گروه: اخبار استان خبر: 112975 / تاریخ انتشار : 1397/9/5 ساعت : 17:08
مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

تخریب 330 کیلومتر راه عشایری استان بر اثر بارندگی های اخیر

علیپور: با توجه به شدت بارندگی های چند روز گذشته در استان هم اکنون 100 درصد راه های ارتباطی مناطق قشلاقی استان نیازمند بازگشایی هستند.

 مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس گفت: 2 هزار و 400 کیلومتر جاده عشایری در مناطق قشلاقی استان از جمله گچساران، باشت، کهگیلویه، بهمئی و چرام وجود دارد، اکثر جاده های عشایری استان بر اثر بارندگی های اخیر دچار ریزش شده اند و به بازگشایی نیاز دارد؛ به طور کلی می توان گفت که در 100 درصد جاده های مناطق قشلاقی عشایری باید بازگشایی انجام شود.

 

مجید علیپور بیان کرد: بر اثر شدت بارندگی های چند روز گذشته  بیش از 17 دهانه پل و 13 دهانه آبنما در چند روز اخیر تخریب شده اند و بیش از 330 کیلومتر جاده بر اثر ریزش و تخریب به صورت کلی مسدود است  که به مرمت و بازگشایی نیاز دارد.

 

وی افزود: هم اکنون 6 دستگاه خودروی راه سازی مربوط به امور عشایر و 6 دستگاه نیز اجاره شده است که در مجموع 12 دستگاه خودرو راه سازی در حال بازگشایی مسیرهای مسدود شده عشایر هستند، در این جاده ها عملیات بازگشایی و مرمت به صورت همزمان انجام می شود چرا که برخی از جاده ها آسیب زیادی دیده اند و به مرمت کردن نیاز دارند.

 

علیپور ادامه داد: اکنون عشایر استان از نظر علوفه مشکلی ندارند علوفه دستی هم در شهرستان ها و هم در مرکز استان به اندازه کافی خریداری شده است  که در اختیار عشایر قرار می گیرد اکنون بیش از 1000 تن جو در انبار ها موجود است و کارخانه خوراک دام نیز به صورت مستمر تولید دارد.

 

 مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: سوخت و آرد  نیز در اختیار عشایر قرار می گیرد با توجه به بارندگی های چند روز گذشته خوشبختانه تا کنون تلفاتی از گوسفندان عشایر گزارش نشده است جاده های عشایری چون جزو جاده های درجه 3 و خاکی هستند با هر بارندگی دچار آسیب می شوند، طرح نگهداری از جاده های عشایری در استان وجود دارد که به صورت مرتب کار بازگشایی این مسیرها را انجام می دهند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.