گروه: اخبار استان خبر: 112799 / تاریخ انتشار : 1397/8/30 ساعت : 14:47
در گفتگو با یک جوان نخبه صورت گرفت:

توصیه های جالب عضو بنیاد ملی نخبگان به جوانان/کار گروهی در بسیج عامل موفقیت در همه زمینه هاست+عکس

جلیل: فعالیت های بسیجی روحیه جمعی امداد رسانی به دیگران را در افراد زنده می کند، همکاری که در بسیج به وجود می آید، زمینه ساز کارهای گروهی می شود، که این کار گروهی سبب موفقیت فرد در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، و اجتماعی می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ بسیج به عنوان یکی از دستاورد های بزرگ انقلاب اسلامی به شمار می رود، چراکه این نهاد علاوه بر آنکه در عرصه های داخلی و برنامه ها فعالیت دارد، در زمینه های فرهنگی هم در فرا مرزها بادشمن مقابله می کند.

پنجم آذر یادآدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی برتشکیل بسیج مستضعفین پس از پیروزی انقلاب اسلامی و قطع دست استکبار است.

پس از آن بسیج نهادی مردمی و مکتبی فراگیرشد، و نقش مهمی را در دفاع از حریم اسلام و انقلاب به عهده گرفت.

نقش بسیج در دوران تداوم انقلاب در عرصه های سیاسی، امنیتی و پیشرفت های علمی غیرقابل انکار است.

به همین منظور و به مناسبت هفته بسیج با یکی از بسیجیان موفق استان کهگیلویه و بویراحمد در عرصه علمی گفتگو کرده ایم که در ادامه آمده است:

 

صبح زاگرس: به صورت کوتاه خودتان را معرفی کنید

جلیل - امیدجلیل هستم دانشجوی رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، رتبه 3 کنکور تجربی و رتبه 54کنکور زبان انگلیسی در سال 93، و همچنین یکی از اعضای بنیاد ملی نخبگان هستم.

 

صبح زاگرس: چه چیزهایی سبب موفقیت شما درکنکور سراسری شد؟

جلیل - عواملی که باعث موفقیت من در کنکور شدند، تلاش خیلی زیادی بود که داشتم، این تلاش ها به صورت مستمر و پی در پی بود، و بحث معنویتی که داشتم، اعتماد و توکل برخداوند سبحان و همچنین همراهی و پشتیبانی خانواده ام سبب موفقیتم در کنکور شد.

صبح زاگرس: آیا بسیج تاثیری بر عملکرد شما داشته و به چه میزان بود؟

جلیل - فعالیت های بسیجی روحیه جمعی امداد رسانی به دیگران را در افراد زنده می کند، همکاری که در بسیج به وجود می آید، زمینه ساز کارهای گروهی می شود، که این کار گروهی سبب موفقیت فرد در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، و اجتماعی می شود، دربسیج دو امر مطرح می شود یکی  بحث همکاری کردن به صورت گروهی است، و دیگری خلوص در نیت است.

 

بسیجی باید بداند و بفهمد کاری که انجام می دهد را بدون هیچ گونه چشم داشت و خالصانه برای رضای خداوند انجام دهد و این سبب می شود، که افراد در هر کاری تمرکز بالایی داشته باشند، این تمرکز و خلوص نیت و روحیه جمعی، سبب موفقیت افراد در عرصه های گوناگون جامعه می شود.

 

صبح زاگرس: به عنوان یک فرد بسیجی موفق به جوانان دراین زمینه چه توصیه هایی دارید؟

به عنوان یک مشاور که بادانش آموزان و همچنین دانشجویان ارتباط دارم ، و خودم نیز که دانشجو هستم توصیه می کنم که دو خصلت رادرهمه امور خود پیاده سازند، یکی روحیه جمعی بسیجی را درخود افزایش داده و آن را تقویت کنند، و همچنین بحث خلوص نیت در کارها را در امورات خود پیاده سازند تادر همه زمینه ها موفق شوند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 3 نظر
ناشناس
1397/8/30 - 19:14
درود بر دکتر خوش فکر و نخبه خوب ما
rateup 1
 ratedown 0
مصدق
1397/9/2 - 09:25
درود بر جوانان نخبه ایران اسلامی .هرجا به جوان اعتماد شده اثرات آن به خوبی نمایان گشته
rateup 0
 ratedown 0
مصدق
1397/9/2 - 09:27
درود بر جوانان نخبه ایران اسلامی .هرجا به جوان اعتماد شده اثرات آن به خوبی نمایان گشته
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.