گروه: اخبار استان خبر: 112862 / تاریخ انتشار : 1397/9/2 ساعت : 14:09
آنچه در خطبه های نمازجمعه استان مطرح شد:

اقدام انقلابی دستگاه قضایی استان قابل تحسین است/رژیم آمریکا نمونه بارز تروریسم دولتی است/هر روز بر هیبت، اقتدار و عظمت بسیج افزوده می شود

آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 

خطیب جمعه موقت شهرستان لنده: اقدام انقلابی دستگاه قضایی استان قابل تحسین است/تفکر بسیجی باعث ماندگاری انقلاب شده است/مشکلات شهرک های لنده مهمترین اولویت کاری مسئولان

 

امام جمعه موقت شهرستان لنده گفت: امروز مردم به عینه شاهد اقدام انقلابی دستگاه قضایی استان هستند که امیدوارند این حرکت ها ادامه دار باشد تا عدالت اجتماعی در جامعه برقرار شود.

 

حجت الاسلام سید محمود الهی نیا در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با تبریک هفته وحدت و هفته بسیج با سالروز تشکیل اولین نماز جمعه توسط نبی مکرم اسلام اشاره کرد وگفت: اقامه اولین نماز جمعه در همان ابتدای پایه گذاری حکومت اسلامی توسط پیامبر عظیم الشان اسلام نشان از اهمیت و جایگاه و تاثیرگذاری این عبادت مهم است.

 

وی افزود: اتحاد و همدلی در دستور کار قرار دادن یکی از مهمترین ارکان خطبه های نماز جمعه است که سفارش به تقوا و رسیدن به کمال از مهمترین این وظایف است.

 

امام جمعه موقت شهرستان لنده تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل نیز بر برگزاری سنگر خطیر نماز جمعه در شطح شهرها همواره تاکید داشته است و امروز نمازجمعه یک جایگاه ارزشمند در جهت بیان مطالبات مردم و حمایت از اقدامات شایسته مسئولان است.

 

وی تاکیدکرد: مهمترین هدف پیامبر(ص) در انتشار دین اسلام برقرای حکومت قرآنی بود که هفته وحدت با تاسی از این هدیه الهی مهمترین نیاز جامعه است.

 

الهی نیا اظهرکرد: وحدت مهم‌ترین نیاز برای جامعه اسلامی است که باید با تأسی از سیره و رفتار پیامبر اکرم صلی علیه واله و سلم این وحدت در جامعه اسلامی حاکم شود.

 

خطیب جمعه این هفته شهرستان لنده گفت: پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان امام خمینی(ره) است که در سال ۵۸ توسط امام نامگذاری و تشکیل شد، گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی و حیات پربرکت انقلاب اسلامی باعث شده است تا ملت ایران بتوانند با تفکر بسیجی بر روی پای خود بایستد.

 

وی خاطر نشان کرد: امروز خدمات ارزنده و ارزشمند بسیج در سطح جامعه هویداست که نتیجه تفکر بسیجی و روحیه انقلابی آن مرد خدا بود که معتقد بود حفظ و پیروزی انقلاب اسلامی مرهون تفکر بسیج و بسیج است.

 

الهی نیا اظهارکرد: یکی از مهمترین اهداف امام خمینی(ره) مردمی کردن انقلاب بود که نیروی بسیج تحت همین روحیه با روحیه انقلابی بودن توانست با مردمی بودن خود این روحیه را حفظ و امروز به بهترین سبک در حال خدمتگزاری به مردم است.

 

مسئول تبلیغات اسلامی شهرستان لنده تاکیدکرد:طرز تفکر و حرکت بسیج امروز در جامعه شکست ناپذیر است که جا دارد این اندیشه ناب این تفکر زیبا را در جامعه حفظ کنیم تا از گزند آسیب‌های دشمنان و رهایی یابد و آن را باید به نسل های آینده ی انتقال داد تا این تفکر خدامحوری، ولایتمداری، حق گرایی، تکلیف گرایی ، عقل گرایی ، ایثار و فداکاری، ایثار و شهادت بهترین راه برای شناخت بسیج است.

