گروه: اخبار استان خبر: 112846 / تاریخ انتشار : 1397/9/3 ساعت : 10:34

بانوانی که پیشتاز عرصه کارآفرینی هستند/رونق چرخه تولید و اشتغال با راه اندازی کارگاه و آموزشگاه صنایع دستی در یاسوج+تصاویر

برای رشد و توسعه کشور در بخش اقتصاد اهمیت به مقوله کارآفرینی ضرورت فراوانی دارد، کارآفرینان با فکر خود وبا خلق ایده و پیاده سازی در مرحله عمل اقدام به تولید و کسب و کار در حرفه های مختلف می کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ یکی از مشکلاتی که امروزه در کشور ایران وجود دارد موضوع بیکاری قشر تحصیل کرده دانشگاهی است، این قشر با امید فراوان و با تلاش  دوره های مختلف تحصیلی را به امید پیدا کردن شغلی در آینده پشت سر می گذارند بر همین اساس سیاست مسوولان و دولت مردان باید توجه به ایجاد شغل برای قشر جوان استوار باشددر همین رابطه یکی از راه های تولید شغل اهمیت به مقوله کارآفرینی و حمایت از این قشر است.

 

برای رشد و توسعه کشور در بخش اقتصاد اهمیت به مقوله کارآفرینی ضرورت فراوانی دارد، که افراد و اشخاص با فکر خود و با خلق ایده و پیاده سازی در مرحله عمل اقدام به تولید کسب و کار در حرفه های مختلف می کنند.

 

کارآفرینان با ایجاد شغل به چرخه تولید رونق داده و می توانند اثرات زیادی را بر اقتصاد کشور داشته باشند در همین راستا با یکی از کارآفرینان نمونه استانی به نام مرضیه نادری گفت و گویی صورت گرفت که شرح آن در زیر آمده است:

 

این کارآفرین برتر استانی گفت: بنده اهل روستای تنگاری از توابع دشت روم بوده، که به مدت 13 سال کار تولیدی و 8 سال خیاطی داشتم که باتوجه به تجربه های کسب کرده، تعاونی تولیدی-آموزشی را افتتحاح کردم.

 

مرضیه نادری بیان کرد: برای 75 نفر بیمه روستایی پرداخت می کنم و 9 نفر را که جزو تعاونی بنده محسوب می شود برای آنها بیمه تامین اجتماعی واریز می کنم و کسانی مانند خانواده های بد سرپرست را از طریق آموزش فنی و حرفه ای و  هزینه ای اندک بابت پرتال فنی و حرفه ای و ثبت نام از آنها دریافت کرده، و کسانی که این هزینه ها را ندارند خودم پرداخت می کنم.

 

وی اشاره کرد: در روستاهای شهر چیتاب و صالحون و دشت روم با کمیته امداد برای آموزش قرارداد بسته و در بخش لوداب به صورت مستقل از طرف بسیج سازندگی رفتم  و تمام هزینه ها اعم از ایاب و ذهاب و وسایل بافت نظیر دار و نخ را در اختیار آنها قرار می دهم و محصولات تولیدی را به نمایندگی از آنها در نمایشگاه ها به فروش می رسانم و بعد از این مرحله با آنها کامل تسویه می کنم و در صورت عدم فروش محصولات باز با هزینه خودم با آنها تسویه می کنم.

 

نادری افزود: 3 سال است که شرکت تعاونی- تولیدی 7477 ایل احساس بویر احمد را تاسیس کردم از طرفی در سال 96 آموزشگاه فنی و حرفه ای را تاسیس کرده که به عنوان موسس و مدیر عامل این شرکت در حال فعالیت هستم.

 

وی در خصوص افتخارات خود گفت: در سال 96 در تهران به عنوان کارآفرین برتر کشوری شناخته شدم و در سال جاری در استان کهگیلویه و بویر احمد در جشنواره نره گاه در بین غرفه ها، به عنوان غرفه برتر انتخاب شدم ودر تاریخ 6 تا 11 آذر در بندرعباس نمایشگاهی برگزار می شود و اولین خانمی از استان کهگیلویه و بویر احمد هستم که به عنوان کارآفرین برتر قصد شرکت در این نمایشگاه را دارم.

 

وی در پایان گفت: زنان خانه دار می توانند در کنار انجام امور خانه  اقدام به کسب مهارت و کارآفرینی بپردازند و در توسعه و پیشرفت استان نقش ایفا کنند.

 

 

ادامه تصاویر از اقدامات این بانوی کارآفرین در زیر مشاهده می شود:

 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
مسعود جوکار
1397/9/3 - 15:45
سلام وخسته نباشید خدمت تمام خدمتگزاران عرصه رسانه
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.