ادامه یابد و خللی در آن ایجاد نشود.
 
 
وی خاطرنشان کرد : در شرایطی که کشور دچار مشکلات اقتصادی است و کمترین اعتبارات را داریم خیلی زودتر به اهدفمان رسیدیم و این مهم حاصل کار نیروهای متخصص و زحمت کش در اداره کل ورزش و جوانان بود که در نوع خود مثال زدنی و نمونه هستند.
 
 
مدیر کل ورزش و جوانان در ادامه سخنان خود گفت : ویژه گی مهم کارکنان ورزش و جوانان استان انسجام و همدلی و یکی بودن شماست که باعث شده است توفیقات زیادی را برای مردم بدست آورید.
 
 
محمد تقی علوی با اشاره به اینکه کیفیت کار هیاتهای ورزشی بخوبی ارتقا یافته است اظهار داشت :امروزه نگاه روسا و نایب رئیسان هیات های ورزش استان برنامه محوری شده است و همه کسانیکه در ادارات شهرستانها و هیاتهای ورزشی در سطح استان زحمت می کشند به فکر سبقت گرفتن از دیگران هستند و دیگر با آن گذشته ای تلخ فاصله گرفته اند و این گفتمان واقعی ورزش می باشد.
 
 
وی ادامه داد و گفت: اکنون روسای هیات های ورزشی و ادارات پوست اندازی شده اند زیرا در موقعیت کاری فقط به فکرآموزش ، اعزام ورزشکاران و گرفتن اعتبارات مختلف می باشند و این موضوع نگاهها را به سمت قهرمان پروری تغییر داده است.
 
 
مدیر کل ورزش و جوانان با تاکید بر نقش قهرمانپروی و استعداد یابی بیان داشت :اگر در بازیهای آسیایی اندونزی در آینده باید این توفیقات افزایش یابد و انشالله در المپیک 2020 استان کهگیلویه وبویراحمد دیگر به دو مدال بسنده نمی کند و بطور حتم افتخارات بیشتری در رقابتهای بین المللی آینده کسب می کنیم .
 

*********************************

دومین پیروزی تیم کبدی بانوان کهگیلویه وبویراحمد در المپیاد کشوری

 

 

تیم کبدی بانوان کهگیلویه وبویراحمد به دومین پیروزی خود در رقابتهای المپیاد استعداد یابی کشور دست یافت.

 

رقابتهای المپیاد استعداد یابی کبدی بانوان کشور به میزبانی تبریز در حال برگزاریست .

تیم کبدی بانوان استان در این رقابتها با تیم های کبدی بانوان خوزستان ،زنجان وفارس همگروه است.

کبدی بازان بانوان استان در اولین دیدار خود با نتیجه 50بر 45 تیم کبدی بانوان خوزستان را شکست دادند.

تیم کبدی بانوان کهیگلویه وبویراحمد در دومین بازی خود در این رقابتها که حکم انتخابی تیم ملی را دارد به مصاف  تیم دختران کبدی زنجان رفتند و موفق به شکست 75بر 22 این تیم شدند.

شاگردان مهناز ماندگانی در سومین دید ار خود به مصاف تیم کبدی بانوان استان فارس میروند.

رقابتهای المپیاد استعداد یابی دختران کشور از 5لغایت 9 آذرماه به میزبانی تبریز در حال برگزاریست .

برای این تیم در این رقابتها آرزوی موفقیت داریم.

*********************************
 

سرپرست هیات فوتبال کهگیلویه وبویراحمد خبر داد:

قضاوت داوران فوتبال و فوتسال استان در لیگ های برتر و یک کشور

 

افشاریان سرپرست هیات فوتبال استان گفت :داوران فوتبال و فوتسال استان در رقابت های لیگ های برتر کشور دیدارهای مهم و حساسی را قضاوت می کنند.

 

خداداد افشاریان با بیان این خبر افزود: در چارچوب رقابت‌های لیگ برتر و همچنین لیگ دسته اول فوتبال کشور جام آزادگان  و لیگ برتر فوتسال باشگاههای کشور داوران استان بازیهای  حساس این رقابتها را  قضاوت خواهند کرد.

افشاریان افزود: در چارچوب رقابت‌های هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال کشور و در دیدار تیم‌های پارس جم جنوبی و تراکتورسازی تبریزکه در ورزشگاه تختی جم و در روز شنبه 10 آذرماه برگزار می‌شود، محمد راهی بعنوان کمک داور و  روح‌الله شریفی بعنوان داور چهارم  در این دیدار قضاوت خواهند کرد.

سرپرست هیات فوتبال استان ادامه داد: از هفته پانزدهم رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال کشور جام آزادگان ،حمیدرضا افشون و سیاوش باقرنژاد 2 کمک داور کهگیلویه و بویراحمدی  دیدار تیم های قشقایی شیراز و خونه به خونه مازندران را که روز شنبه دهم آذرماه در شیراز برگزار می شود را قضاوت می کنند.

