گروه: اخبار استان خبر: 113012 / تاریخ انتشار : 1397/10/10 ساعت : 16:49

اجرای کنسرت ها در زیرپوشش تغییرات فرهنگی استان!

مسئولین باید بدانند و برکیفیت و محتوای این کنسرت هانظارت کنند، وقتی یک کنسرت هیچ هدفی را در انسان شکوفا نکند و در برخی از مواقع سبب ناهنجاری و آسیب های اجتماعی شود چه ضرورتی داردکه برگزار شود؟

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ علی ویسی - انسان ها به تنوع و سرگرمی برای گذران اوقات زندگی خود نیازمندند، اگر این تفریحات درزندگی نباشد مرگ تدریجی روح و سپس جسم گریبان گیر می شود.

همه زندگی در کسب درآمد و کار خلاصه نمی شود، انسان موجودی پیچیده است و دارای دو بعد جسمانی و روحانی که اگر ازیکی ازاین ابعاد چشم پوشی کند بعددیگر نیز آسیب می بیند، اگر انسان ها تنها به پرورش بعد جسمانی بپردازند.

و هیچ تفاوتی باحیوانات ندارد و تنها اززندگی خوردن و خوابیدن را می فهمد.

اگر ازبعد جسمانی غافل شود، نیزسبب می شود که جسم خسته شود و به زودی جوانه های امید در دل پژمرده شود.

موسیقی بایدبه گونه ای باشد، که سبب طراوات روح  و روان آدمی می شود، یک موسیقی اگر سبب پویایی، نشاط، و موفقیت افراد نشود، مسیر اشتباهی را طی می کند و باید منع شود.

شهر یاسوج  و شهر های کوچک دیگر از جمله شهرهایی هستند که هرماه حداقل یک کنسرت در آن اجرا می شود، مخاطب بیشترکنسرت ها جوانان و نوجوانان هستند، جوانانی که بازوان تنومند یک جامعه هستند و پیشرفت یک کشور درگرو میدان دادن به این جوانان است.

برخی ازاین کنسرت ها سبب یأس و ناامیدی درجوانان شده در بسیاری از موارد سبب آسیب های اجتماعی خطرناک از جمله روی آوردن به اعتیاد و حتی خودکشی نیز می شود.

در بسیاری از این کنسرت ها اختلاف و درگیرهایی به وجود می آید که سبب ناهنجاری های اجتماعی و فرهنگی می شود.

یکی از فرهنگ های بسیار زیبایی که در استان کهگیلویه و بویراحمد از گذشته های دورهنوز پابرجا مانده است فرهنگ شاهنامه خوانی است، که هم اکنون بسیار کم به این فرهنگ غنی و پرشکوه توجه می شود.

وقتی یک فرهنگ نتواند باآداب و رسوم گذشته خود به خوبی ارتباط برقرار کندسبب تزلزل فرهنگی و از خود بیگانگی می شود.

هرچند اجرای این کنسرت ها هراز چندگاهی لازم است و سبب ایجاد تنوع می شود ولی باید توجه شود که محتوای این کنسرت ها چیست؟ چرا که کسی که آن را گوش می دهد نوجوان و جوانی پراز احساس و شور و حس بالندگی است.

مسئولین باید بدانند و برکیفیت و محتوای این کنسرت ها نظارت کنند، وقتی یک کنسرت هیچ هدفی را در انسان شکوفا نکند و در برخی از مواقع سبب ناهنجاری و آسیب های اجتماعی شود چه ضرورتی داردکه برگزار شود؟

متاسفانه بسیاری از این کنسرت ها با اهداف پنهان فرهنگی اجرا می شوند تا فرهنگ یک منطقه و شهرخصوصا شهرهای کوچک را دگرگون کند.

انتظار است که مسئولین در این بخش نظارت های کاملی را لحاظ کنند تا جوانان و نوجوانان استان ما کمتر با این مشکلات و درگیری هایی که در این کنسرت ها که مناسب و در شأن انسان ها نباشد حضور پیدا کنند.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.