گروه: اخبار استان خبر: 113056 / تاریخ انتشار : 1397/9/7 ساعت : 23:32
تحقق شعار ما می توانیم:

جوانه زدن بذر امید در دل جوان کارآفرین بسیجی لنده ای/موفقیتم را مدیون حمایت های بسیج و سپاه هستم+تصاویر

امروز اتکا به نیروی جوانی، جوانان بنا به اتکا مقام معظم رهبری یکی از مهمترین سیاست های است که مسئولان باید به آن توجه کافی داشته باشند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده،امروز اعتماد به جوانان یکی از مهمترین کارهای است که همه مسئولان از سطوح خرد تا کلان جامعه باید صورت گیرد چرا که مقام معظم رهبری نیز در چند سخنرانی گذشته خود نیز آینده را از آن جوانان دانستند و از مسئولان خواستند که به جوانان اعتماد کنند و مسئولیت های مهم را به آنان بسپارند.

امروز توجه به اقتصاد مقاومتی یکی از مهمترین مولفه های است که چندین است به عنوان شعار سال هر ساله در بیانات مقام معظم رهبری بیان می شود که این ضرورت مهم در جامعه باعث شده است که طرح های خوبی در این راستا صورت گیرد.

 

امروز نیز به سراغ جوانی رفتیم که تلاش های خوب وی در چند سال گذشته شاهد به ثمر نشستن تلاش های وی در زمینه باغداری و کشاورزی بودیم که توانسته است با راه اندازی یک واحد گلخانه ای کوچک در ابعاد یک هزار و250متربع مربع توانست این سطح را به بیش از سه برابر و افزایش و راندمان تولید را چندین برابر در شهرستان لنده افزایش دهد.

این جوان لنده ای که پس از تحصیل در مقطع کارشناسی حسابداری برابر عشق و علاقه وافری که رشته کشاورزی داشت وارد حوزه کار و تلاش شد.

 

 

ابوذر صالحی جوان آیته دار و بسیجی شهرستان لنده با سهم آورده سی میلیون ریالی خود و گرفتن تسهیلات یکصدمیلیون ریالی از بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج لنده توانست کسب و کار خود را در حوزه گیاهان داروئی با کاشت به لیمو و فیسالیس آغاز کرد.

 

 

وی پس از شروع به فعالیت در سال94 با حمایت های خیلی خوب بسیج سازندگی توانست ظرفیت گلخانه اش تا سطح قابل قبولی افزایش و برای اولین بار در سطح شهرستان اقدام به تولید نهال سازگار با مناطق گرمسیری و گرم و خشک تولید کرد.

 

 

این کار آفرین بسیجی اقدام به تولید نهال انار، مرکبات و به لیمو در حجم کم گلخانه ای و ارتقای سطح کمی و کیفی نهال ها و مقاوم نمود که در برابر بیماری ها با استفاده از روش ها نوین باعث خواهد شد تا میزان رشد و تولید این نهال ها نسبت به نهال موجود در بازار به چندین برابر برسد.

 

 

ادامه این گفت و گو را در قالب مستند تهیه شده می توانید مشاهده نمایید:

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.