 

وی گفت: اخلاص در عمل و روحیه ایثار بسیج باعث شده است تا روز به روز بر ارزش آن افزوده شود موفقیت های ۴۰ سال گذشته ناشی از همین روحیه تفکر انقلابی است که توانست با روحیه بسیجی در دوران دفاع مقدس که شاهد بودیم در و عزت های فراوانی برای ایران اسلامی کسب کرد تمام دنیا را در هشت سال دفاع مقدس انگشت به دهان گذاشته ایم که این تفکر ناب باعث شد بسیج را به عنوان بزرگترین نهاد مردمی درعرصه های مختلف سازندگی فرهنگی مذهبی و اجتماعی و سایر فعالیت‌ها فعالیت‌های گسترده‌ ی بسیج است.

 

الهی نیا در ادامه خاطر نشان ساخت: امروز بسیج در سطح خدمات رسانی به اردوهای جهادی درروستاهای مناطق محروم استان به زیبایی تمام پایگاهی است برای امید مردم و در مبحث آبرسانی و کارهای عمرانی و فنی به خصوص ساخت مسکن محرومان و ایتام نقش عمده‌ای دارد که امیدواریم این بسیج روز‌به‌روز محکم‌تر و مختصر در سطح جامعه حاضر شود.

 

وی گفت: هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی تبریک است که حقیقتاً این نیرو در دوران دفاع مقدس خدمات ارزنده ای به انقلاب ارائه کرده است.

 

الهی نیا اظهارکرد: هشتم آذر سالروز شهادت دکتر شهید مجید شهریاری است که توسط عوامل منحوس رژیم صهیونیستی به شهادت رسید استکبار جهانی به شکل های مختلف برای مهار پیشرفت های ایران اسلامی به ورود پیدا کرده است که به خصوص ترور دانشمندان هسته ای از مهمترین این توطئه هاست.

 

وی گفت: تحریم های دشمن باعث شد که آنها سرخورده شوند و به همین دلیل روی به ترور دانشمندان هسته ای ما آوردند که این نیز با خودباوری و پرورش اندیشه های نو توسط جوانان نواندیش و نقطه ایران اسلامی امثال شهیدان شهریاری پر شده است.

 

خطیب جمعه لنده گفت: اقدام به موقع و انقلابی دستگاه قضا در سطح برخورد با فساد کارگزاران و حکومتی به خصوص کسانی که تحت عناوین مختلف از فرصت های کشور در جهت ثروت اندوزی اند به موقع بوده است.

 

وی تاکیدکرد: دستگاه قضایی استان با اقدام انقلابی خود  در چند هفته گذشته شجاعانه در مقابل زور و تزویر ایستاد و مردم نیز از این حرکت انقلابی دستگاه قضا حمایت کرده و امیدوارند که این حرکت ها ادامه دار باشند و انتظار دارند که امسال این حرکت ها در سطح جامعه به خصوص در سطوح بالاتر جامعه اجرایی شود تا حقوق قانونی ملت توسط مفسدان اقتصادی این گونه به یغما برده نشوند.

 

الهی نیا اظهارکرد: مشکلات کشور که در بیرون از مرزها نیست بلکه در داخل کشور است و لازم است که مسئولان با نظارت و دقت بیشتر به رفع مشکلات مردم بپردازند لذا این مشکلات حل شود و این سرمایه‌ها به درستی در جهت اشتغال و رفع بیکاری هزینه شود شاهد این همه مشکل بیکاری در کشور نخواهیم بود.

 

امام جمعه موقت شهرستان لنده گفت:  امروز اقتدار قوه قضاییه باعث شد تا مردم به روحیه انقلابی قوه قضاییه در برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی امیدوارتر شوند ولی لازم است در نطفه این چنین اقدامات خثی شوند چرا که این همه خیانت شایسته این ملت نیست بلکه این ملت شایسته بهترین خدمت ها هستند که می بایست به بهترین وجه ممکن به آنان ارائه شود.

