گروه: اخبار استان خبر: 112818 / تاریخ انتشار : 1397/9/1 ساعت : 09:52
بسته ورزشی صبح زاگرس؛

یکی از شاخص‌های ارزیابی ملت‌ها موفقیت‌های ورزشی است/راهیابی دو بانوی نفت و گاز گچساران به اردوی تیم ملی هندبال بانوان کشور

بسته ویژه خبری ورزشی صبح زاگرس به منظور اطلاع رسانی از اخبار و پروژه های ورزشی در سراسر استان منتشر شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از سفیردنا؛ بسته ویژه خبری ورزشی صبح زاگرس به منظور اطلاع رسانی از اخبار و پروژه های ورزشی سراسر استان کهگیلویه وبویراحمد منتشر شد.

 

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد :

تاریخ نشانگر اهمیت ورزش تیر و کمان در ایران متمدن است

 

علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان گفت : تاریخ نشانگر اهمیت ورزش تیر و کمان در ایران متمدن است.

 

سید محمد تقی علوی با بیان این خبر بیان داشت : با اشاره به حدیٍثی از پیامبر اسلام که می فرماید« هرکس تیراندازی بداند و آن را ترک کند یکی از نعمت های خداوند را ترک کرده است »افزود:این ورزش و هنرمقدس ریشه در فرهنگ ایرانی اسلامی ما دارد.
وی تاریخ ایران مملو از رشادت زنان و مردان این سرزمین دانست و گفت:درآثار حماسی شاعران و کتب و منابع معتبر تاریخی درشرح رزم آوری پهلوانان این سرزمین هموراه تیرو کمان وجود داشته است.
علوی درادامه به وضعیت نظام تعلیم و آموزش در ایران باستان اشاره کرد و افزود:این مورخ مشهور یونانی معتقد است که «ایرانیان از ۵ سالگی تا ۲۰ سالگی سه چیز می آموختند: سوارکاری، تیراندازی و راستگویی.»
وی اینگونه مستندات تاریخی را نشانه هایی از ریشه دار بودن ورزش تیراندازی با کمان درکشورمان دانست و افزود:اکنون این ورزش یک ورزش المپیکی است و برای عقب نماندن از قافله پرسرعت دنیا در این ورزش باید برنامه ریزی کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان درعین حال این ورزش را یک ورزش پرجاذبه درحوزه ورزش های همگانی دانست وافزود: تیراندازی با کمان ورزشی است کم خطر، سرگرمی مفید برای همه سنین و آسان جهت یادگیری .
وی با بیان اینکه درطول چند دهه گذشته کمانداران استان به حق خود نرسیده اند افزود: تمام تلاش اداره کل بر این است که مشکلات را از سر راه هیات های ورزشی بردارد و روند پیشرفت ورزش کهگیلویه وبویراحمد را تسهیل کرده و سرعت بخشد.
مدیر ارشد ورزش و جوانان از ظرفیت و پتانسیل خوب ورزشکاران این رشته در استان خبر داد و اظهار امیداری کرد با حمایت همه مسئولین و تلاش ورزشکاران و اعضای این هیات شاهد شکوفایی و ارتقای این رشته در استان و کشور خواهیم بود.
 
 
*************************
 

روابط عمومی هیات هندبال کهگیلویه وبویراحمد خبر داد:

دو بانوی نفت و گاز گچساران به اردوی تیم ملی هندبال بانوان کشور دعوت شدند

اسکندری مسئول روابط عمومی هیات هندبال استان از دعوت دو بانوی گچسارانی به اردوی تیم ملی هندبال بانوان کشور خبر داد.

