گروه: اخبار استان خبر: 113074 / تاریخ انتشار : 1397/9/8 ساعت : 12:29
ادامه واکنش ها به ترند شدن هشتگ#بام-یاسوج؛

پارک جنگلی یاسوج می تواند در آسیا حرفی برای گفتن داشته باشد/ترند شدن #بام _یاسوج نشانه دغدغه مردم است

فرماندار بویراحمد گفت: جهانی شدن هشتک بام یاسوج در توییتر نشان دهنده دغدغه مردم برای پارک جنگلی یاسوج است.

شاهرخ کناری در گفت و گو  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، مبنی بر ترند شده هشتگ#بام_یاسوج در توییتر توسط فعالین فضای مجازی استان(خبر را اینجا بخوانید) گفت: مدتی در حوزه پدافند کار کرده ام و در آن زمان همیشه یک صحبت داشتیم و می گفتیم هر جایی مرز مشخص دارد، مرز زمینی، مرز هوایی و دریایی، اما مرز فضای مجازی یک مرز نامشخص و نا محدود است، دریایی است که مرز مشخصی ندارد و در این مرز نا مشخصی که وجود دارد گاهی آسیب هایی است و گاهی به سطح معلومات افراد می افزاید.

 

 

کناری افزود: قشر دانشگاهی و افرادی که دنبال تحقیق هستند از این فضا نهایت بهره را می برند، افرادی نیز هستند که سن کم دارند و سواد استفاده از فضای مجازی آنها کمتر است این افراد به دام می افتاند و حتی گاهی سر از شبکه های معاند و فساد در می آورند اینها عیوب فضای مجازی است در کنار  همه مزایایی که دارد گاهی عیب هایی هم داشته است.

 

 

وی عنوان کرد: در خصوص پارک جنگلی یاسوج در جلسات مختلف همیشه اعلام کردم که یاسوج  زیبایی های زیادی دارد، روز گذشته پدر یکی از مدیران بومی استان به شهر یاسوج آمد و گفت لذت بردم هر گوشه این شهر برویم لذت بخش است، در کنارش پارک جنگلی یاسوج است که در گذشته اقای دوستی استاندار ادوار قبل برخی زیر ساخت ها از جمله جاده و برق را در این مکان فراهم کرد، اما به آن خوب پرداخته نشد.

 

 

فرماندار بویراحمد ادامه داد: پارک جنگلی یاسوج یکی از بزرگترین پارک های جنگلی ایران است اما مدتی منابع طبیعی آن را به شهرداری واگذار کرد، در گیر و دار شهردار و شورا هیچ کار مطالعاتی بر روی این پارک انجام نشد که در تراز یکی از پارک های مهم ایران و حتی آسیا تبدیل شود، این پارک حتی در آسیا می تواند حرفی برای گفتن داشته باشد.

 

 

کناری افزود: پارک جنگلی بام یاسوج است، هم چشم انداز زیبایی دارد و هم پای قلل مرتفع دنا قرار دارد و اخیرا شرکت نفت متقاضی این پارک شد و  بخشی نیز طی شده است، شهرداری که نتوانست بهره برداری لازم را از این پارک داشته باشد در ایام نوروز و روز طبیعت یکی از دغدغه های من این بود که تانکر آبی در آن قرار دهم که مسافر و گردشگری که به پارک جنگلی می رود حداقل بتوانند از سروریس های بهداشتی این پارک استفاده کنند.

 

 

وی عنوان کرد: متولی این پارک شهرداری یاسوج بود و بخشی نیز در اختیار امور عشایر و میراث فرهنگی است، امور عشایر نیز می توانست  از این پارک نهایت بهره را ببرد، اینها بخشی از مشکلات پارک جنگلی یاسوج است.

 

 

فرماندار بویراحمد گفت: تصمیم داریم که از تپه نورالشهدا تا بالاتر از آبشار یاسوج را به بخش خصوصی واگذار کنیم، البته واگذار کردن بخشی از پارک برای تله کابین است، سرمایه گذاری پیدا شده  که تله کابینی از بالای تپه نورالشهدا تا بالاتر از آبشار ببریم که چشم انداز طبیعی داشته باشیم، اینها نیزاز ظرفیت های پارک جنگلی یاسوج در کنار مشکلاتی است که دارد.

 

 

کناری به اقامتگاه های موجود در پارک جنگلی یاسوج اشاره کرد و گفت: دیگر دوره ساخت آلاچیق تمام شده است، اقامتگاه هایی در این پارک قرار دارد که در طرح جدید به شرکت نفت واگذار می شود، امیدواریم فردی باشد که از بقیه پارک جنگلی استفاده و در آن سرمایه گذاری کند و مردم نیز از این پارک لذت ببرند.

 

 

وی در خصوص امنیت پارک جنگلی یاسوج گفت: پارک جنگلی یاسوج 800 هکتار است و پوشش کامل آن از نظر امنیتی کار سختی است، امیدواریم همین بخش دولتی که پارک در اختیار آنهاست یا بخش خصوصی بیشتر کار کنند که مردم از این فضا استفاده کنند.

 

 

فرماندار بویراحمد افزود: تا کنون بحث واگذاری پارک جنگلی مطرح بود، اینکه در این پارک یک پاسگاه و گشت دائم ایجاد شود در شورای تامین هنوز مطرح نشده است اما اگر ضرورت داشته باشد حتما این کار انجام می شود که اگر نیاز است مقدمات کار انجام می شود، این پارک یک ورودی ندارد و دارای ورودی های مختلفی است اگر احساس نا امنی شد مجبور می شویم سایر ورودی های را ببندیم.

 

 

کناری اضافه کرد: وسعت پارک زیاد است، پرتگاه و جای تاریک دارد طبیعی است خانواده ها دغدغه داشته باشند در ورودی آن نیروی انتظامی هم باشد نقاط کوری دارد که ممکن است خطرساز باشد.

 

 

فرماندار بویراحمد به  جهانی شدن  بام یاسوج در فضای مجازی از جمله توییتر اشاره کرد و گفت: از اینکه محلی در یاسوج جز ترند های جهان شد خوشحال شدم، نگاه مردم نسبت به این محل مهم بوده است که در مورد آن می توانند نظر دهند.

 

 

وی افزود: ترند شدن بام یاسوج نشان دهنده دغدغه مردم است اولین بار است که یک هشتک از استان ما ترند شده است.

 

 

کناری گفت: در یزد که استانی کویری است با هزینه زیاد یک پارک جنگلی ایجاد کردند اما ما با کمترین هزینه می توانیم بیشترین بهره برداری را از پارک جنگلی یاسوج داشته باشیم.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.