گروه: اخبار استان خبر: 112730 / تاریخ انتشار : 1397/9/15 ساعت : 19:28
حکایت پروژه های نیمه جان در کهگیلویه:

سازه های فلزی یک مدرسه در غفلت مسئولان زنگ زد/دانش آموزان 300خانوار مسکن مهر دهدشت مدرسه ندارند+تصاویر

حکایت پروژه های خاموش در کهگیلویه به دلیل برخی مشکلات از جمله کمبود اعتبارات و عدم مدیریت منابع در ساخت و سازها متاسفانه باعث شده است تا سازه های زنگ زده تنها مدرسه نیمه ساخت در مسکن مهر دهدشت در منظر سیصد خانوار این شهرک زنگ بزند و وعده های مسئولان برای تحقق و تکمیل این پروژه نیز همانند ساختمان فلزی رنگ ببازد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ مدرسه بزرگترین منبعی است که می تواند نیروهای انسانی مورد نیاز کشور را تربیت کند و این مهم بر اهمیت مدرسه تاکید دارد. مدرسه محلی برای آموزش خواندن و نوشتن است . اما در کنار ان مکانی است برای تربیت سالم ، اعتماد به نفس , اجتماعی شدن , افزایش خلاقیت ،  رفتار درست با دیگران , تشخیص خوب و غلط و هزار فایده دیگر .

با توجه به اهمیت ویژه آموزش و مخصوصا نقش مدرسه دراین امر خطیر و مهم، لازم است زیر ساخت های  مورد نیاز آن ها نیز فراهم شود تا همه بتوانند ازخدمات آموزشی آن ها بهره مند شوند.
در همین راستا گزارشی از فقدان مدرسه در مسکن مهر دهدشت با وجود 300 خانوار انتشار داده شد و درآن نظرات مردم به صورت مصاحبه درج شد.

 

 

الهام نیک یکی از اهالی مسکن مهر گفت: مهمترین مسئله و اولویت مردم مدرسه است. درمسکن مهر دهدشت بالغ بر 300خانوار زندگی می کنند اما برای تحصیل فرزندان خود با مشکلات جدی دست و پنجه نرم می کنند.

 

یکی دیگر از اهالی گفت: مدرسه مهمترین دغدغه خانواده های ساکن این قسمت از شهر است که تا الان تنها کاری که انجام شده سازه ای فلزی است که چند سالی است در حد همان سازه فلزی مانده و به حال خود رها شده است.

 

وی افزود: همه ساکنین نامه ای به آموزش و پروش شهرستان نوشته و به صورت دسته جمعی و حضوری پیگیری کردیم که قرار شد کانکسی به صورت موقتی فراهم شود تا بخشی از مشکلات مردم حل شود اما این هم مثل بقیه وعده های مسئولین اجرایی نشد.

 

نکته قابل توجه در مورد این مدرسه این است که سازه ی فلزی این مدرسه به دلیل بی توجهی مسئولین در ادامه روند ساخت آن زنگ زده و در حال تخریب است و اگر همچنان مورد غفلت واقع شود هزینه ی زیادی روی دست دولت خواهد گذاشت وبیت المال نابود خواهد شد.

 

 

در همین زمینه مصاحبه ای با مسئول نوسازی مدارس دهدشت محمد کاظم فرخنده صورت گرفت.

صبح زاگرس: چرا با وجود سکونت بیش از 300 خانوار در مسکن مهر هنوز مدرسه ای برای آن ها ساخته نشده است؟


مسئول نوسازی مدارس شهرستان کهگیلویه: با هماهنگی هایی که در گذشته صورت گرفته بود نوسازی مدارس استان با رایزنی و هماهنگی با بانک تجارت اقدام به ساخت مدرسه در قسمت مسکن مهر کردند. بعد از مدتی پروژه ساخت مدرسه متوقف و تا این زمان فقط اسکلتی از مدرسه ساخته شده که آن هم به دلیل تاخیر در ادامه روند ساخت، در حال فرسوده شدن است.


مسئول نوسازی مدارس شهرستان گفت: در سال 92 ساخت این  مدرسه متوقف و نهاد نوسازی مدارس استان علت توقف این پروژه را کمبود بودجه کافی عنوان کرد.

 

صبح زاگرس:با توجه به ادعای مردم مبنی بر نامه نگاری به آموزش و پرورش چرا وعده کانکس محقق نشد؟

مسئول نوسازی مدارس شهرستان کهگیلویه: چنین قولی به اهالی مسکن مهر داده نشده است چون با توجه به جمعیت بالای دانش آموزان آن منطقه کانکس جواب گوی آن ها نیست و باید فکری اساسی شود تا بتوان مشکل این قشر از جامعه را برطرف کرد.

 

امیدواریم که مسئولین به اینگونه مسائل توجه ویژه تر و دقیق تری داشته باشند تا مردم در مورد آموزش و پرورش کودکان نگرانی های کمتری داشته باشند.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.