گروه: اخبار استان خبر: 112511 / تاریخ انتشار : 1397/8/22 ساعت : 09:46

سردی روابط خانوادگی با خاموشی کرسی های قدیمی/" متیل " های قدیمی پدربزرگان در موزه؛ فضای مجازی در بورس+تصاویر

متیل های پدربزرگ و مادر بزرگ ها که اعضای خانواده را به دور هم جمع می کرد در حال فراموشی است و این روزها برای کودکان ما فضای مجازی داستان سرایی می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس این روزها فضای مجازی خیلی ها را از فضای واقعی جامعه دور کرده است در حقیقت می توان گفت که فضای مجازی فرصت تجربه و خیلی از کارهای شیرینی که ما در گذشته انجام می دادیم را از کودکان امروز گرفته است فرصتی که دیگر هیچگاه قابل برگشت نیست کودکان امروز شاید فردا حرفی برای گفتن برای بچه های خود نداشته باشند.

 

کهگیلویه و بویراحمد یک استان کوچک است فضای مجازی نیز وارد این استان شده و خواه یا ناخواه بر روی هر کدام از ما تاثیرات زیادی داشته است اما تاثیر این فضا بر روی جوانان و نوجوانان ما بیشتر از سایر افراد است این افراد تجربه های زیادی از گذشته دارند اما جوانان امروز ما تنها تچربه شان گشت و گذار در فضای مجازی است.

 

این روزها دورهمی خانواده  ها با وجود فضای مجازی کمتر شده است، به دلیل وجود این فضا پدر، مادر و فرزندان یک خانواده کمتر با هم در ارتباط هستند و حرف می زنند و این زمینه ایجاد مشکلاتی بزرگ برای آینده این خانواده و فرزندان آن هاست.

در استان کهگیلویه و بویراحمد از زمان های گذشته خانواده ها دور هم جمع می شدند و داستان های کوتاه و بلند از گذشتگان خود را نقل می کردند هر چند هنوز هم گاهی چنین دورهمی هایی وجود دارد اما این دورهمی ها شکل و چهره شان دچار تغییر و تحول شده است و این تغییر نیز نتیجه فضای مجازی است.

 

در گذشته متیل های پدربزرگ ها و مادربزرگ ها خانواده ها را دور هم جمع می کرد اما گویا این متیل ها در حال فراموش شدن است  و کرسی پدربزرگ و مادربزرگ ها در این استان دیگر گرمای  گذشته را ندارد و این روزها چیزی که همه را به دور خود جمع کرده است متیل های پدربزرگ نیست بلکه فضای مجازی است که نتیجه آن  دور کردن خانواده ها از همدیگر است.

 

کودکان امروز هیچ چیزی از متیل های قدیمی نمی دانند انها خودشان را با گوشی هوشمند و تبلت سرگرم می کنند داستان رستم و سهراب، داستان های شاهنامه، شیرین و فرهاد و لیلی و مجنون دیگر مثل گذشته طرفدار ندارد و این روزها داستان های خیالی جایگزین متیل های بزرگان ما شده است.

داستان های فضای مجازی با تنوع وارد زندگی واقعی کودکان ما شده اند و چه بخواهیم و چه نخواهیم این داستان ها بر روی شکل گیری شخصیت آنها در آینده تاثیر گذار است داستان هایی که باعث ایجاد روحیه خشن و نا مهربان  و پرخاشگری در میان کودکان می شود.

 

متیل های قدیمی از استان ما پر کشیده است پدران و مادران امروز کمتر وقت می کنند کنار پدربزرگ و مادر بزرگ بنشینند و متیل بشنوند، داستان های قدیمی که گاهی از گذشته ها برای ما نقل می شد به ما شجاعت، جوانمردی و ایستادگی را در کنار سادگی آموزش می داد اما فضای مجازی برعکس این موضوع را آموزش می دهد.

 

مواظب باشیم متیل های پدربزرگ هایمان را فراموش نکنیم مواظب باشیم که فضای مجازی در کنار مفید بودن اثرات مخربی زیادی نیز دارد که با توجه به وضعیت کنونی آثار منفی آن بیشتر تاثیرگذار بوده است، دورهمی خانواده ها از نظر روانشناسی تاثیر بسیار مثبتی در شکل گیری شخصیت یک فرد دارد.


انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.