گروه: اخبار استان خبر: 113029 / تاریخ انتشار : 1397/9/6 ساعت : 19:20
با حضور رزمندگان و خانواده شهدا برگزار شد؛

آیین رونمایی از هشت اثر ارزشمند دفاع مقدس در کنگره شهدای استان+تصاویر

چهل و پنجمین مراسم خاطره گویی و رونمایی از آثار تولیدی دفاع مقدس، با حضور رزمندگان و خانواده شهدا برگزار در کنگره شهدای استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از سفیردنا؛ بعدازظهر امروز چهل و پنجمین مراسم خاطره گویی و رونمایی از آثار تولیدی دفاع مقدس، به همت دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان و با همکاری مرکز حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در کنگره شهدای استان برگزار شد.

در این همایش جمعی از رزمندگان استان و خانواده های شهدا، مسوولان سپاه فتح استان و نویسندگان آثار دفاع مقدس حضور داشتند.

 

سرهنگ ایمان خردمند مسوول کنگره شهدا استان گفت: هشت جلد کتاب در این همایش رونمایی خواهد شد که عبارت اند از:

 

 

1- کتاب "این جمعه تعطیل نیست" خاطرات رزمنده دلاور رمضان جمعه نژاد چریک دوران دفاع مقدس در غرب کشور که با همکاری مرکز حفظ آثار سپاه فتح و حوزه هنری استان به چاپ و نشر رسیده است.

2- خاطرات سردار شهید سید شریف پنجه بند، تحت عنوان "قنوت آخر" به قلم محمود محمدی و سرکار خانم زهره دمارکش، این شهید در سال۶۶ در حال قنوت به شهادت رسیدند.

 ۳- یادنامه شهدای عشایر استان،به نام ”در مسیر بهشت“ به همت مرکز حفظ آثار و به قلم حمید حسینیان.

4- کتاب "حمایل خونین گل سرخ" در وصف رشادت های رزمندگان جنگ به قلم های داد انصاری.

5- سه عنوان کتاب به همت بنیاد حفظ آثار استان و بسیج هنرمندان سپاه فتح که عبارت اند:
مجموعه اشعار الی تحت عنوان ”تشک افتو“ و کتاب ”گل واژه های زخم“ ، ”فرشتگان خاکی“ ،خاطرات شهدای شهر دیشموک، ”نوعروسان جنگ“ ، خاطرات برخی از همسران شهدا.

 

 

جانشین سپاه فتح استان در ادامه این همایش ضمن تبریک هفته وحدت و سالروز تشکیل بسیج از حضور مسوولان و خانواده های شهدا و رزمندگان در این همایش تقدیر و تشکر کرد.

 

 

سرهنگ انصاری گفت: به فرموده مقام معظم رهبری یاد و خاطره شهدا باید زنده بماند و هشت سال دفاع مقدس استمرار واقعه عاشورا است، همانگونه که رزمندگان ما از واقعه کربلا الگو می گرفتند.

 

 

وی عنوان کرد: جنگ خانمان سوز است ولی وقتی جنگ بر ما تحمیل شد، جوانان این مرز و بوم بودند که رشادت‌ها  از خود نشان دادند که اکنون امنیت و آرامش را در ایران شاهد هستم.

 

سرهنگ انصاری گفت: در قیاس چهل ساله انقلاب، باوجود تحریم درهمه عرصه ها، شاهد حرکت رو به جلو نظام و انقلاب هستم، شاید در برهه های از زمان حرکتمان کند شده است ولی هرگز توقف نکرده است.

 

جانشین سپاه فتح افزود: از دل مردم یمن که در فقر و کمبود امکانات هستند موشک هایی به دل دشمن شلیک می شود، و این الگو گرفته از دفاع مقدس است.

 

وی با بیان اینکه خروجی چهل سال جهاد و ایستادگی، سیلی های محکمی است که بر دشمنان نواخته می شود، افزود: آل سعود باید از عواقب کار خود بترسد.

 

سرهنگ انصاری عنوان کرد: افتخار میکنم که از سال 62 وارد جنگ شدم و اکنون همرزمان خود را در این  همایش میبینم و امیدوارم خاطرات شما و انتقال آن به نسل جوان و به نویسندگان و ناشران، تداوم بخش این حماسه بزرگ باشد که برای اولین بار در تاریخ سرزمین ایران در طی یک جنگ نفس گیر یک قدم از خاک کشور به دست دشمن نیفتاد.

 

در ادامه نویسندگان کتاب های ذکر شده به بیان خاطرات شهدا و رزمندگان در زمان جنگ  پرداختند که با استقبال حاضرین همراه بود.

 

 

تصاویری از این همایش در زیر آمده است:

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.