داور بین المللی فوتبال کشور همچنین از قضاوت مهدی صفایی داور ملی فوتسال کشور در لیگ برتر فوتسال کشور و لیگ دسته یکم کشور خبر داد و تصریح کرد :مهدی صفایی در روز پنج شنبه 8 آذرماه در شهر اهواز و در لیگ برتر بعنوان داور وقت نگهدار دید ار حساس تیم های حفاری اهواز و مس سرنگون و روز جمعه 9 آذرماه در شهر امیدیه و در لیگ دسته یکم کشور بعنوان داور دیدار تیم های نفت امیدیه و صدرای شیراز را قضاوت می کند..

افشاریان در پایان از پتانسیل خوب داوران استان در لیگ های کشوری سخن گفت و برای داوران استان در این بازیها آرزوی موفقیت کرد .

*********************************

خردسالان هندبال فرازبام به جمع 4تیم برترصعود کردند

تیم خردسالان فراز بام خائیز دهدشت با برتری مقابل حریفان به جمع چهار تیم برتر المپیاد استعداد یابی هندبال کشور صعود کرد.

 

تیم هندبال فراز بام خائیز دهدشت  در دور گروهی با تیم های لرستان، اردبیل و قزوین هم گروه بود که هر سه دیدار را با پیروزی پرگل و به ترتیب با نتایج ٢٢بر هشت، ٢٧بر صفر٠ و ٣١بر ٢ پیروز شد.


در مرحله یک شانزدهم نهایی تیم منتخب استان قم را نیز با نتیجه 22 بر 6 شکست داد و به جمع هشت تیم پایانی مسابقات راه پیدا کرد .


تیم هندبال  فراز بام در مرحله یک هشتم نهایی در گروه دوم این مسابقات با تیم های چهار محال بختیاری ، بوشهر و خراسان رضوی هم گروه شد.


هندبال فراز بام خاییز در این گروه تیم های خوب چهارمحال بختیاری، بوشهر و تیم قدرتمند خراسان رضوی را نیز شکست داد.


خردسالان هندبال خاییز برای رسیدن به فینال باید تیم منتخب فارس را از پیش رو بردارند.


این مسابقات به میزبانی شهر اصفهان در حال برگزاری است.

*********************************

حریفان نفت و گاز گچساران در لیگ دسته دوم بسکتبال مشخص شد

قرعه کشی لیگ دسته دوم بسکتبال کشور برگزار و تیم نفت و گاز گچساران حریفان خود را شناخت.

 

این مسابقات به صورت متمرکز رفت و برگشتی در ۴گروه پنج  تیمی  برگزار می شود و دور نخست این مسابقات به میزبانی شهر دزفول از تاریخ 13 لغایت 18 آذرماه سال جاری  و دور برگشت مسابقات بستکبال در لیگ دسته دو کشور از تاریخ 27 آذر لغایت 2 دی به میزبانی گچساران برگزار خواهد شد.

 

تیم بسکتبال نفت و گاز گچساران که متشکل از بازیکنان بومی و مستعد نفتی و غیرنفتی است فصل گذشته برای نخستین بار در لیگ دسته د وم کشور حضور پیدا کرده است.


تیم بسکتبال نفت و گاز گچساران در  گروه(C)   این رقابتها  با تیم های نی ریز فارس، آِینده سازان یزد،پدافند فسا، رعد پدافند دزفول  به رقابت خواهد پرداخت.


تیم های حاضر در پنج گروه لیگ دسته دوم بسکتبال به شرح زیر است:
گروه (A): یس آل گرگان، ملوان، شکلی تهران، پاسارگاد مشهد
گروه B)): اسد آباد همدان، مهتاب قم، لرستان، خانه بسکتبال مهاباد، طلای سبز رفسنجان،
گروه (C): نفت و گاز گچساران ، نی ریز فارس، آینده سازان یزد، پدافند فسا، رعد پدافند دزفول
گروه (D): فرش مشهد، خانه بسکتبال آذربایجان غربی، احسان تولز گنبد، خانه بسکتبال خ جنوبی و خلیج فارس قم به رقابت خواهند پرداخت.

*********************************

تیم هاکی دختران مرکزی ،قهرمان المپیاد استعداد یابی کشور شد

تیم هاکی دختران مرکزی با برتری برابر تیم دختران کهگیلویه وبویراحمد به مقام قهرمانی رقابتهای المپیاد استعداد یابی دختران کشور در یاسوج دست یافت.

 

در روز پایانی رقابت های هاکی دختران در یاسوج دو بازی برگزار شد که در دیدار رده بندی این رقابتها تیم هاکی اصفهان با برتری یک بر صفر مقابل تیم گیلان به مقام سوم اولین دوره استعداد یابی هاکی دختران کشور دست یافت.

 

در دیدار فینال این مسابقات تیم هاکی دختران مرکزی با برتری دو بر صفر مقابل تیم هاکی کهگیلویه بویراحمد به مقام اول رقابتهای المپیاد استعداد یابی هاکی دختران کشور دست یافت.