 

وی اظهارکرد: جاده های روستایی که از مادران شهدا تنها آرزوشان حضور در گلزار فرزندان شهیدشان است و در عوض شاهد برخی چپاول در این کشور هستید که واقعاً تلخ است که آرزوی یک مادر شهیدی که تمام وجودش را برای انقلاب داده است نتواند به دیدار فرزند شهیدش می‌رود ولی در عوض عده‌ای به راحتی میلیاردها تومان را چپاول می‌کنند.

 

الهی نیا گفت: مهمترین مطالبه خانواده های شهدا در این شهرستان احداث جاده های روستای برای حضور در گلزار شهدا است که این واقعا باعث شرمندگی است که خدمت به مردم باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد تا این همه نارضایتی ها کاسته شود.

 

وی اظهارکرد: از شهردار لنده که بخشی از خیابان های این شهر را آسفالت نموده است جای تقدیر دارد ولی لازم است این خدمات نیز به شهرک فجر در شهرک شهید رجایی و شهرک سرآسیاب کشیده شود تا بخش عمده‌ای از نارضایتی مردم نیز مرتفع شود و امیدواریم بلوار وسط و جداکننده شهرک فجر که امروز عاملی خطرناک برای تصادفات شده است هر چه سریعتر تکمیل کنند تا شاهد خدمات بهتری مسئولین در حوزه خدمات شهری باشیم.

************************

 

امام جمعه گچساران: رژیم آمریکا نمونه بارز تروریسم دولتی است

 

امام جمعه گچساران گفت: تروریسم دولتی، رژیم آمریکا ، رژیم غیرقانونی اسرائیل و نیز منافقینی هستند که خائن الحرمین هستند،آنهایی که داعش ، القاعده و طالبان را تشکیل دادند و هرلحظه کودکان بی گناه را به خاک و خون می کشانند.

 

حجت الاسلام سید امین الله حجازی،امام جمعه گچساران ظهر امرز درخطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به هفته وحدت گفت:این هفته مبارک را به همه مسلمانان تبریک می گویم و دعوت می کنم همه مسلمانان جهان را به برادری و دشمن شناسی،چرا که همه تلاش دشمنان تفرقه اندازی است.

 

وی افزود:در هفته بسیج قرار داریم ،برخی اوقات دشمنان در برون کشور و جیره خواران در درون کشور جایگاه و مقام شهادت را نمی فهمند و غافل هستندو گاهی جسارت ها هم می کنند،"مقام معظم رهبری می فرمایند:حدود 30سال از پایان دوران دفاع مقدس می گذرد اما اگر 300سال هم بگذرد این شهدای عزیزمان فراموش نخواهند شد و روزبه روز زنده تر می شوند".

 

خطیب جمعه گچساران اظهارکرد:پیام شهداء آنگونه که شایسته بود ،تبلیغ نشد،و اگر برخی از مسئولین به جای مباحث دنیوی به آرمان و راه شهداءمتصل می شدند این همه مشکلات در مملکت بوجود نمی آمد.

 

حجازی درادامه با اشاره به  آیین امامه گذاری چند طلبه این شهرستان در نماز جمعه تصریح کرد:امام (ره)فرمودند:"درشناسایی و شناساندن اسلام جدیت به خرج دهید" یعنی هم باید درست اسلام را بشناسید و هم درست به مردم بازگو کنید.

 

 امام جمعه گچساران گفت:این خود وظیفه بسیار سنگینی است درحالی که مقام معظم رهبری فرمودند:"امروز حفظ حوزه های علمیه و تربیت طلاب فاضل و علمای بزرگ یک وظیفه اساسی است و همه باید تلاش کنند که حوزه های علمیه تقویت شوند"؛ تقویت حوزه های علمیه امری ضروری است تا مساجد تقویت و مشکلات هم مرتفع شوند .

