گروه: اخبار استان خبر: 113043 / تاریخ انتشار : 1397/9/7 ساعت : 12:15
جانشین سپاه فتح استان؛

نقش خانواده ها در پیروزی های دوران جنگ بر کسی پوشیده نیست/جنگ نرم و جنگ اقتصادی جدید ترین حربه دشمن است+تصاویر

سرهنگ انصاری افزود: خانواده های ما همانند پشت جبه های جنگ با حجاب و عفاف خود با اقتدار و صلابت در مقابل دشمن ایستاده اند و می جنگند و به امید خدا در این جنگ نرم و جنگ اقتصادی پیروز میدان خواهند بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ صبح امروز جانشین سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد در جمع خانواده های پاسدار و ایثارگر شهر یاسوج در حسینیه ثارالله گفت: نقش خانواده های فرماندهان و پیشکسوتان در هشت ساله دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست.

 

 

سرهنگ انصاری افزود: اگر نقش آفرینی این خانواده ها در پشت جبهه و در بحث تعلیم و تربیت فرزندان، مدیریت خانواده و پشتیبانی از جنگ نبود، این پیروزی های دلچسب و شیرین یکی پس از دیگری در دوران جنگ میسر نمی شد.

 

 

وی با بیان اینکه برخی مواقع که دشمن در مقابل نیروهای ما کم می آورد از سلاح های کشتار جمعی استفاده می کرد، گفت: با وجود استفاده از سلاح های شیمیایی، رزمندگان مقاومت های جانانه از خود نشان می داند و در این هنگام دشمن به منظور دلواپس شدن رزمندگان، شهرهای ما را بمباران می کردند که باز رزمندگان تحث تاثیر قرار نمی گرفتند و با صلابت و اقتدار بر عهدی که بسته بودند می ماندند.

 

 

جانشین سپاه فتح استان گفت: باور ما بر این است که جنگ هشت ساله دفاع مقدس یک عاشورای دیگری بود که در نوع خود استمرار  واقعه عاشورا بود که رزمندگان با تأسی از امام حسین(ع) و واقعه عاشورا این جنگ هشت ساله را اداره کردند تا بعد از 1400 بتوانند نقش خود را در پشتیبانی آن واقعه نشان دهند.

 

 

سرهنگ انصاری افزود: رزمندگان ما برای اولین بار در طول تاریخ پس از 200 سال نگذاشتند یک وجب از خاک کشور اسلامی ایران در یک جنگ در دست دشمن بماند.

 

 

وی در ادامه گفت: با وجود اینکه حزب بعث را بیش از چهل کشور دنیا حمایت می کرد و سلاح های مدرن و ماشین آلات جنگی روز دنیا را در اختیار داشت،  با این وجود در مقابل رزمندگان ما کم آوردند چرا که نیروهای ما خدامحور بودند و ولایت مطلقه فقیه و رهبر مدبرانه امام عزیز را داشتند و گوش به فرمان ولایت بودند در هر صحنه ای لازم می شد نقش آفرینی کردند.

 

 

جانشین سپاه فتح استان عنوان کرد: در آستانه جشن دهه مبارک فجر و چهلمین سال جشن انقلاب اسلامی  قرار داریم که دشمن از دسیسه های مختلف جنگ نرم و جنگ اقتصادی و تحریم های مضاعت استفاده می کند، اما ملت ما و خانواده های پیشکسوت ما محکم و باصلابت ایستاده اند و این انقلاب را پشتیبانی می کنند و امیدوارم بتوانیم در استمرار این راه ثابت قدم باشیم و به رسالتی که امام عزیز و شهیدان بر عهده ما گذاشتند جامع عمل بپوشانیم.

 

 

سرهنگ انصاری افزود: خانواده های ما همانند پشت جبه های جنگ با حجاب و عفاف خود با اقتدار و صلابت در مقابل دشمن ایستاده اند و می جنگند و به امید خدا در این جنگ نرم و جنگ اقتصادی پیروز میدان خواهند بود.

 

 

وی ضمن تشکر از خانواده بزرگ جامعه ایثارگری فرماندهان و پاسدارن پیشکسوت گفت: امروز به مناسبت جشن میلاد رسول مکرم اسلام و فرزند گرامیشان امام جعفرصادق(ع) رئیس مذهب شیعه و تقارن آن با هفته بسیج و هفته وحدت و تجدید میثاق با شهیدان و اما راحل و رهبری عزیز، دور هم جمع شده ایم که در استمرار این راه ثابت قدم باشیم.

 

 

تصاویری از این نشست در زیر آمده است: