گروه: اخبار استان خبر: 112583 / تاریخ انتشار : 1397/8/30 ساعت : 15:19

پارک جنگلی چشم انتظار تدبیر شهرداری یاسوج/فرماندار: شهرداری یاسوج باید تمهیدات لازم را داشته باشد

گرچه اقداماتی در جهت تامین رفاه حال گردشگران صورت گرفته اما کافی نبوده و شهرداری یاسوج باید این موضوع را به جد پیگیری کرده تا گردشگرانی که از اقصی نقاط ایران و یا حتی دنیا به این استان سفر می کنند با خیال راحت تری در این مکان تفریحی حضور پیدا کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان هایی است که به لحاظ مکان های تفریحی و گردشگری در کشور دارای ظرفیت مناسبی بوده و یکی از این پتانسیل ها پارک جنگلی یاسوج یا پارک کوهستان است.

این پارک در شهر یاسوج و در فاصله 5 کیلومتری مرکز استان واقع شده که دارای پوشش گیاهی و 16 نوع درخت بوده، درختانی همچون بنه، بلوط، کیکم وحشی، زالزالک، شمشاد و بسیاری از گونه های درختی ای بوده هنوز ناشناخته مانده است.

 

برای این مکان تفریحی زیرساخت هایی مهیا شده که لازم بوده اما کافی نیست، زیرساخت هایی مانند نبود نمازخانه و مکان های فرهنگی، منفعل بودن مهمان سراهایی که در قسمت شمالی پارک جنگلی واقع شده و همچنین تیرهای چراغ برقی که برای همیشه به خواب زمستانی فرور فته اند و فضای ترسناکی را در شب برای برخی از رهگذران ایجاد کرده است.

این پارک در سال 83 افتتاح شد و برای استان در حوزه گردشگری و همچنین در زمینه اقتصادی می تواند کمک شایانی به اقتصاد استان کند اما امروز به یک مرگ تدریجی دچار شده و تنها پاتوق معتادان و افرادی شده که رفت و آمد را برای خانواده هایی که قصد تفریح در این مکان را دارند دچار مشکل کرده است.

 

فرماندار بویراحمد پیش از این نیز در گفت و گو با این پایگاه خبری گفته بود که برای استقبال بیشتر مردم از این پارک نیاز است که شهرداری یاسوج از سایر  دستگاه ها کمک بگیرد و برای زیبا سازی مسیر این پارک و ایجاد سرویس های بهداشتی اقدام کند هر چند که بخشی از پارک واگذار شده است و وزارت نفت ساخت و سازهایی را در آن خواهد داشت.

 

وی عنوان کرد: بخشی از پارک از منابع طبیعی به شهرداری واگذار شده است که باید تمهیدات لازم را داشته باشد البته اگر مردم  در پارک حضور پیدا کنند بدون شک امنیت نیز از طریق نیروی انتظامی برقرار می شود.

 

پیش تر توسط همین رسانه و رسانه های دیگر از مشکلات پارک جنگلی اخبارزیادی منتشر شد، اما گویا هنوز شهرداری یاسوج چشم و گوش خود را بسته، گرچه اقداماتی در جهت تامین رفاه حال گردشگران صورت گرفته اما کافی نبوده و شهرداری یاسوج باید این موضوع را به جد پیگیری کرده تا گردشگرانی که از اقصی نقاط ایران و یا حتی دنیا به این استان سفر می کنند با خیال راحت تری در این مکان تفریحی حضور پیدا کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.