گروه: اخبار استان خبر: 112938 / تاریخ انتشار : 1397/9/4 ساعت : 13:08
نامه فرماندار اسبق چرام به قاضی القضات استان؛

ضرورت جلوگیری از ظلم مضاعف نمایندگان مجلس به مردم با استخدام های فامیلی/ملت آگاه پشت سرقاضی عادل و آگاه خواهند ایستاد

نهیب عدالت واجرای آن با این صراحت از حنجره ریاست دادگستری آهنگی دلنواز و امید آفرین برای محرومان ومستضعفان و حق طلبان و فریادی گوش خراش و ترسناک برای سرمایه داران و مرفهین بی دردی است که متاسفانه سالهای سال است در سایه نامقدس رانت و رابطه برثروت ها وفرصت های کلان دست انداخته اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سید شکراله امامی فرماندار سابق چرام در یادداشتی نوشت: قویه قضاییه به عنوان ملجاء و پناهگاه ملت می بایست همیشه در بطن اجرای عدالت و دادخواهی داد خواهان باشد.


اقدام انقلابی و قاطع جناب حجت الاسلام والمسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در این مقطع زمانی گرچه وظیفه ذاتی قوه قضاییه است اما حقا قابلیت تقدیر و تشکر از جانب قاطبه ملت را دارد.


او نهیب عدالت واجرای آن با این صراحت از حنجره ریاست دادگستری  آهنگی دلنواز و امید آفرین برای محرومان ومستضعفان و حق طلبان  و فریادی گوش خراش و ترسناک و وحشت زا برای مستکبران وسرمایه داران و مرفهین بی دردی است که متاسفانه سالهای سال است در سایه نامقدس و نامیمون رانت و رابطه برثروت ها وفرصت های کلان دست انداخته اند و با تکیه بر چنین سرمایه هایی  بر بخش عظیمی از جامعه فخرفروشی می کنند.البته هر سرمایه داری مد نظر نیست زیرا مالکیت مشروع در اسلام قابل احترام است و چه بسا عده ای به طریق مشروع صاحب ثروت و مکنت شده باشند، خطاب ما سرمایه داران نامشروع و رانت گیر است آنهایی که از هیچ در سایه بی عدالتی و رانت به همه چیز رسیده اند و هنوز هم عطش دارند. چه بسا تعدادشان به صدها و بلکه هزاران نفر برسد و بدین جهت نباید فقط انگشت ها به سمت و سوی یک نفر اشاره رود.


بسیارند کسانی که در قالب بخش دولتی و خصوصی و تعاونی به ثروت های باد آورده دست یازیده اند و بصورت بده بستان معامله می کنند، امروزه بسیاری از سیاسیون و به اصطلاح لیدرهای جناح ها و جریانات به جایگاهایی دست یازیده اند که بیت المال را چونان ملک شخصی بین حامیان و دوستان خود تقسیم می کنند و در سایت ها به عنوان مثلا چهره های شاخص و ملی و موفق و ... قلمداد می شوند که از این جرگه خارج نیستند ولی در فضای خبری یک موضوع محو شده اند! آری اجرای عدالت به معنای واقعی از حلقه های گمشده ای است که متاسفانه در لابلای ژست های دروغین عدالت خواهانه و مردم گرایانه و محروم گرایانه، سالهای سال است فقط لقلقه زبان است و به فراموشی سپرده شده است و عدم اجرای عدالت باعث ایجاد عقده های روحی و روانی برای بخش عظیمی از جامعه بویژه نسل جوان شده که نتیجه آن ناهنجاریهای اجتماعی و خودکشی ها در بین جوانان است ،چون تبعیض یکی از درد آورترین دردهای اجتماعی است که جز با اجرای عدالت درمان نمی شود.


