گروه: اخبار استان خبر: 112894 / تاریخ انتشار : 1397/9/3 ساعت : 12:41
در گفتگو با کارشناس امور بین الملل و مسائل سیاسی مطرح شد؛

تفرقه افکنی صهیونیست و استعمار برای دستیابی به اهداف خاص/هدف عربستان تبدیل یمن به حیاط خلوت اقدامات خود است

جهان اسلام دارای فرقه های مختلف مذهبی و فرهنگی بوده، که اگر موضوع وحدت بین این فرقه ها وجود نداشته باشد، اختلاف و جنگ و حتی نابودی حیات اسلام را در پی خواهد داشت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ عامل پیوند ملت ها با وجود تفاوت در عقاید، توجه به اشتراکات بوده و وحدت  وسیله صلح و دوستی بین کشورهای مختلف  است.

 

جهان اسلام دارای فرقه های مختلف مذهبی و فرهنگی بوده، که اگر موضوع وحدت بین این فرقه ها وجود نداشته باشد، اختلاف و جنگ و حتی نابودی حیات اسلام را در پی خواهد داشت.

 

یکی از ابزار های دشمن برای شکست ملت های مسلمان و مستقل دامن زدن به اختلافات مذهبی است، در طول چهار دهه گذشته،  انقلاب اسلامی ایران، پرچم دار وحدت گرایی بین امت اسلام بوده که نمونه بارز آن نام گذاری 12 تا 17 ربیع الاول به نام هفته وحدت توسط امام خمینی (ره) است.

 

دشمنان که قدرت روز افزون جهان اسلام را تهدید کننده منافع و قدرت نامشروع خود می دانند با دامن زدن به موضوعات اختلافی بین شیعه و سنی آتش اختلاف را افروخته کرده و امت اسلام را دچار تضعیف و تفرقه و به سوی نابودی می کشاند، اما در شرایط کنونی جمهوری اسلامی ایران با گفتمان و رویکرد حق طلبانه خود در صدد حفظ مقوله ارزشمند وحدت بوده که در این زمینه برگزاری نشست ها، کنفرانس ها، دعوت از مذاهب مختلف اسلامی بخش کوچکی از  مواردی بوده که باعث ایجاد وحدت بین ملت های مسلمان می شود.

 

 

باتوجه به قرار گرفتن در هفته وحدت، گفتگویی در رابطه با کامران غضنفری کارشناس ارشد امور بین الملل و مسائل سیاسی صورت گرفت که در ادامه آمده است.

 

 

کامران غضنفری در گفتگو با صبح زاگرس گفت:ملت های مسلمان اعم از شیعه و سنی دشمنان یکسانی مانند آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس دارند، که با وجود دشمنان با یک هدف، باید پیرامون نقاط مشترک  وحدت داشته باشند.

 

وی افزود: هدف دشمنان این است که به طور کلی دین اسلام را از بین ببرند، و باید گفت تفرقه بین مذاهب اسلامی کمک کننده اهداف دشمن برای شکست دین اسلام است.

 

غضنفری ادامه داد: عربستان به عنوان یکی از دست نشانده های انگلیس و صهیونیست عملکرد خود را نشان می دهد، و عقیده وهابیت حاکم بر خاندان آل سعود توسط انگلیسی ها به وجود آمده و ریشه ای در عقاید اصلی اسلامی ندارد و میتوان گفت فرقه ساخته دست استعمار بوده، که الان در خدمت اهداف انگلیس و صهیونیست و آمریکا عمل می کند.

 

وی اظهار کرد: حملات عربستان سعودی به مردم مظلوم  یمن نمونه پیاده سازی اهداف استعمار و استکبار است و به نظر  می رسد یکی از اهداف عربستان در حمله به یمن  این بوده که این کشور را با حمله به عنوان حیاط خلوت خود تصرف کند.

 

غضنفری اظهار کرد: از دیگر اهداف حمله عربستان سعودی به یمن این است که احتمالا آنها می دانند در آستانه ظهور امام زمان (عج) قیام یمانی در این کشور اتفاق می افتد و این موضوع  پایان دهنده سلطه ظالمان از جمله حاکمان حاضر بر حجاز باشد، که آل سعود در صدد بوده  از این طریق ظهور یمانی را به عقب بیاندازند.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.