 

مریم اسکندری با بیان این خبر در گفتگو با پایگاه خبری ورزش استان بیان داشت :
ششمین اردوی تیم ملی هندبال بانوان جهت حضور در بازیهای آسیایی از 2 آذر ماه در تهران برگزار می شود.
اسکندری افزود:
صونا بیداد و ستاره رحمانیان بازیکنان باشگاه نفت و گاز گچساران بعنوان نماینده استان کهگیلویه و بویراحمد در ششمین اردوی تیم ملی بزرگسالان بانوان حضور دارند.
مسئول روابط عمومی هیات هندبال استان ادامه داد:
اردوی تیم ملی جهت حضور در هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا (ژاپن) از 2 لغایت 5 آذر ماه در استان تهران برگزار می شود
این مقام مسئول در هیات هندبال استان ضمن ابراز خرسندی از دعوت این دو بازیکن ارزشمند هندبال بانوان استان و آرزوی موفقیت
تصریح کرد :
مسابقات هندبال بازیهای آسیایی بانوان از 5 لغایت 18 آذر ماه در کوماموتو ژاپن برگزار می شود.
با آرزوی درخشش بانوان هندبالیست استان در سطوح بالاتر
 
*************************
 

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد :

نگاه دولت به دوحوزه ورزش وجوانان همواره مثبت بوده است

علوی مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد گفت: نگاه دولت به دو حوزه ورزش وجوانان همواره مثبت بوده است.

 

سید محمد تقی علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان با بیان این خبر در گفتگو با پایگاه خبری ورزش استان گفت:
با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید دراستان به حوزه ورزش و جوانان این استان کمتر دورانی را سراغ دارم که نگاه استاندار دریک استان به دو حوزه ورزش و جوانان نگاهی واحد و مثبت باشد.
وی این نوع نگاه را نشان از درک صحیح دولتمردان از اهمیت مقوله ورزش و جوانان دانست و افزود:تیم مدیریتی اداره کل ورزش و جوانان استان با در کنار هم قرار دادن بیانات مقام معظم رهبری در تبیین حضور جوانان در عرصه پیشرفت کشور با توجه به شاخص های افق ۱۴۰۴ و با ارائه الگویی از پیشرفت کشور در راستای اهداف جنگ نرم نسبت به سند چشم انداز ،اقدام به تدوین چشم اندازی با درنظرگرفتن طرح آمایش سرزمینی کرد،که اکنون وپس از حدود دو سال از شروع بکار نتایج آن نمایان شده است.
مدیر کل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه پیشرفت و تحقق کامل این سند جز با حضور جوانان فعال در حوزه های مختلف زیر مجموعه این برنامه امکان پذیرنبوده و نخواهد بود افزود:امروز با سربلندی باید گفت که عمده اتفاقات خوب در دو حوزه ورزش و جوانان استان توسط جوانان فعال در این دو حوزه به وقوع پیوسته است.
علوی مسائل مربوط به حوزه جوانان را یکی از ویژه ترین مسائل اجتماعی جامعه جوان استان برشمرد و با اشاره به اتفاقات خوبی که در طول سال گذشه در این حوزه به وقوع پیوسته است افزود:توسعه کمی وکیفی سازمان های مردم نهاد یکی از استراتژیهای اداره کل ورزش و جوانان بوده وبا درنظر گرفتن نتایج بررسی های وزارت ورزش و جوان ، معاونت جوانان استان ازپس ماموریت های خود به خوبی برآمده است.
وی ازتقویت و ارتقای هویت دینی و ملی نسل جوان و ایفای نقش های فعال در برنامه های دینی و فرهنگی ، تسهیل هویت یابی اجتماعی از طریق تجربه اندوزی ، مسئولیت پذیری و ایفای نقش های فعال اجتماعی ، مشارکت و همیاری شهروندان در برنامه های توسعه کشور و شکوفایی استعدادها و خلاقیت های آنان در راه سازندگی اجتماع واعتلای نقش و فراهم آوردن فرصت توانمندی اعضا ، به منظور کسب شایستگی های مدیریتی برای اداره امور کشور در سطوح عالی ، میانی و اجرایی به عنوان بخشی ازاهداف تشکیل سازمان های مردم نهاد یاد کرد و افزود:کارنامه عملکرد اداره کل ورزش و جوانان در این حوزه مبین موفق بودن درتحقق برنامه های این حوزه است.
مدیر ارشد ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد درپایان ابراز امیدواری کرد تا با تداوم نگاه های مثبت و ویژه دولت به دو حوزه ورزش و جوانان درپایان برنامه ششم شاهد توسعه ای همه جانبه در این دو بخش مهم دراستان باشیم.
 
*************************
 

رئیس هیات هاکی کهگیلویه وبویراحمد خبر داد:

تیم های شرکت کننده در المپیاد هاکی دختران کشور مشخص شدند

 
 

گشتاسبی نیا رئیس هیات هاکی کهگیلویه وبویراحمد گفت :12 تیم در رقابتهای المپیاد هاکی دختران کشور در یاسوج حضور دارند.

شهلا گشتاسبی نیا با بیان این خبر در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان گفت :12 تیم در المپیاد استعدداد یابی دختران رشته هاکی در یاسوج حضور دارند.
گشتاسبی نیا ضمن تشکر از حمایت فدراسیون هاکی و مدیر کل ورزش و جوانان استان در میزبانی این رقابتها ادامه داد:این مسابقات روز یکم آذر ماه در شهر یاسوج آغاز می شود و تیم ها از روز 30 آبانماه وارد شهر یاسوج خواهند شد.
رئیس پر تلاش هیات هاکی کهگیلویه وبویراحمد از حضور تیم های هاکی دختران استانهای اصفهان ،مرکزی ،همدان ،آذربایجان شرقی ،آذربایجان غربی ،خراسان رضوی ،خراسان جنوبی ،قم، خوزستان ،فارس ،ایلام و کهگیلویه وبویراحمد در المپیاد استعداد یابی دختران رشته هاکی خبر داد و اظهار امیدواری کرد با حمایت همه مسئولین استانی و کشوری شاهد میزبانی خوب شهر یاسوج در این دوره از مسابقات باشیم .
این مقام مسئول از حضور ناهید مرشدی ناظر وزارت ورزش و جوانان در این مسابقات و برگزاری کلینک داوری مسابقات در روز 30 آبانماه با حضور داوران این دوره از مسابقات خبر داد .
گشتاسبی نیا از برگزاری مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات در روز یکم اذرماه با حضور مسئولین استانی در سالن پوریای ولی آموزش و پرورش خبر داد و از حمایت های مدیرکل و معاونت تربیت بدنی سازمان آموزش و پرورش استان در واگذاری سالن پوریای ولی و خوابگاه مجموعه صیاد شیرازی تقدیر کرد .
المپیاد استعداد یابی رشته هاکی دختران کشور از 30 آبانماه لغایت 6آذرماه به میزبانی شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد برگزار می شود.
 
*************************

مدیرکل ورزش وجوانان کهگیلویه وبویراحمد :

ورزش همگانی عامل اساسی تامین سلامتی وایجاد نشاط در جامعه است

علوی مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد گفت :ورزش همگانی عامل اساسی در تأمین سلامتی و ایجاد نشاط در جامعه است .

سید محمد تقی علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان هیات همگانی را یکی از مهمترین هیات های استان دانست و افزود: به منظور فراهم ساختن امکانات و بستر مناسب جهت ایجاد نشاط و شادابی در شهروندان و همچنین بالا بردن سطح مهارت های ورزشی ،باید تمام انجمن های این هیات بابرنامه ریزی دقیق وارد فازعملیاتی شوند.
دبیر شورای عالی ورزش همگانی استان با بیان اینکه شعار فدراسیون ورزش های همگانی کشورمان ورزش برای همه است ، باید برنامه ریزی ها برمبنای نزدیک کردن مردم به ورزش باشد.
علوی خواستارافزایش سطح آگاهی مردم به امر ورزش، ایجاد انگیزه از طریق برگزاری جشنواره ها، مسابقات، سمینارها، کنگره ها و برگزاری کلاس های آموزشی، تهیه تجهیزات مورد نیاز رشته های مختلف درحوزه همگانی توسط هیات ورزش های همگانی شد و گفت:می بایست با ایجاد تعامل با دیگر هیات های ورزشی ،کمیته همگانی تمامی رشته ها درسطح شهرستان فعال شوند.
وی هیات ورزش های همگانی را متولی گسترش فعالیت های ورزشی مردمی در سطح شهرستان و استان دانست و افزود: درمیان انجمن های این هیات برخی رشته ها به شدت مورد استقبال نسل جوان قرارگرفته است.
مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد وجود این جاذبه را یک اتفاق مثبت برای هدایت جوانان به سمت ورزش ارزیابی کرد و گفت:امروزوجود نسبت معکوس بین گرایش به سمت ورزش و بروز آسیب های اجتماعی در جامعه یک حقیقت اثبات شده است.
محمد تقی علوی با بیان اینکه جامعه شناسان بر این باورند که ساخت ورزشگاه‌های عمومی ، توجه به ورزش مدارس، تسهیل برای دسترسی مردم به ورزش و... عواملی هستند که درکشورهای توسعه یافته نظیر ژاپن ازآنها به عنوان عامل مهم کاهش دهنده ناهنجاری های اجتماعی یاد می شود افزود: اگر بپذیریم که بخش قابل توجهی از آسیب های اجتماعی به دلیل بیماری های روحی و روانی و معضلات اجتماعی که افراد با آنها درگیر هستندایجاد می شود، می توان گفت با ورزش کردن می توانیم راه کوتاه و موثری را برای مقابله با این بحران در پیش بگیریم.
 

