گروه: اخبار استان خبر: 113049 / تاریخ انتشار : 1397/9/7 ساعت : 15:03
حواشی تکریم و معارفه رییس جهاد دانشگاهی استان؛

روسایی که تاجگردون ورد زبانشان بود/ نگاه سردسیر و گرمسیری یک سم برای استان است/نارضایتی کارمند جهاد دانشگاهی استان از رییس سابق/کاظمی:افتخار می کنم که یک بسیجی ام

صبح امروز مراسم تودیع و معارفه رییس جهاد دانشگاهی استان با حضور معاون هماهنگی امور جهاد دانشگاهی کشور، معاون اقتصادی استاندار و جمعی از مدیران دانشگاه و موسسات و اساتید و کارمندان این دانشگاه در جهاد دانشگاهی استان برگزار شد

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز مراسم تکریم و معارفه رییس جهاد دانشگاهی استان با حضور معاون هماهنگی امور جهاد دانشگاهی کشور، معاون اقتصادی استاندار و جمعی از مدیران دانشگاه و موسسات و اساتید و کارمندان این دانشگاه در جهاد دانشگاهی استان برگزار شد که با حواشی زیادی روبرو بود.

رئیس سابق جهاد دانشگاهی استان در این مراسم گفت: تا به اینجا که رسیدیم ناشی از تلاش شبانه روزی نیروی انسانی بوده است.

سبحانی در ادامه عنوان کرد: 19 اردیبهشت سال 95 که به جهاد دانشگاهی آمدم، مبنا را بر تکریم منابع انسانی قرار دادم، از روسای قبلی که وجود داشتند تشکر و قدردانی دارم و تا امروز همکاری لازم را با ما داشتند در قانون من خلیفه کشی نیست  مدیران قبلی را از تجربیاتشان استفاده کردم و من فقط یک هدایت کننده بودم، در مدت ریاستی که بر عهده داشتم، مرکز پزشکی و مرکز دست بافت ها را شروع به راه اندازی و کار کردیم.
 
 
وی افزود: متاسفم در این استان که بیش از 84 درصد گیاهان دارویی را دارد ولی بهره وری کافی را ندارد از حمایت دکتر احمدی استاندار استان و آقای  تاجگردون تشکر ویژه دارم که ما را حمایت کردند انتخابی که بعد از ما صورت گرفته شده است با مشورت های زیادی انجام شده است و باید کارها را به دست جوانان بسپاریم.
 
 
در این میان یکی از کارمندان جهاد دانشگاهی به نام خانم (س) با گلاه مندی از سبحانی رییس سابق جهاد دانشگاهی گفت: که دو سال و اندی است که شما در این منصب بوده اید آیا وجدانتان راحت است؟ سبحانی گفت: بله وجدانم راضی است.
این خانم معرض در ادمه بیان کرد:  به من و هم نوع من در این جهاد فقط ظلم شده و شما راهی را رفتید که آقای رشیدی قبل از شما رفته بود، من یک زن خانه دار هستم، هر مدیری که آمده فقط برای عده ای خاص کار میکرد و شما آمدید که همان راه را ادامه دهید.
 
این خانم معترض در ادامه تصریح کرد: من دو سال و نیم بچه ام را در خانه تنها می گذاشتم تا بتوانم پس اندازی برای بچه ام داشته باشم، من حلال نمیکنم، به خ رستمی اجازه نمیدادید صندلی پیدا کند و بنشیند این حرف ها باید گفته شود، مشکلات بچه های این واحد باید حل شود، 15 سال به من و همنوعان من ظلم شده است.
 
رییس سابق جهاد دانشگاهی در پاسخ به این خانم معترض گفت: مردم استان مان شجاع هستند!
 
 
کاظمی رییس جدید جهاد دانشگاه استان در این مراسم ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم و امام جعفر صادق و همچنین عرض سپاس به خاطر اینکه وحدت رویه ای ایجاد کردند و هفته بسیج را که خاطراتی با ارزش از هشت سال دفاع مقدس است گفت: از اینکه بسیجی هستم افتخار میکنم و تصمیمات همکاران و همراهان در این راه قطعا در کسب موفقیت مسمره ثمر خواهد بود، یکی از توفیقتان بنده در این سال ها توفیق خدمت در جهاد دانشگاهی بود.
 
وی در ادامه تصریح کرد: جهاد دانشگاهی تجربیات خوبی را به کارکنان منتقل می کند و من نیز در این مدت تجربه هزینه و مدیریت درآمد را کسب کردم در جهاد دانشگاهی می توان هم مدیریت هزینه و هم مدیریت درآمد را داشته باشیم و  رویه بنده شایسته سالاری است و از تمام ظرفیت ها برای رسیدن به اهداف جهاد استفاده می کنم.
 
کاظمی در ادامه به تشریح برخی از برنامه های خود پرداخت و بیان کرد: تلاش برای رسیدن به اعتدال و عدم تبعیض بین کارکنان، تنوع بخشی به منابع انسانی و ارتقا کارکنان و تسریع در عوامل پیشرونده از برنامه های پیش رونده است که خواهیم داشت.
 
رییس جدید جهاد دانشگاهی استان گفت: برنامه های تجاری سازی در آینده را داریم و تا پایان برنامه ششم به این اهدف خواهیم رسید، مدیریت دکتر سبحانی به گونه ای بود که هماهنگی لازم را ببن کارکنان در جهاد دانشگاهی انجام دادند، در اینده ای نه چندان دور درمانگاه شبانه روزی جهاد دانشگاهی را افتتاح خواهیم کرد که این درمانگاه با کادری مجرب  به ارائه خدمات دهی می پردازد.
 
