گروه: اخبار استان خبر: 112631 / تاریخ انتشار : 1397/8/24 ساعت : 16:33
در بازدید معاون عمرانی استاندار از لنده صورت گرفته است:

بررسی نقاط ضعف و قوت پروژه های عمرانی لنده تا دستورمعاون عمرانی استانداربه مسئولان راه شهرسازی/مشکل جانمایی پروژه های عمرانی +تصاویرو فیلم

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد ، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به همراه تنی چند از مدیران کل استانی و شهرستانی به منظور ارزیابی پروژه های عمرانی شهرستان لنده از این پروژه ها بازدید کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، نماینده مردم شهرستان های چهارگانه کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استاندار، مدیران کل راه و شهرسازی، منابع طبیعی و آبخیزداری، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و فرماندار، امام جمعه، بخشداران مرکزی و موگرمون به همراه روسای ادارات شهرستان لنده به منظور ارزیابی پروژه های عمرانی ، با حضور در این پروژه ها از آنان بازدید کردند.

 

 

در این بازدید یک روزه ابتدا مسئولان با حضور در پروژه ساخت فرهنگسرای شهیدطیب در شهرک فجر و پل دو هانه ای ارتباطی شهرک فجر و شهید رجایی بازدید کردند که د راین بازدید برخی از مدیران جانمایی پل ارتباطی و محل ساخت فرهنگسرا را از نظر فنی به دلیل واقع شدن در کنار دره فصلی بزرگ انتقال آبراه غلط توصیف کردند و خواستار جابجایی پروژه فرهنگسرا و یا ایجاد دیوار حایل بتنی با ارتفاع بیش از سه متر شدند.

 

 

هرچند نظر مدیرکل دفتر فنی استانداری و تنی چند از مدیران این مسئله بوده است ولی نظر عدل هاشمی پور نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه ولنده، فرماندار لنده و معاون استاندار بر عدم جابجایی پروژه و ایجاد دیوار حایل باتوجه به کمبود زمین بوده است.

به هرحال در ادامه بازدید این پروژه مقررگردیدکه در آینده جلسه ای برای رفع مشکلات فنی پروژه ها با حضور تنی چند از دستگاه های فنی و اجرایی برگزارشود.

 

 

در ادامه نیز مسئولان با بازدید از مخزن 1000مترمکعبی آب شرب شهرک فجر که تامین کننده آب بیش از 600خانوار است بازدید کردند.

 

 

در این بازدید محمد راکبی زاده رئیس آبفای شهرلنده از تکمیل و آماده بهره برداری مخزن و خط انتقال دو کیلومتری از گفت ولی تاکیدکرد: متاسفانه به دلیل کمبود نقدینگی و پای کار نبودن یکی از پیمانکاران خط انتقال دو کیلومتر باقی مانده به دلیل افزایش قیمت لوله هاو اتصالات تنها عملیات گودزنی خط انتقال صورت گرفته است که امیدواریم مسئولان استانی هرچه سریعتر این مشکل را حل کنند.

وی افزود: در دوره تابستان گذشته به دلیل آفت فشار آب و هم سطح بودنمخزن ذخیره آب شهر لنده با شهرک فجر شهروندان این شهرک با مشکلات اساسی روبرو بودند که با تدابیر صورت گرفته با تانکر به آنان آبرسانی صورت گرفته است.

 

 

عزیز فیلی معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: تکمیل و بهره برداری از مخزن 1000مترمکعبی آب شرب شهرک فجر باید در اسرع وقت صورت گیرد و هرکجایی که مشکلی باشد باید در اسرع وقت رفع شود لذا به همین منظور با مدیرکل شرکت آبفای شهری استان این مسئله بررسی و دستورات لازم را خواهیم داد.

دارا کریمی نژاد فرماندار شهرستان لنده نیز به حیاتی بودن این پروژه اشاره کرد وگفت: در تابستان گذشته مشکلات اساسی زیادی به دلیل کمبود آب در این شهرک برای شهروندان حادث شد که امیدواریم با تکمیل این مخزن بتوانیم خدمات شایسته ای به مردم به خصوص شهروندان شهرک های فجر ، شهید رجایی و سرآسیاب ارائه کنیم.

 

 

پس از این پروژه مسئولان با حضور در مسجد امام حسن مجتبی و اقامه نماز ظهر و عصر راهی بازدید از پروژه جاده لنده به تراب و پل تراب شدند که در بازدید از جاده لنده به تراب ، عدل هاشمی پور با انتقاد جابجایی حجم عظیم خاک در جاده و عدم جانمایی ابنیه فنی در این پروژه گفت: متاسفانه روزانه در حوزه خاکبرداری و بازگشایی جاده فعالیت چشم گیر هست ولی در کنار این همه خاک برداری باید 25درصد به ایجاد عملیات ابنیه فنی اختصاص یابد.

 

 

در ادامه نیز مسئولان با بازدید از پل لنده به تراب خواستار تسریع در اجرای عملیات ساخت این پل شدند.