 

حجازی بیان کرد:ترامپ احمق باز درجمله ای ملت ایران اسلامی را تروریسم خطاب کرد در حالی که این بدبخت تعادل ندارد و معنای تروریسم را نمی داند درحالی که بسیاری از سیاستمداران و دولتمردان آمریکایی معتقدند که ترامپ هیبت و آبروی آمریکا را برده است.

 

خطیب جمعه گچساران اظهارکرد:در حقیقت تروریسم دولتی، رژیم آمریکا ، رژیم غیرقانونی اسرائیل و نیز منافقینی هستند که خائن الحرمین هستند،آنهایی که داعش ، القاعده و طالبان را تشکیل دادند و هرلحظه کودکان بی گناه را به خاک و خون می کشانند.

 

وی افزود:آمریکا تروریست ترین کشور جهان است درحالی که ملت ایران ملتی بصیر، مقتدر و با عظمت هستند و این را همه دنیا هم می داند ،ایران اسلامی ،کشوری است که از همه کشورها بیشتر زخم خورده تروریسم است.

 

حجازی درادامه با اشاره به هفته بسیج گفت:هفته بسیج را گرامی می داریم و به همه ملت ایران و همه افتخارآفرینان عرصه بسیج این هفته را تبریک عرض می کنم ،به کوری چشم دشمنان هر روز برهیبت، اقتدار و عظمت بسیج افزوده می شود.

 

امام جمعه گچساران تصریح کرد:آن روز می گفتند مگر با این اوضاع در ایران می شود تشکیل بسیج داد، در حالی که امروز بسیج درعالم فراگیرشده است، آنروز که حضرت امام می فرمودند ارتش بیست میلیونی جمعیت کشورمان حدود 35میلیون نفر بود،اما امروز باید بگوییم ارتش 80میلیونی؛ یعنی همه ملت ایران.

************************

امام جمعه شهر لیکک: لزوم برخود با تفکر لیبرالی در کشور


خطبه های نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.


امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز ابتدا به تبیین روابط بین دختر و پسر قبل از ازدواج پرداخت.


حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:عشق های خیابانی و مجازی دوامی ندارد،چون شاخصه های انتخاب در این نوع ازدواج ها،بیشتر مسائل جنسی بوده و حتی بدون توجه به مسائل و مشکلات زندگی رسمی،همدیگر را ایده آل هم می دانند.


وی خاطر نشان کرد:روابط غیر رسمی قبل از ازدواج بدون هماهنگی با خانواده ها مشکلات زیادی در زندگی آینده به وجود می آورد،چرا که در این نوع روابط تنها کمتر از 10درصد مسائل مفید زندگی آینده ژئو بدل می شود.


امام جمعه شهر لیکک در ادامه گفت:فضای مجازی آسیب های زیادی دارد،کسانی که می گویند این فضا یک فضای علمی است،بگویند کدام یک از ما در فضای مجازی یک کتاب با منابع علمی معتبر مطالعه کردیم ؛نباید سر خودمان کلاه بگذاریم.


حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:متون و تصاویر تحریک آمیز در فضای مجازی،فکرو ذهن جوان و نوجوان را بر هم می ریزد.


وی افزود:توجه به نوع پوشش چه در پسران و چه در دختران در فضای مجازی بسیار نامناسب بوده و اثرات تخریبی زیادی دارد.


امام جمعه شهر لیکک در ادامه گفت:خانواده ها لازم است به اقوامی که در ایام تعطیل به شهر ما آمده و پوشش نا مناسب دارند،تذکر دهند.


حجت الاسلام افروغی در فرازی دیگر از خطبه های امروز با گرامیداشت هفته وحدت و تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص)،گفت:خوب است که بزرگان و ریش سفیدان در این ایام پا در میانی کنند و اختلافات بین مردم و قبایل را از بین ببرند.