 این تبعیضات و فخر فروشی ها در کنار نمایش اشرافیت درکوچه وخیابان باعث عقده روحی و روانی می شود و این عقده تراکم انرژی حقارت است که آماده انفجار است!شاید امروز در قالب خودکشی ظاهر شود ولی فردا دیگر اینگونه نیست.


 
اقدامات جناب مزارعی از چند جهت قابل تقدیر است و می طلبد که فرهیختگان غیر رانتی وعدالتخواهان واقعی وقاطبه مردم از این شخصیت انقلابی و با صلابت حمایت کنند.

-به جهت شرایط موجود و لبریز شدن صبر مردم از شکاف طبقاتی
-به جهت اجرای عدالت و القای این پیام به جامعه که هنوز کسی هست که از عدالت واجرای آن سخن بگوید که خود طرح موضوع جای تقدیر دارد
-به جهت اینکه امروز رانت و رابطه و خط و باند و جناح و پول حرف اول را می زند و حقانیت و انسانیت و انصاف و شایستگی و شایسته سالاری به باد فراموشی سپرده شده است
-به جهت گم شدن ندای عدالت خواهی وعدالت طلبی واقعی وجایگزینی ژست های دروغین عدالت خواهی وعدالت طلبی و عوامفریبی

-به جهت برملا شدن چهره برخی از نمایندگان، مدیران و کارگزان برای آحاد مردم جامعه که مدیریت را به جای اینکه فرصت خدمت بدانند، فرصتی برای جمع آوری ثروت و تکریم اربابان ثروت و قدرت و ماندن در مدیریت به هر قیمت می دانند و در نتیجه افشای مدیریت های رانتی ورابطه ای و خط باز

-به جهت ایجاد تلنگر بیدارکننده و هشدار دهنده به غارتگران بیت المال در همه صنوف جامعه  مشروط بر استمرار و نه اینکه مقطعی باشد.

ضمن تقدیر از مواضع جناب مزارعی، بطور خاص لازم است بحث استخدام های فامیلی و مبتنی برخط و جناح که بخشی از آن به سفارش نمایندگان مجلس وهمپالگی های آنها انجام می گیرد به عنوان خاستگاه ملت از مدعی العموم مورد توجه قرار گیرد چون ظلمی که از این طریق می شود ظلم مضاعفی است.


جناب مزارعی خانواده ای هست که حتی پیرمردها و پیرزنانشان شاغل و حقوق بگیرند آنهم در سایه رانت و رابطه ولی در کنار آن خانواده هایی هستند دارای چندین جوان دختر و پسر بیکار که به نان شب محتاجند. آیا این با عدالت و انصاف سنخیت دارد ؟

جناب مزارعی!
 خواسته مردم فقط محدود به یک خانواده که وام های کلان دریافت کرده نیست. دامنه بی عدالتی خیلی وسیع تر است تا آنجا که حتی خارج از محدوده استان در قالب شرکت ها ی شستا و مدیریت های فامیلی و رانتی ریشه دوانده است.

  جناب مزارعی!

 اقدام به عدالت پرهزینه است اما بدان که ملت آگاه پشت سرقاضی عادل و آگاه خواهند ایستاد و تا آخرین احقاق حقوق از اقدام جنابعالی و دیگر اقدامات مشابه حمایت خواهند کرد.
امیدوارم این حرکت به یک پویش ملی با طرح سوال از کجا آورده ای در آینده نزدیک،گریبان همه جانیان و متجاوزان به حقوق حقه ملت را بگیرد و  درس عبرتی باشد برای رانت خواران ونجومی بگیران ودلالان کارچاق کن در سه قوه  قضاییه و مجریه و مقننه با استعانت از باری تعالی به حرمت خون شهیدان و آزادمردان و آزاد زنان این مرز و بوم.

الملک یبقی مع الکفر و لایبقی مع الظلم.
 حکومت ممکن است با کفر باقی بماند ولی باظلم هرگز پایدار نخواهد ماند و البته که تداوم حکومت درسایه عدالت میسراست.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.