گروه: اخبار استان خبر: 112610 / تاریخ انتشار : 1397/8/24 ساعت : 13:38
در ششمین سالگرد ارتحال آیت االه ملک حسینی بیان شد:

آیت الله ملک حسینی خادم مردم بود و برای شنیدن صدای مردم به روستاها می رفت/ وی از پیش قراولان مبارزات انقلاب بود+فیلم و تصاویر

مراسم ششمین سالگرد ارتحال عالم ربانی مرحوم آیت الله سیدکرامت الله ملک حسینی، نماینده فقید ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در مصلی بزرگ شهر یاسوج برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ صبح امروز مراسم ششمین سالگرد ارتحال عالم ربانی مرحوم آیت الله سیدکرامت الله ملک حسینی، نماینده فقید ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

 

 

این مراسم با حضور اقشار مختلف مردم، نهادهای نظامی و انتظامی، ادارات، مسوولان استانی و شهرستانی در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) شهر یاسوج برگزار شد.

 

دراین مراسم نماینده مردم کهگیلویه وبویراحمد در مجلس خبرگان رهبری گفت: خداوند به فرد مومن درجه و اعتبار می دهد.

 

 

آیت الله شرف الدین ملک حسینی از حضور مردم تشکر کرد و گفت: احسنت براین اراده که پس از6سال هنوز قدردان زحمات آیت الله سیدکرامت الله ملک حسینی هستید.

 

وی تاکیدکرد: علم ومجاهدت دو ویژگی مهم هستند که بیشتر عالمان دینی ما برآن تاکید داشتند.

 

ملک حسینی گفت:مراسم سالگرد باید در12آبان برگزارمی شد که به دلیل مصادف شدن با اربعین حسینی برگزارنشد.

 

در ادامه نیز آیت الله سیدعلی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت:  این جلسه باشکوه دراین بارش باران نشان از ارادت عمیق مردم این استان به آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی است.

 

وی افزود: امروز شما دین خودرانسبت به حضرت مهدی(عج) ادا می کنید، مردم استان کهگیلویه وبویراحمد مردم غیوری هستند که درهمه برهه ها حماسه آفریدند.

 

آیت الله موسوی جزایری تصریح کرد: اگرما به مردم خدمت کنیم به اسلام خدمت کرده ایم لازم است خدمت به مردم محروم استان کهگیلویه وبویراحمد در برنامه کاری مسئولان استان قرارگیرد.

 

وی افزود:خدمت به ایران خدمت به اسلام وخدمت به امام زمان (عج)است و امیرالمومنین (ع)به کمیل بن زیادفرمود: مردم 3گروهند:گروهی علمای ربانی هستند، دسته دوم درس می خوانند و از علما می پرسندکه  این ها اهل نجات اند.اما دسته سوم نه جزءعلما هستند و نه باعلما رابطه دارند و درس خواندن صرف فایده ندارد.

 

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان تصریح کرد: ای کسانی که مدرک گرا هستید، امام خمینی(ره) به جوانی که به ایشان مراجعه کرده بودند فرمودند: درس بخوان، فرزندم خوب درس بخوان، وقتی که می خواست برود امام خمینی(ره) گفت فرزندم برای خدا درس بخوان.

 

وی بیان کرد: عالمی باشید خداجو ، عالم ربانی است که جامعه را نجات می دهد، وی روایتی ذکر کرد:درروز قیامت عابدی وارد محشر شد به اوگفتند: دربهشت بازاست بفرمایید داخل بعداز وی یک عالم ربانی واردشد خطاب رسید توهم انسان خوبی هستی اما وقتی می خواهد به سمت بهشت برود خطاب به او می رسد تواینجا بمان وهرکه را می خواهی در این جا شفاعت بکن. روایت است که عالم کسانی راشفاعت می کند که درزمان زندگی عالم بهره علمی برده است هرچند به صورت اندک باشد این بهره.

 

آیت الله موسوی جزایری شعری از شاعر بزرگ سعدی را قرائت کرد که مضمون آن :صاحب دلی به مدرسه آمد به خانقاه بشکست عهدصحبت اهل طریق را .گفتند:چه فرق بود بین عابد وعالم، گفت اوگلیم خویش می برد زموج وین سعی میکند دیگری زموج برد برون.

 

وی افزود: امتیازدیگر علما نسبت به دیگران نگاه کردن به عالم است بعداز وجه های عالم ربانی  به ولایت فقیه می رسیم اگرعالم به درجه عالی رسید خداوند هدایت جامعه را به او می سپارد.

 

وی افزود :آیت الله سیدکرامت الله حسینی از ویژگی های بارزشان اهمیت دادن به فقرا بودومجاهدت درراه خدا بود.

 

آیت الله موسوی جزایری ازخاطراتشان با آیت الله سیدکرامت الله حسینی یادکردوگفت: ایشان خدمت به مردم برایشان خیلی مهم بود برای شنیدن دردهای مردم به روستاها می رفتند وبه مردم کمک می کردند.

 

وی گفت:ایشان تنها به دنبال وصل شدن به ائمه اطهار بودند، دنیا برایشان رنگ و بویی نداشت، همه مسئولین باید این رادرنظر بگیرند باید به مردم خدمت کنند.

 

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده کنید:

 

 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.