گروه: اخبار استان خبر: 113010 / تاریخ انتشار : 1397/9/13 ساعت : 19:34
در گفتگو با مسئولان دانشگاه یاسوج مطرح شد؛

پیدا شدن دستگاه شنود مربوط به دوران مدیریت قبلی بود/سیستم امنیتی دانشگاه در تشخیص دستگاه شنود غافل بوده است

پیدا شدن دستگاه شنود در اتاق حوزه ریاست دانشگاه در فضای رسانه ای استان به سرعت منتشر شد که مسوولان این دانشگاه در این خصوص توضیحاتی را ارائه دادند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛طبق گفته ها و شنیده ها در روزهای گذشته در رسانه ها و فضای مجازی استان کهگیلویه و بویراحمد،خبر پیدا شدن دستگاه شنود و دوربین در دانشگاه یاسوج انتشار یافت و حاکی از آن بود که در دوران قبل از تصدی "عریان" ریاست فعلی دانشگاه یاسوج این شنود کار گذاشته شده که قادر است تا فاصله ی مناسبی را پوشش دهد.

 

 

باید اشاره کرد در چند روز گذشته بعد از بارندگی های اخیر، سقف کاذب اتاق رئیس حوزه ریاست دانشگاه یاسوج ریزش می کند، و  در اثر این اتقاق یک عدد دستگاه شنود پیدا می شود که البته صحت و سقم این مسئله با مسئولان دانشگاه دولتی مورد بررسی قرار گرفته شد.

 

 

ایلون کشکولی مشاور و مدیر حوزه ریاست دانشگاه دولتی یاسوج گفت: مسئله پیدا شدن دستگاه شنود و دوربین در اتاق ریاست دانشگاه مربوط به فروردین ماه بوده و مسئله جدیدی نیست در همین رابطه مسئولان ذی ربط دانشگاه، دستگاه های مورد نظر را قطع و انتقال دادند.

 

 

کشکولی بیان کرد: چون این دستگاه شنود در دوران  مدیریت قبلی بود و بعد از تصدی دکتر عریان بر ریاست دانشگاه پیدا شده بود، همان زمان به اطلاع مسئولان دانشگاه نظیر حراست رسید و اعلام شد نگران مسئله اتفاق افتاده نباشید و در ادامه نتیجه ای از این پیگیری چون مربوط به مدیریت قبلی بود به ما اعلام نشد.

 

 

وی افزود: طی بارندگی هایی که در روز های گذشته اتفاق افتاده بود، سیم کشی های به جامانده از دستگاه های شنود که قبلا پیدا شده بود، نمایان شد که در ماه های گذشته این مسئله پیگیری شد، اما خبرهای منتشر شده در رسانه ها در رابطه با این موضوع، شایعه بوده و خبر جدیدی نیست.

 

 

در همین رابطه محمد رضا احسانی، مدیر حراست دانشگاه یاسوج گفت: مسوولین حراست، مسئله پیدا شدن دستگاه شنود مورد نظر را پیگیری کرده و موضوع را اعلام کرد ولی تا کنون نتیجه ای در این رابطه به حراست این دانشگاه اعلام نشده است.

 

 

در ادامه، حاجت موسوی مدیر روابط عمومی دانشگاه یاسوج گفت: تعبیه دستگاه دوربین با قابلیت ضبط صدا و تصویر غیر قانونی بوده و موضوع این است که بخشی از سقف کاذب حوزه ریاست دانشگاه بعد از بارندگی ها چند روز گذشته ریزش کرده و یک دستگاه دوربین پیدا شد، و باید اشاره کنم در دوران تصدی مدیر جدید با کنترل و جستجوی نیروهای امنیتی دوربین هایی پیدا و خنثی شد، اما در اتفاق رخ داده در اثر بارش باران و ریزش سقف نیز دوربینی دیگر پیدا شد که نشان دهنده یک دوربین مجزا بوده که در دانشگاه توسط خبرنگاران به صوت تصادفی پیدا شد، و باید گفت این دوربین بازمانده دوربین های گذشته بوده که خنثی شده اما مسئولان دانشگاه نسبت به وجود  این دوربین بی اطلاع بودند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.