گروه: اخبار استان خبر: 112901 / تاریخ انتشار : 1397/9/5 ساعت : 11:30
بام یاسوج در انتظار آینده ای نو؛

پارک جنگلی یاسوج؛ الماس نهفته دیار آریوبرزن که میتواند بهشت جنوب کشور شود+فیلم

پارک جنگلی یاسوج ،مکانی زیبا و دست نخورده و تلفیقی از طبیعت زنده که برخی آن را به عنوان بام پایتخت طبیعت یا همان الماس نهفته این دیار می شناسند، این روزها حال و وضع مناسبی ندارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،یاسوج با طبیعت بکر خود، بزرگترین پارک جنگلی جنوب کشور را از آن خود کرده است، اصلی ترین جاذبه گردشگری شهر یاسوج آبشار زیبا و معروف یاسوج است؛ این آبشار در فاصله 2 کیلومتری مرکز شهر و در شمال شهر یاسوج واقع است. یاسوج یا یاسیج به محلی گفته می شود که گل های یاس در آن به صورت فراوان می روید؛ این شهر به دلیل قرار گرفتن در منطقه اقلیم سردسیری و بارش برف و باران بسیار، دارای آب و هوای متمایل به سرد بوده و از منابع آبی کافی برخوردار است.

 

پارک بزرگ جنگلی شهر یاسوج با طبیعت بکر خود، جاذبه بسیار زیبایی را برای طبیعت دوستان در شمال این شهر ایجاد کرده است، این پارک با 80 هکتار وسعت، بزرگترین پارک جنگلی در جنوب کشور محسوب شده که از درختانی چون بلوط، بادام کوهی و ارزن پوشیده است.

 

 پارک جنگلی یاسوج ،مکانی زیبا و دست نخورده و تلفیقی از طبیعت زنده است که برخی آن را به عنوان بام پایتخت طبیعت یا همان الماس نهفته این دیار می شناسند، این روزها حال و وضع مناسبی ندارد.

 

این مکان که به پارک کوهستان نیز معروف بوده، فضای زیبا، دلنشین و بکر داشته و شبها با زیر چتر قرار دادن پایتخت طبیعت، زیبایی های وصف ناپذیری را به مسافران و توریست های داخلی و خارحی هدیه می کند، اما نبود بسیاری از زیرساختهای اولیه این جایگاه زیبا و توریستی را در برزخ نابودی قرار داده است.

 

 هرچند در پنج سال سپری شده از سوی دولت طرح ها و نقشه های بیشماری برای تکمیل این پارک در نظر گرفته شد، اما هر کدام از این طرح ها بعد از سپری شدن زمان به شکست منتهی شد.

 

این پارک که  حتی مأمن گاه و زیارتگاه چند تن از شهدای گرانقدر گمنام دفاع مقدس نیز هست ، زیبای های وصف ناپذیری داشته که این زیبای ها به دلایل نداشتن راه آسفالته مناسب در حال فراموشی است.

فیلم زیر گوشه ای از زیبایی های پارک جنگلی یاسوج است که توسط گروه چندرسانه ای این پایگاه خبری به تصویر کشیده شده است.

 

دانلود فیلم

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.