 

در آئین اختتامیه این مسابقات که با حضور علوی مدیر کل ،گوهرگانی معاون پشتیبانی استاندار ،اباذری سرپرست فدراسیون هاکی کشور،معاونین اداره کل و جمعی از ورزشکاران در سالن پوریای ولی اموزش و پرورش استان برگزار شد ،به تیم های اول تا سوم این رقابتها لوح و کاپ قهرمانی اهدا شد .

 

سید محمدتقی علوی اظهار داشت: استان ‌های کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، مرکزی، همدان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان جنوبی، قم، خوزستان، فارس و ایلام در این دوره از رقابت ها حضور داشتند.


وی افزود: هدف از برگزاری این رقابت ها شناسایی دختران هاکی باز مستعد کشور برای حضور در انتخابی بازی های المپیک سال 2020 توکیوی ژاپن بود.


وی بیان کرد: شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد تمام تلاش خود را به کار بست که میزبان شایسته ای برای این رقابت ها و ورزشکاران شرکت کننده باشد.


رئیس هیات هاکی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: بیش از 50 دانشجو در رشته هاکی در یاسوج مشغول به تحصیل هستند.


شهلا گشتاسبی نیا افزود: بیش از 150 هاکی باز سازمان یافته و 100 نفر غیر سازمان یافته در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارند.


وی ابراز داشت: تیم آقایان استان در مهر ماه گذشته نائب قهرمان رقابت های کشوری مستعدان هاکی پسران شدند.


حدود 50 هزار ورزشکار ساماندهی شده مرد و زن در رشته های مختلف در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می کنند.

 

رقابتهای  المپیاد استعداد یابی دختران کشور در رشته هاکی از 30 آبانماه لغایت 6اذرماه با حضور 11 تیم کشور در شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد .

*********************************

رئیس فدراسیون سوارکاری کشور در یاسوج:

رشته سوارکاری نیازمند حمایت های جدی تر دولت است

 

خلیلی رئیس فدراسیون سوارکاری گفت: این رشته ورزشی نیازمند کمک ها و حمایت های جدی تر دولت است و انتظار می رود که همپای دیگر رشته ها مورد توجه قرار گیرد.

 

مسعود خلیلی در نشست مجمع انتخابات هیأت سوارکاری کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: بخش عمده ای از امکانات و زیرساخت های رشته ورزشی سوارکاری در کشور فرسوده شده که نیاز به بازسازی دارند.

 

وی افزود: 430 باشگاه سوارکاری با حدود 22 هزار رأس اسب در کشور وجود دارد که عمده این باشگاه ها از سوی بخش خصوصی اداره می شوند.

 

رئیس فدراسیون سوارکاری بیان کرد: پرورش اسب اشتغالزا، درآمدزا و اقتصاد محور است و تعداد قابل توجهی از خانواده ها در کشور با آن امرار معاش می کنند.

 

خلیلی عنوان کرد: استفاده از حمل و نقل ریلی به منظور انتقال اسب ها برای شرکت در رقابت هایی که در نقاط مختلف کشور برگزار می شوند با جدیت در دستور کار فدراسیون سوارکاری است.

 

وی ابراز داشت: این روش دارای مزایای متعددی شامل ارزان بودن، سهولت و ایمنی نسبت به خودروهای حمل اسب بوده و پیگیری های لازم نیز برای تحقق آن در حال انجام است.

 

خلیلی گفت: کهگیلویه و بویراحمد در زمینه آموزش مربیان و داوران سوارکاری نسبت به دیگر استان های کشور عقب است و باید تلاش و اقدام بیشتری در این راستا شود.

 

وی اظهار داشت: ورزش سوارکاری کهگیلویه و بویراحمد تا حد امکان از سوی این فدراسیون حمایت می شود و از هیچ تلاشی دریغ نخواهد شد.

 

مدیر کل ورزش و جوانان استان در مجمع انتخابات هیات سوارکاری استان گفت : توسعه و ارتقای ورزش سوارکاری در استان نیازمند حمایت همه مسئولین و جامعه ورزش سوارکاریست .

 

سید محمد تقی علوی مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت :انتظار می رود که رئیس جدید هیأت سوارکاری استان اقدام به تجهیز هر چه بیشتر آن کند.

 

علوی اظهار داشت: اهتمام تیم جدید مدیریتی هیأت سوارکاری کهگیلویه و بویراحمد پویایی و پیشرفت روزافزون این رشته ورزشی در نقاط مختلف استان باشد.

 

وی افزود: لازم است که امکانات و زیرساخت های مورد نیاز رشته ورزشی سوارکاری در تمامی شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد فراهم شود.

 

علوی خواستار تلاش جدی مسئولان هیأت سوارکاری کهگیلویه و بویراحمد برای شکوفایی روزافزون استعداد ورزشکاران رشته سوارکاری این استان شد.

 

وی بیان کرد: کهگیلویه و بویراحمد قابلیت های چشمگیری در زمینه رشته ورزشی سوارکاری دارد که در صورت حمایت لازم از سوی فدراسیون و تأمین امکانات و زیرساخت های مورد نیاز قابل مطرح شدن در کشور است.

*********************************

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.