*************************

بسیج مدرسه عشق است

پیام تبریک مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد به مناسبت هفته بسیج

علوی مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد ضمن تبریک هفته بسیج به تمامی بسیجیان کشور و ورزش و جوانان پیامی به شرح زیر صادر کرد.

 

علوی مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد ضمن تبریک هفته بسیج به تمامی بسیجیان کشور و ورزش و جوانان پیامی به شرح زیر صادر کرد:

بسیج مدرسه عشق است.
امام خمینی(ره)
بسیج به معنی حضور و آمادگی در همان نقطه‌ای است که اسلام و قرآن و امام زمان ارواحنا له فداه و این انقلاب مقدّس به آن نیازمند است .سالروز فرمان تاریخی رهبر کبیر و بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج (ارتش 20 میلیونی) در ۴ ‌آذرماه سال ۱۳۵۸ که زمینه ساز تشکیل سازمان مردمی و پرافتخار و حماسه‌ساز در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گردید، بر همگان مبارک باد.
فرمان حضرت امام (ره) در تأسیس بسیج و فرمایشات آن رهبر فرزانه باعث گردید که جوانان باایمان و پرشور این آب و خاک با تمام وجود و با رشادت‌های وصف ناشدنی در دفاع از میهن اسلامی همه سختی‌ها و ناملایمات را به جان خریده و با شجاعتی بی‌نظیر در مقابل تهاجم نظامی استکبار جهانی و در 8 سال دفاع مقدس با فدا نمودن باارزش‌ترین موهبت الهی که همان جان خود می‌باشد صفحه بی‌بدیل را در تاریخ اسلام و این کشور رقم زنند که این شجره طیبه تا به امروز با جوانان برومندش پله‌های پرافتخار علم و فن‌آوری را در تمامی عرصه‌ها، از جمله قله‌های پرافتخار دانش هسته‌ای را فتح کرده‌اند که مایه سربلندی و سرافرازی ملت بزرگ ایران شده است، همچنان ادامه دارد.
احساس مسئولیت و تعهد در برابر انقلاب مهمترین و بارزترین ویژگی بسیج است و بسیجیان به بهترین نحو وحدت و همدلی مردم ایرا ن در دفاع از میهن اسلامی را به ظهور رسانده‌اند. بسیج مظهر اتحاد و انسجام ملی ایرانیان است و این مفهوم در کلام مقام معظم رهبری نیز به زیبایی متجلی شده است: "بسیج در حقیقت، مظهر یک وحدت مقدّس، میان افراد ملت است. همه میدانهایی که بسیج در آن حضور پیدا کرده است، میدانهای ملی است؛ میدانهای مربوط به همت ملت ، مثل میدان دفاع مقدّس، میدان سازندگی و خدمات عمومی است. هیچ‌وقت کشور، از یک مجموعه عظیمی که از بهترین فرزندان کشور و با این خصوصیات تشکیل شده است، بی‌نیاز نیست."
حماسه آفرینی‌ها و فداکاری‌های بسیج تنها محدود به دوران دفاع مقدس نبود و در تمام دوران حیات پر برکت انقلاب اسلامی حضور این نهاد ارزشمند مردمی مشهود است و بسیج در تمامی افتخارات نظام جمهوری اسلامی سهیم بوده و بسیجیان در تمامی عرصه‌های علمی و فکری و دفاع از ارزش‌های والای انقلاب همواره الگو و پیشگام بوده‌اند.
بسیجیان اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد نیز همپای سایر اعضای این شجره طیبه در تمامی دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در حفظ و حراست از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی کوشیدند و در سنگر خدمت به جامعه ورزش و جوانان نیز پیشتاز هستند.
اینجانب هفته بسیج و سالروز تاسیس این نهاد مقدس را به تمامی بسیجیان دریادل کشور ، بویژه بسیجیان وزارت ورزش و جوانان کشور و اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد تبریک میگویم و برای همه این عزیزان آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.
 
