گروه: اخبار استان خبر: 112682 / تاریخ انتشار : 1397/8/27 ساعت : 11:06

پلی که در حسرت یک آبراه مانده است/وقتی باران تفریح شبانه استاندار را تخریب می کند+تصاویر

پل سوم بشار یاسوج که بعد از 15 سال با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نماینده بویراحمد و دنا، و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی با کش و قوس های فراوان افتتاح شد اما برای برخی از تمهیداتی که باید در زمستان و یا مواقع دیگر پیش بینی می کردند صورت نگرفت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از چهارفصل  پل سوم بشار که به جهت تسریع در تکمیل تردد و تسهیل کاهش ترافیک در مرکز استان افتتاح شد اکنون حال و روز خوشی ندارد.

پل سوم بشار یاسوج که بعد از 15 سال با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نماینده بویراحمد و دنا، و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی با کش و قوس های فراوان افتتاح شد اما برای برخی از تمهیداتی که باید در زمستان و یا مواقع دیگر پیش بینی می کردند کاری صورت نگرفت.

 

از آنجایی که کهگیلویه و بویراحمد روی گسل ‌های زلزله‌خیز قرار گرفته و در چند سال اخیر زلزله هایی را تجربه کرده‌اند دوره مقاومت پل سوم بشار یاسوج تقریبا به پایان رسیده و  در صورت وقوع هرگونه زلزله و یا حادثه کوچک در کنار این پل می‌تواند فاجعه به بار بیاورد.

 

 

 این پل به طول 130 متر دارای دو دهانه 25 متری ودو دهانه 45 متری دارای باند رفت وبرگشت با عرض 11 متر و دو پل کوچک زیرگذر 10 متری است.

آنچه که مشهود و هویدا است نبود آبراه مناسب برای عبور آب باران در زیرگذر این پل است که منجر به بروز مشکلاتی برای رانندگانی می شود که در این مسیر تردد دارند.

 

افتتاح و بهره برداری از پل سوم بشار تنها یک افتتاح کلیشه ای بود تا نماینده شهرستان بویراحمد و دنا و همچنین استاندار فقط افتتاح و اجرای یک پروژه را در کارنامه خود داشته باشند و به این فکر نمی کردند که باید جوانب خطرساز بودن این پل را در مواقعی مانند امروز که باید آبراه مناسب و ایمنی دربرابر رانش را داشته باشند، هم در نظر بگیرند.

 

آنچیزی که امروز عیان بوده این است که پل سوم بشار بعد از افتتاحش هم نتوانست نظر بسیاری از مردم و مسافران رابه خود جلب کند و حتی نتوانست از آن بار شدید ترافیک که بر روی پل های پیرشده بشار حاکم بوده را بکاهد.

 
 

ستون های پل بشار که بر اثر طغیان بشار در زمانهای نچندان دور که بشار خروشش دل همه را شاد می کرد،صدمات زیادی دیدیدند و امروز هنوز به کلی ترمیم نشده و زخمی بزرگ بر پیکره این پروژه بوده که به قول برخی از کارشناسان همین ترمیم نشدن ستون های پل بشار می تواند باعث عمر کوتاه این پل جوان و کمر خیمده باشد.

 

باید دانست این اقدام شتابزده در افتتاح پل سوم بشار در عرصه ای امروزی که خطرات زیادی اعم حوادث رانندگی جان مسافران و شهروندان را تهدید می کندف یک معظل مهم است که هر چه سریعتر مسئولان امر باید برای آن چاره اندیشی خاصی بکنند.

ادامه تصاویر را در زیر مشاهده می کنید:

 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
فرهاد
1397/8/27 - 17:13
تمام این مشکلات از نداشتن کارایی .... یاسوج است .
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.