کاظمی با یبان اینکه چرا جهاد دانشگاهی به حوزه پزشکی ورود پیدا کرده است؟ اظهار داشت: این بیس یا پایه، یک زمینه ای را برای درمان انواع بیماری های سرطانی در استان دارد همچنین گیاهان دارویی و بسته بندی آنان و صنایع دستی از برنامه هایی است که باید به آن توجه ویژه شود.
 
وی افزود: در نمایشگاهی که برگزار شد 9 محصول را ارایه دادیم و استقبال خوبی از مردم صورت گرفت، راه اندازی پژوهشگاه گچساران، ظرفیت سازی برای حوزه فرهنگی را داریم، اهل گلایه نیستم، اما سه یا چهار سال در  جهاد دانشگاهی هستم و سازمان های دیگر مشابه کارکرد آن را ندارند یک ریال از سازمان های مختلف برای حمایت از جهاد دانشگاهی صورت نپذیرفت و از استاندار استان تقاضامندم که حمایت کنند تا به اهداف خود برسیم، از مشاوره های دکتر سبحانی و از تجربیات وی استفاده میکنم از آقای تاجگردون ممنون و متشکر هستیم و از کسانی که از بنده حمایت داشتند کمال تشکر و قدر دانی را دارم.
 
 معاون اقتصادی استانداری در این مراسم گفت: در استانی هستیم که خوش استقبال و بد بدرقه ایم ولی متاسفانه با سختی و صحبت کار خانم معترض که متقبل می شوند تا حدودی آشنایی دارم، خانم ها برای بحث کار و خانه داری و مشغله هایی که خانم خانه دار دارد و کارمند بودن دولت مزید  بر این علت است، احکام کارگزینی بر اساس پایه ای دارند از طرف سازمان های مرکزی تصویب می شود و باید بر اساس مصوبه ای که وجود دارد کار خود را انجام دهیم، به خاطر مشغله کاری نباید حرمت مدیر سابق و یا فعلی را حفظ نکنیم.
 
گوهرگانی در ادمه عنوان کرد: دکتر سبحانی میدانستند روزی که به این استان آمدند یک روزی هم خواهند رفت و سعی بر این داشتند که اخلاق را رعایت کنند و یکی از اشخاصی بودند که تعهد به کار داشتند و سعی میکردند که علاوه بر حرمت از وظیفه کاری خود غافل نشوند، ما یک انتظاراتی در مجموعه استان و مسئولان استانی از جهاد دانشگاهی داریم، هرکدام از ما نیز در دانشگاه های مختلفی درس خوانده ایم و فلسفه جهاد دانشگاهی به گونه ای است که مجموعه ای کاربردی بوده و  روحیه جهادی مد نظر بوده و تاکید رهبر نیز بر همین اساس است، کسانی که می خواهند در سیستم های پژوهشی از آن ها استفاده شوند از تجربیات و اندوخته های علمی در خارج از کشور استفاده کنیم و در تمام کشور تزریق شود.
 
 
وی افزود: ضمن فعالیت جهاد دانشگاهی در استان و کشور باید فعال تر باشد و کسانی هستند که در زمینه صمت و مواردی که مرتبط است و پتانسیلی که استان دارد شاهد شکوفایی باشیم, پتانسیل هایی در زمینه دام و طیور و آبخیزداری و پتروشیمی و نفت است و زمانی ارزش دارد که خام فروشی نداشته باشیم و گیاهان دارویی در بسته بندی های متخلف عرضه شود و زمانی می توانیم گیاهان دارویی را ارزشمند کنیم که از این گیاهان  استحصال داشته باشیم.
 
 
معاون استاندار ادامه داد: به هرحال مثال ها زیاد است و جوانی انتخاب شده که متدین و دین دار و صاحب نام است و رزومه پای کار بودن وی و همچنین طایفه رییس جدید را میدانم، زمانی جهاد دانشگاهی می تواند موفق باشد که با دیگر دستگاه ها تعامل داشته باشد و زحماتی که کشیده شده منشا اثر باشد و از این باب می گویم که اقای کاظمی با همه دستگاه ها و همه طیف ها تعامل داشته باشد و از وی انتظار دارم دور نگاه قومی و طایفه ای خط قرمز کشیده و در روز تکریم وی به عنوان یک برند نه  برای جهاد دانشگاهی استان بلکه در کل کشور ایجاد کنیم.
 
گوهرگانی گفت: از همه کسانی که می تواند در استان توسعه و پیشرفت جهاد دانشگاهی را دراستان داشته باشیم امیدوارم که همکاری داشته باشند، قشر تحصیل کرده در استان به گونه ای است که باید نگاه سردسیر و گرمسیری را با آن برخورد کنیم و این یک سم برای استان است و این نام محروم برای ما و فرزندان ما تا ابد وجود دارد
 
معاون اقتصادی در پایان افزود: زمانی می توان ترقی کرد که اندیشه هایمان را سیقل دهیم و زمانی ترقی پیدا خواهیم کرد که هر عزیزی که هدف آن کار کردن برای مردم و جزئی از مشکلات مردم را می توان حل کند حمایت کنیم و یقینا جز استان ها درخشان خواهیم بود.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.