 
*************************
 

مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد:

یکی از شاخص‌های ارزیابی ملت‌ها موفقیت‌های ورزشی است

علوی مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت: یکی از شاخص‌های ارزیابی ملت‌ها موفقیت‌های ورزشی است.

 

سید محمد تقی علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان در گفتگو با پایگاه خبری ورزش استان گفت افزود: ورزش بانوان در کسب موفقیت ها و به دست آوردن شاخص های مرتبط با آن نقش انکار ناپذیری دارد.
وی توسعه همه جانبه را شرط بقای یک جامعه دانست و با اشاره به نقش تأثیرگذار زنان درامر افزود: امروز قهرمانانی همچون طاهره آذر پیوند،شبنم بهشت ، نجمه عبدالله پور،ویدا پیره ،مهناز آشتیانی ،صونا بیداد و ..... با کسب موفقیت های ورزشی نام استان را پررنگ تر در کشور مطرح می‌کند.
علوی جامعه توسعه یافته را پویا و بالنده دانست و گفت: انگیزه پیشرفت در چنین جامعه ای باعث می‌شود ضرب آهنگ توسعه با سرعت و شتاب هر چه بیشتری طی طریق کند.
مدیر کل ورزش و جوانان استان افزود: قطعا جا ماندن از این قافله با هزینه های سنگین و هنگفتی همراه خواهد بود.
وی در ادامه نگاه وزارت ورزش و جوانان به حوزه بانوان را نگاهی توسعه مدار دانست و افزود: بی شک نگاه وزارت ورزش و جوانان به حوزه بانوان زمینه ساز ارتقای ورزش بانوان استان شده است.
مدیر ارشد ورزش و جوانان در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به فعال بودن صدها مکان ورزشی در استان ، حجم ساخت و ساز های ورزشی در چند سال گذشته را خوب و قابل قبول توصیف کرد و گفت :بر اساس سیاست های وزارت ورزش و جوانان می بایستی 30 درصد از امکانات و اعتبارات ادارات ورزش و جوانان و هیات های ورزشی به حوزه بانوان اختصاص داده شود.
وی ساخت مکان ورزشی اختصاصی بانوان در هر کدام از شهرستان های استان را یکی دیگر از سیاست‌های اداره کل ورزش و جوانان استان عنوان کرد و خطاب به مدیران ورزش استان و هیات های استانی و شهرستانی گفت :می‌توان با توسعه نرم افزاری ورزش و با توجه به ورزش همگانی اقدام به استعداد یابی درحوزه قهرمانی کرد.
علوی در ادامه صحبت هایش توجه به نسل جوان را یکی از اولویت‌های جامعه دانست و با اشاره به هجمه های موجود در حوزه فرهنگی گفت: امروز معنای جنگ خروج گلوله از لوله تفنگ و پرتاب موشک نیست، بلکه گاهی جنگ اقتصادی و گاهی فرهنگی است.
مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد توجه به نیازها ،اولویت ها و مطالبات جوانان را یکی از راهکارهای مقابله با جنگ نرم دشمنان دانست که به اعتقاد وی امروز جامعه ما در حوزه فرهنگ با آن دست در گریبان است.
علوی در بخش پایانی صحبت‌هایش به برگزاری المپیاد ورزشی استعداد های برتر کشور و میزبانی استان در رشته هاکی دختران این المپیاد اشاره کرد و با تاکید بر لزوم بسیج تمام امکانات منابع برای میزبانی باشکوه این مسابقات گفت: به دلیل برنامه‌ریزی وزارت ورزش و جوانان برای حضور قدرتمند در المپیک ۲۰۲۲ جوانان این مسابقات برای ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.