وی با بیان اینکه امام حسین(ع)با عثمانی مسلک اتحاد بین اما با مسلمانان درجه یکی که تفکر انقلابی ایشان را قبول نداشتند مبارزه کرد،گفت:باید ما به عنوان بسیحی با تفکر لیبرالی مبارزه و روشنگری کنیم.
 

*****************************

خطیب موقت دهدشت:


امام جمعه شهر دهدشت ضمن دعوت‌و توصیه خود و نمازگزاران به تقوای اللهی و انجام واجبات و ترک محرمات گفت: بهترین الگو برای هدایت انسان ها پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) است.


خداوند می فرماید: کسی که می خواهد به خدا و عالی ترین مقام مخلوق که قرب الی الله است برسد بهترین الگو و روش پیامبراست. روز یکشنبه متناسب است با ولادت پیامبر و امام جعفر صادق(ع) و لازم است عرایضی  پیرامون مناسبت داشته باشیم.


 حجت الاسلام حسینی گفت: ولادت باشکوه پیامبر  زمینه است برای بعثت پیامبر و بعثت مقدمه ای است برای تربیت انسان ها تا از حضیض شهوت  ها  و حیوانیت خارج شوند و به اوج انسانیت برسند.


وی گفت: ولادت همه پیامبران مقدمه ای برای بعثت باشکوه این پیامبر ختمی مرتبت است.

وی افزود: شعار جامعه آمریکایی و جهانی خاصه رئیس جمهور خبیث آمریکا این است که ”پول بده آدم بکش". خود ترامپ اظهار کرده که اگر خاشقچی تکه تکه شده مقصر دنیاست دنیا جای بدی است.


حجت الاسلام حسینی گفت: آری دنیا با وجود شما جای بدی است و شما آن را خراب و ویران کردید شما جنایتکاران و مستکبران عالم ، شما که چشمانتان را روی جنایت های اسراییل ،عربستان  بسته و حتی از آن ها حمایت می کنید.


وی ادامه داد: آمریکا همه چیز را می خواهد به گردن ایران بیندازد این از ضعف اوست و این ماییه خوشحالی ماست و هر چه شما با ما مخالفت بیشتری کند نشانه درستی کار ماست.اگر رؤسای سابق آمریکا ظاهر سازی  و پنهان کاری می کردند امروز او دارد واقعیت های آمریکا را علناً بیان می کند،حقوق بشر و اخلاقی از نگاه آن ها وجود ندارد آمریکا محورشرارت های منطقه و جهان است.


 
امام جمعه دهدشت عنوان کرد: یک‌شنبه روز اخلاق و هفته وحدت است و همچین روز ولادت با سعادت پیامبر امام جعفر صادق(ص) است. پیامبران آمدند تا اخلاق و مهرورزی را به انسان ها بیاموزند. هفته وحدت یک نیاز ضروری است که در نبود وحدت دشمن از این خلا سوء استفاده می کنند.

 

وی ادامه ادامه داد:استکبار تلاش می‌کند تا با اختلاف افکنی وحدت و شوکت اسلام را زیر سوال ببرد و مانع از همبستگی آن ها می شود و می بینیم که در جهان اسلام چه جنگ هایی بوجود آوردند.


حسینی با اشاره به هفته بسیج گفت: دو شنبه سالروز تشکیل بسیج مستضعفان در  ۱۳۵۷ است که جای تقدیر و تشکر از بسیجیان دارد.


حضور بسیج که همان عموم مردم است باعث بالندگی کشور شده و لازم است در همه عرصه ها در عرصه سازندگی در فضای مجازی در عرصه فرهنگی به میدان بیایند و مثلهمیشه شکوه آفرینی میکنند.

وی درپایان عنوان کرد:بسیج یعنی آمادگی تمام ملت واقشار برای مقابله با تهدیدها و بحران ها و این یک حرکت بسیار بزرگی بود و فکر بسیار بزرگی که امام در آن زمان این فکر را عملی کرد که باید در مقابل تهدید ها و توطئه های دشمن بسیج عمومی وجود داشته باشد.


انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.