عدل هاشمی پور در این بازدید اظهارکرد: پیشرفت 37درصدی پل تراب به نسبت بازدید ماه های گذشته خوب است ولی باید مسئولان راه وشهرسازی در استان تدبیری اساسی جهت تخصیص اعتبارات لازم به این پروژه که مهمترین پروژه در شهرستان های کهگیلویه و لنده است باید صورت گیرد.

وی افزود: لازم است که نسبت به جاده ارتباطی لنده به تراب که به عنوان یکی از راه های اصلی جهت اتصال تونل کوه پات به جاده تشان می باشد هرچه سریعتر عملیات خاکبرداری و ایجاد ابنیه فنی آن لحاظ شوند.

 نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی ، چرام و لنده تصریح کرد: با بهره برداری از پل تراب و اتصال جاده دهدشت به لنده و لنده به تشان شاهد کریدور جنوب به مرکز کشور خواهیم بود که این مسئله مهم بهترین عامل برای خروج از بن بست لنده خواهد شد.

 

 

عزیز فیلی با مهم دانستن این پروژه برای رفع مشکلات اساسی مردم شهرستان لنده گفتک این پروژه می تواند راهبردی اساسی برای خروج تاریخی این شهرستان از بن باست باشد و لذا باید مسئولان راه و شهرسازی هر چه سریعتر نسبت به فع مشکلات فنی این پل و تسریع در اجرای آن اقدام نمایند.

وی افزود: با جانمایی این پل می توانیم تردد مردم را به شهرستان کهگیلوه تسریع دهیم و در کنار ساخت این پل می بایست بحث عملیات جاده سازی نیز با سرعت بیشتری در برنامه کاری مسئولان راه و شهرسازی قرارگیرد.

 

 

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد پس از این بازید با تشکیل جلسه با مدیرکل راه و شهرسازی استان، مشاوران پل و جاده تراب و تنی چند از مسئولان استانی و شهرستانی مباحث فنی و مشکلات این پروژه را با دقت مورد نقد و بررسی قرار داده و خواستار رفع سریع این مشکلات شده است.

 

 

در ادامه بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان لنده، معاون استاندار و هیئت همراه از روند ساخت عملیات گابیونی و ایجاد دیواره های حفاظتی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده بازدید کردند و بعد از این بازدید با حضور در جاده روستای بنه علیاری از روند ساخت پل بزرگ ده متری این روستا بازدی کردند.

 

 

در این بازدید ارسلان آرام پیمانکار جاده ارتباطی روستاهای کتج، دوک، بنیه علیاری و پل این روستاها با انتقاد از نبود مصالح در این شهرستان گفت: متاسفانه به دلیل نبود مصالح ساختمانی از جمله ماسه شسته در طول روز فقط یک سرویس ماسه به ما اختصاص می یابد که به هیچ وجه جواب گوی نیاز این پروژه و جاده نیست.

وی افزود: کمبود اعتبارات و نقدینگی یکی دیگر از مشکلات پروژه ها است که باتوجه به مشکلات مالی و افزایش قیمت برخی مصالح انتظار می رود که هرچه سریعتر حل شود.آرام اظهارکرد: متاسفانه چندین بار به استان در خصوص سهمیه قیر روستایی مراجعه کردیم ولی هیچ پاسخی جز قیر نداریم را دریافت نکردیم.

 

 

در ادامه نیز عزیز فیلی معاون عمرانی استانداربا تاکید بر رفع مشکلات سنگ شکن ها گفت: فرماندار شهرستان لنده با درخواستی مبنی بر شروع فعالیت دو سنگ شکن دیگر این شهرستان و حق برداشت از بستر رودخانه مکاتبه ای به استان انجام دهد تا در اسرع وقت این مشکل شهرستان برطرف شود.

وی تاکیدکرد: اداره کل راه و شهرسازی می بایست در اسرع وقت نسبت به تزریق اعتبارات لازم به جاده های روستایی دو بخش مرکزی و موگرمون اقدام نمایند.

 

 

معاون عمرانی استاندار تصریح کرد: اداره کل راه شهرسازی به منظور از بین نرفتن زیرسازی های صورت گرفته هرچه سریعتر نسبت به تامین قیر مورد نیاز جهت آسفالت جاده های روستایی لنده اقدام نمایند به خصوص محور روستای بنیه علیاری که از ده کیلومتر جاده هفت کیلومترآن زیر بار ترافیکی است و سه کیلومتر باقی مانده باید هرچه سریعتر تکمیل شود.

وی خطاب مسئولان راه و شهرسازی گفت: در خصوص احداث ابنیه فنی به خصوص دو پل بزرگ 10متر و 2متری باید هرچه سریعتر صورت گیرد تا مشکل تردد 150خانوار روستایی در این بخش نیز رفع شود.

فیلم و تصاویر را می توانیددر زیر مشاهده نمایید:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.